16 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA PAŃSTW SOCJALISTYCZNYCH

Orzeł, ZSRR, 21.06 - 2.07.1982 r.

W mistrzostwach wystartowało 51 zawodników z 8 państw. Po raz pierwszy klasyfikowano szybowników z Koreańskiej Republiki Ludowo Demokratycznej

Rozegrane konkurencje

klasa standard

1) trójkąt 217 km, wygrał; A DIMITROW Bułgaria 75,47 km/h
2) wielobok 386 km, wygrali; M GIERASIMOW i W IZWEKOW obaj ZSRR 231 km
3) trójkąt 312 km, wygrał; P FRĄCKOWIAK Polska 87,89 km/h
4) trójkąt 244 km, wygrał; R KUTGAN, Czechosłowacja 234 km
5) przelot docelowo powrotny 146 km, wygrał; M GIERASIMOW ZSRR 64,5 km/h

klasa otwarta

1) trójkąt 316,2 km, wygrał; F MATOUSEK Czechosłowacja,92,27 km/h
2) wielobok 424 km, wygrali; S KLUK Polska i J CENTKA Polska po 324 km
3) trójkąt 330 km, wygrał; S KLUK Polska 98,50 km/h
4) trójkąt 243,7 km, wygrał; J CENTKA Polska58,79 km/h
5) przelot docelowo powrotny 176 km, wygrał; F MATOUSEK Czechosłowacja92,48 km/h

kategoria kobiet

1) trójkąt 217 km, wygrała; I MORGNER NRD
2) trójkąt 343 km, wygrały; M BOLLA Węgry i E DAROCZI Węgry po 233 km
3) trójkąt 280 km, wygrała; M BOLLA Węgry 79,42 km/h
4) trójkąt 155,5 km, wygrała; M BOLLA Węgry 43,66 km/h
5) przelot docelowo powrotny 142 km, wygrała; M BOLLA Węgry 69,01 km/h

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 16 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Frantiśek MATOUŚEKCzechosłowacjaNimbus 24915.0000
2Stanisław KLUKPolskaJantar 2B4838.0000
3Jiri VALENTACzechosłowacjaKestrel 194432.0000
4Sandor PEPPWęgryJantar 2B4313.0000
5Antonas RUKASZSRRLAK 124266.0000
6Delczo RADEWBułgariaJantar 2B4188.0000
7Leinid VASKOVZSRR 2LAK 124134.0000
8Oleg PASECHNIKZSRRLAK 124003.0000
9Karoly PALONYJWęgryJantar 2B3891.0000
10Janusz CENTKAPolskaJantar 2B3871.0000

Wyniki końcowe - klasa standard - 20 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Mikhail GERASIMOVZSRRJantar Std.3474.0000
2Arpadem MATTIRumuniaJantar Std.3382.0000
3Paweł FRĄCKOWIAKPolskaJantar Std.3368.0000
4Gyoergy PETROCZYWęgryJantar Std.3355.0000
5Vladyslav IZVEKOVZSRRJantar Std.3333.0000
6Aleksandr DIMITROVBułgariaJantar Std.3286.0000
7Franciszek KĘPKAPolskaJantar Std.3233.0000
8Horst HEIMANNNRDJantar Std.3159.0000
9Horst WIERDOHOFFNRDJnatar Std.3149.0000
10Bela KASAIWęgryJantar Std.3099.0000

Wyniki końcowe - klasyfikacja kobiet - 15 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Maria BOLLAWęgryJantar Std.4567.0000
2Maria KIZIVATOVACzechosłowacjaASW 154271.0000
3Eva DAROCZYWęgryJantar Std.4072.0000
4Tatiana OBRETENOWABułgariaJantar Std.3926.0000
5Irmgard MARGNERNRDJantar Std. 23887.0000
6Nadezhda RIATIPOVAZSRR 2Jantar Std. 23659.0000
7Pelagia MAJEWSKAPolskaJantar Std. 23407.0000
8Blazena LEDNAROVACzechosłowacjaASW 153264.0000
9Maksymiliana CZMIEL-PASZYCPolskaJantar Std. 23215.0000
10Fenandie KIRIKA-ŻURKARumuniaJantar Std. 23197.0000

Wyniki końcowe - drużynowo

miejscekrajwynik
1Węgry23297.0000
2Czechosłowacja22153.0000
3Polska21932.0000
4Bułgaria20475.0000
5ZSRR20009.0000
6ZSRR 217343.0000
7Rumunia16195.0000
8NRD15774.0000
9Korea2143.0000