9 RAJDOWO NAWIGACYJNE MISTRZOSTWA EUROPY

Dubnica, Słowacja, 4 - 9.08.2013 r.

W mistrzostwach wystartowało 37 załóg z 13 państw. Zawody po raz pierwszy rozegrano w nowej formule podzielono zawodników na klasę "advanced" (zaawansowana) wystartowało 18 załóg oraz klasa "unlimited" (nielimitowana, mistrzowska) startuje 19 załóg

Rozegrane konkurencje

1) 5.08. pierwsza konkurencja nawigacyjna w obu klasach "czerwona"

- Klasa advanced, wygrali; Vala/Pokorny Czechy 45 pkt.
- Klasa unlimited, wygrali; Opat/Hawlik Czechy 53 pkt.

2) 6.08. druga konkurencja nawigacyjna "zielona"

- Klasa advanced wygrali; Sabla/Zavacky Słowacja 35 pkt.
- Klasa unlimited wygrali; Chrząszcz/Kliza Polska 59 pkt.

3) 7.08. trzecia konkurencja nawigacyjna "niebieska"

- Klasa advanced wygrali; Le Camus/Chauve Francja 60 pkt.
- Klasa unlimited wygrali; Cherioux/Le Gentil Francja 56 pkt.

Logo zawodów

Wyniki końcowe - indywidualnie - advanced - 19 załóg

miejscezawodnikzawodnikkrajmaszynawynik
1Le CAMUSCHAUVEFrancjaCessna 152210
2Martin CABEJSEKRUDOLFCzechyZlin 43335
3SABLAZAVACKYSłowacjaCessna 172361
4Jarosław SYSIOMarcin SKALIKPolskaCessna 152465
5Michal RANCAKTereza DRGOVACzechyZlin 43475
6VALAOndrej POKORNYCzechyCessna 152504
7Boris VITTEKMartin NEVIDZIANSłowacjaCessma 172606
8Pavel KALUGINSergey BYKOVRosjaCessna 172711
9RABASSACOLOMBASHiszpaniaTecnam P 92805
10Kurt E NOREVIKJulien STROEMMENorwegiaCessna 1721038
14Marek MASALSKIMarcin KWIATOSZPolska3Xtrim2236

Wyniki końcowe - indywidualnie - unlimited - 18 załóg

miejscezawodnikzawodnikkrajmaszynawynik
1Julien CHERIOUXDavid Le GENTILFrancjaCessna 152245
2Petr OPATJan HAVLIKCzechyCessna 152245
3Michał WIECZOREKMarian WIECZOREKPolskaCessna 152320
4Janusz DAROCHAZbigniew CHRZĄSZCZPolskaCessna 152414
5Bolesław RADOMSKIDariusz LECHOWSKIPolskaCessna 152426
6Marek KACHANIAKŁukasz PAWLAKPolskaCessna 152459
7Marcin CHRZĄSZCZKamil KLIZAPolskaCessna 152485
8Thomas RAJDLJiří KADLECCzechyCessna 152596
9M KOLUBAKON BARATAUDFrancjaCessna 152604
10Krzysztof WIECZOREKKamil WIECZOREKPolskaCessna 152605

Wyniki końcowe - druzynowo - advanced

miejscekrajwynik
1Czechy810
2Słowacja967
3Polska2701
4Rosja2734
5Hiszpania4460
6Portugalia11632

Wyniki końcowe - druzynowo - unlimited

miejscekrajwynik
1Polska734
2Czechy841
3Francja849
4Słowacja1783
5Węgry3337