RED BULL AIR RACE 2017

W tym roku po raz szósty piloci będą rywalizować o tytuł wyścigowego mistrza świata, W sezonie zaplanowano osiem wyścigów, system punktowania zmodyfikowany lekko przed rokiem powoduje iż zwycięzca w wyścigu otrzymuje 15 punktów a dziesiąty zawodnik jeden punkt. Zawodnicy w Challenger Class startują co najmniej w trzech wyscigach do łącznej klasyfikacji liczą się trzy najlepsze występy. W ósmym wyscigu startuje najlepsza szóstka sezonu 2017

- Abhu Dhabi (Emiraty Arabskie) 10 - 11.02.2017

- San Diego (USA) 15 - 16.04.2017

- Chiba (Japonia) 3 - 4.06.2017

- Budapeszt (Węgry) 1 - 2.07.2017

- Kazań (Rosja) 22- 23.07.2017

- Porto (Portugalia) 2 - 3.09.2017

- Lausitz (Niemcy) 16 - 17.09.2017

- Indianapolis (USA) 14 - 15.10.2017

logo zawodów

ABU DHABI (Emiraty Arabskie)

Poczatek sezonu tradycyjnie w Emiratach Arabskich,

Wyniki Master Class

lokata Pilot kraj pkt
1 Martin SONKA Czechy 15
2 Juan VWLARDE Hiszpania 12
3 Pete McLEOD Kanada 9
4 Matthias DOLDERER Niemcy 7
5 Nikolas IVANOFF Francja 6
6 Michael GOULIAN USA 5
7 Cristian BOLTON Chile 4
8 Francois LE VOT Francja 3
9 Mikael BRAGEOT Francja 2
10 Matt HALL Australia 1

Challenger Class

lokata Pilot Kraj pkt
1 Daniel RYFA Szwecja 10
2 Florian BERGER Niemcy 8
3 Melanie ASTLES Francja 6
4 Ben MURPHY Wielka Brytania 4
5 Kevin COLEMAN USA 2
6 Luke CZEPIELA Polska 0

Start edycji migawki na youtube

SAN DIEGO (USA)

Drugi wyscig sezonu rozegrano w USA

Wyniki Master Class

lokata Pilot Kraj Pkt
1 Yoshihide MUROYA Japonia 15
2 Peter PODLUNSEK Słowenia 12
3 Matthias DOLDERER Niemcy 9
4 Kirby CHAMBLISS USA 7
5 Martin SONKA Czechy 6
6 Petr KOPFSTEIN Czechy 5
7 Nicolas IVANOFF Francja 4
8 Michael GOULIAN USA 3
9 Matt HALL Australia 2
10 Pete McLEOD Kanada 1

Challenger Class

Lokata Pilot Kraj Pkt
1 Florian BERGER Niemcy 10
2 Kevin COLEMAN USA 8
3 Luke CZEPIELA Polska 6
4 Daniel GENEVEY Węgry 4
5 Baptiste VIGNES Francja 2
6 Kenny CHIANG Chiny 0

CHIBA (Japonia)

Wyścig w Japonii zorganizowano w pierwszy weekend czerwca

Wyniki Master Class

lokata Pilot kraj pkt
1 Yoshihide MUROYA Japonia 15
2 Petr KOPFSTEIN Czechy 12
3 Martin SONKA Czechy 9
4 Matthias DOLDERER Niemcy 7
5 Michael GOULIAN USA 6
6 Matt HALL Australia 5
7 Pete MC LEOD Kanada 4
8 Kirby CHAMBLISS USA 3
9 Mikael BRAGEOT Francja 2
10 Juan VELARDE Hiszpania 1

Challenger Class

Nie startowali

Migawki z eliminacji

BUDAPESZT (Węgry)

Czwarty wyścig zezonu zorganizowany w Budapeszcie, Zmagano się w klasie Master i Challenger, po raz pierwszy przed własną publicznością zaprezentował się Daniel GENEVEY węgier startujacy w klasie Challenger

Wyniki Master Class

lokata Pilot Kraj pkt
1 Kirby CHAMBLISS USA 15
2 Pete Mc LEOD Kanada 12
3 Yoshihide MUROYA Japonia 9
4 Martin SONKA Czechy 7
5 Petr KOPFSTEIN Czechy 6
6 Mikael BRAGEOT Francja 5
7 Nicolas IVANOFF Francja 4
8 Matt HAL Australia 3
9 Juan VELARDE Hiszpania 2
10 Francois Le VOT Francja 1

Challenger Class

lokata Pilot kraj pkt
1 Florian BERGER Niemcy 10
2 Luke CZEPIELA Polska 8
3 Daniel RYFA Szwecja 6
4 Baptiste VIGNES Francja 4
5 Kenny CHIANG Chiny 2
6 Daniel GENEVEY Węgry 0

KAZAN (Rosja)

Piąty wyscig sezonu tym razem w Rosji w Kazaniu. O wyścigu kilka słów Bonhomme

Wyniki Master Class

lokata Pilot Kraj pkt
1 Kirby CHAMBLISS USA 15
2 Pete Mc LEOD Kanada 12
3 Michael GOULIAN USA 9
4 Petr KOPFSTEIN Czechy 7
5 Juan VELARDE Hiszpania 6
6 Matt HALL Australia 5
7 Francois LE VOT Francja 4
8 Cristian BOLTON Chile 3
9 Martin SONKA Czechy 2
10 Matthias DOLDERER Niemcy 1

Wyniki Challenger Class

Lokata Pilot Kraj pkt
1 Kenny CHIANG Chiny 10
2 Baptiste VIGNES Francja 8
3 Kevin COLEMAN USA 6
4 Melanie ASTLES Francja 4
5 Ben MURPHY Wielka Brytania 2
6 Daniel RYFA Szwecja 0

PORTO (Portugalia)

Przylot na zawody

Wyniki Master Class

lokata Pilot Kraj Pkt
1

Martin SONKA

Czechy 15
2

Pete MC LEOD

Kanada 12
3

Matt HALL

Australia 9
4

Kirby CHAMBLISS

USA 7
5

Mikael BRAGEOT

Francja 6
6

Yoshihide MUROYA

Japonia 5
7

Petr KOPFSTEIN

Czechy 4
8

Matthias DOLDERER

Niemcy 3
9 Petr PODLUNSEK

Słowacja

2
10

Michael GOULIAN

USA 1

Challenger Class

lokata Pilot Kraj Pkt
1 Kevin COLEMAN USA 10
2 Florian BERGER Niemcy 8
3 Melanie ASTLES Francja 6
4 Daniel GENEVEY Węgry 4
5 Ben MURPHY Wielka Brytania 2
6 Kenny CHIANG Chiny 0

LAUSITZ (Niemcy)

Ostatni wyscig eliminacyjny seonu 2017 zorganizowano w Niemczech na torze Lausitzring

Coś o trasie wyścigu

Wyniki Master Class

lokata pilot kraj pkt
1 Yoshihide MUROYA Japonia 15
2 Matt HALL USA 12
3 Martin SONKA Czechy 9
4 Juan VELARDE Hiszpania 7
5 Pete MC LEOD Kanada 6
6 Kirby CHAMBLISS USA 5
7 Mikael BRAGEOT Francja 4
8 Petr KOPFSTEIN Czechy 3
9 nicolas IVANOFF Francja 2
10 Francois LE VOT Francja 1

Wyniki Challenger Class

lokata pilot kraj pkt
1 Daniel RYFA Szwecja 10
2 Florian BERGER Niemcy 8
3 luke CZEPIELA Polska 6
4 Ben MURPHY Wielka Brytania 4
5 Melanie ASTLES Francja 2
6 Daniel GENEVEY Węgry 0

INDIANAPOLIS (USA)

Ostatni wyścig sezonu, zwieńczony rozdaniem medali.

Trasa wyścigu

Wyniki MASTER CLASS

lokata Pilot kraj pkt
1 Josihide MUROYA Japonia 15
2 Matthias DOLDERER Niemcy 12
3 Juab VELARDE Hiszpania 9
4 Martin SONKA Czechy 7
5 Petr KOPFSTEIN Czechy 6
6 Mikael BRAGEOT Francja 5
7 Michael GOULIAN USA 4
8 Matt HALL Australia 3
9 Cristian BOLTON Chile 2
10 Kirby CHAMBLISS USA 1

Wyniki Challenger Class

lokata pilot kraj czas
1 Melanie ASTLES Francja 1:18,059
2 Luke CZEPIELA Polska 1:18,378
3 Ben MURPHY Wielka Brytania 1:18,477
4 Florian BERGER Niemcy 1:18,586
5 Kevin COLEMAN USA 1:20,402
6 Daniel RYFA Szwecja 1:21,408

Wyniki sezonu 2017

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Yoshihide MUROYAJaponiaEdge 54074
2Martin ŠONKACzechyEdge 54070
3Pete MCLEODKanadaEdge 54056
4Kirby CHAMBLISSUSAEdge 54053
5Petr KOPFSTEINCzechyEdge 54043
6Matt HALLAustraliaEdge 54040
7Matthias DOLDERERNiemcyEdge 54039
8Juan VELARDEHiszpanEdge 54037
9Michael GOULIANUSAEdge 54028
10Mikael BRAGEOTFrancjaMXS-R24

CHALLENGER CLASS 2017

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Melanie ASTLESFrancjaExtra 330 LX1.1806
2Łukasz CZEPIELAPolskaExtra 330 LX1.1838
3Ben MURPHYWielka BrytaniaExtra 330 LX1.1848
4Florian BERGERNiemcyb. d.1.1859
5Kevin COLEMANUSAExtra 330 LX1.204
6Daniel RYFASzwecjaExtra 330 LX1.2141