11 MISTRZOSTWA EUROPY KOBIET

Leszno, Polska, 1 - 18.07.1999 r.

W mistrzostwach wystartowały 43 zawodniczki

Rozegrane konkurencje

1) 3.07


- klasa 15 metrowa - 516,8 km, wygrała; A. Klossock, Niemcy 494,8 km
- klasa standard - 486,6 km, wygrały; ex aequo dwie zawodniczki z Niemiec po 77,5 km/h
- klasa club - wygrała; C. Luyot, Francja 67,3 km/h


2) 9.07


- klasa 15 metrowa - 257,4 km, wygrała; A. Netusilova, Czechy 253,4 km
- klasa standard - 250,9 km, wygrała; G. Goeke, Niemcy 120,5 km
- klasa club - 235,6 km, wygrała; C. Luyot, Francja 111,3 km/h


3) 10.07


- klasa 15 metrowa - 317,3 km, wygrała; A. Machinek, Niemcy
- klasa standard - 307,9 km, wygrała; A. Michalak, Polska
- klasa club - 266,1 km


4) 12.07. we wszystkich klasach cat's cradle


- klasa club - wygrała; C. Luyat, Francja


5) 13.07. we wszystkich klasach cat's cradle


6) 15.07


- klasa 15 metrowa - 517,1 km, wygrała; A. Klossok, Niemcy
- klasa standard - 504,1 km, wygrała; A. Dankowska, Polska
- klasa club - 390,3 km, wygrała; C. Luyot, Francja


7) 16.07


- klasa club - 198,6 km, wygrała; J. Biedermann, Polska


8) ?

Wyniki końcowe - klasa standard - 15 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Sarah Jane HARLANDWielka BrytaniaASW 246150
2Gillian SPRECKLEYWielka BrytaniaLS 86097
3Sarah Lucy WITHALLWielka BrytaniaDiscus5855
4Gundula GOEKENiemcyLS 85830
5Christine CASPERNiemcyLS 85736
6Cornelia SCHAICHNiemcyDiscus5629
7Sue Claudia KUSSBACHNiemcyDiscus5613
8Maria BOLLAWęgryDiscus5433
9Adela DANKOWSKAPolskaPromyk5420
10Lenka KUTHANOVACzechyDiscus5362
11Anna MICHALAKPolskaLS 84974
12Halina RYNKIEWICZPolskaLS 84933

Wyniki końcowe - klasa club - 16 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Claire LUYATFrancjaPegase6611
2Joanna BIEDERMANPolskaBrawo6044
3Maksymiliana CZMIEL-PASZYCPolskaJantar Std. 35916
4Sylwia GOŁKOWSKAPolskaJantar Std.35858
5Krystyna MARSZAŁEKPolskaJantar Std. 35799
6Jana TRESLOVACzechyASW 15B5578
7Gudrun HAASNiemcyLibelle Std.5499
8Tamara SVIRIDOVARosjaJantar Std. 35419
9Swaantie GEYERNiemcyLS 1D4941
10Susan K. ARMSTRONGWielka BrytaniaLS 4B4680

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 12 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1ValentynaTOPOROVAUkrainaVentus 2B6641
2Jana VEPREKOVACzechyVentus6432
3Angelika MACHINEKNiemcyVentus 2A6373
4Bożena DEMCZENKO-GRZELAKPolskaASW 276329
5Ingrid MAYERNiemcyLS 6B6242
6Edita SKALSKIENELitwaLAK 17A6155
7Annette KLOSSOKNiemcyASW 276152
8Hana ZEJDOVACzechyDiana5915
9Pamela KURSTJENSWielka BrytaniaASW 275695
10Gisela WEINREICHNiemcyLS 65500