19 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA PAŃSTW SOCJALISTYCZNYCH

Leszno, Polska, 19 - 30.06.1985 r.

W mistrzostwach startowali 40 zawodników z 7 państw

Deszczowa pogoda nie dała wielkich szans na latanie, przez całe mistrzostwa udało się rozegrac po trzy konkurencje w związku z czym zawody powinno się uznać za nie rozegrane. W dniu zamknięcia mistrzostw wyznaczono krótkie trasy trójkąta dla każdej z klas. W kategorii kobiet żadna z zawodniczek nie zdołała przelcieć 100 km i konkurencję uznano za nie roegraną a cała klasyfikację kobiet za nieoficjalną

Rozegrane konkurencje

klasa standard

1) 19.06, wielobok 256 km, wygrał - Stanisław ZIENTEK Polska, 99,3 km/h
2) 26.06 - wielobok 193 km, wygrał; Janusz CENTKA Polska 86,61 km/h
3) 28.06 - przelot docelowo powrotny 184 km, wygrał; Nikołaj KRYSTJEW, Bułgaria, 116 km
4) 30.06 - trójkąt 125 km, wygrał; Franciszek KĘPKA, Polska,35,27 km/h

klasa otwarta

1) 19.06, przelot docelowo powrotny 2*204 km, wygrał - Waldemar JAWORSKI Polska, 95,97 km/h
2) 26.06 - wielobok 265 km, wygrał; Janusz TRZECIAK Polska 92,33 km/h
3) 28.06 - przelot docelowo powrotny 184 km, wygrał; Frantisek MATOUSEK Czechosłowacja164,5 km
4) 30.06 - trójkąt 148 km, wygrał; Anatolij MOROZOV ZSRR 43,72 km/h

kategoria kobiet

1) 19.06, trójkąt 239 km, wygrałw; Urszula WOJDA Polska, 91,58 km/h
2) 26.06 - wielobok 170 km, wygrała Adela DANKOWSKA, Polska 82,87 km/h
3) 28.06 - przelot docelowo powrotny 184 km, wygrała; Hana ZEJDOVA Czechosłowacja 114 km

Wyniki końcowe - klasa standard

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Janusz CENTKAPolskaBrawo2476
1Stanisław ZIENTEKPolska 2Brawo2476
3Franciszek KĘPKAPolskaBrawo2440
4Jaroslav VAVRACzechosłowacjaASW 152156
5Henryk TOBOŁAPolskaJantar Std.1994

Wyniki końcowe - klasa otwarta

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Frantiśek MATOUŚEKCzechosłowacjaNimbus 33263
2Stanisław KLUKPolskaJantar 2B3225
3Waldemar JAWORSKIPolska 2Jantar 2B3177
4Janusz TRZECIAKPolskaJantar 2B3152
5Anatoliy MOROZOVZSRRLAK 122474

Wyniki końcowe - kategoria kobiet - nieoficjalna

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Maksymiliana CZMIEL-PASZYCPolska 2b. d.1941
2Urszula BOCHEŃSKA-WOJDAPolska 2b. d.1940
3Adela DANKOWSKAPolskab. d.1938
4Jolanta KOPICKAPolskab. d.1766
5Monika WARSTADTNRDb. d.1616

wyniki końcowe - drużynowo

miejscekrajwynik
1Polska14679
2Polska 214471
3Czechosłowacja12894
4NRD11656
5ZSRR10848
6Węgry10020
7Bułgaria8348
8Rumunia6818