7 MISTRZOSTWA PAŃSTW SOCJALISTYCZNYCH

Vrchlabi, Czechosłowacja, 8 - 22.07.1973 r.

W mistrzostwach wystartowało 33 zawodników z 6 państw.oraz dwóch szybowników poza konkursem

Ekipa z Polski na miejce dotarła pięcioma samochodami Nysa z przyczepami transportowymi w których przywiexiono dwie Cobry 17 i trzy Cobry 15

Rozegrane konkurencje

W każdej z klas rozegrano po cztery konkurencje

1) 10 lipca - konkurencja - trójkąt 308 km, wygrali;

- klasa otwarta - MATOUSEK, Czechosłowacja 91,2 km/h

- klasa standard - VALA 86,9 km/h

- klasa otwarta kobiet - MORGNER, NRD 71,6 km/h


2) 11 lipca - konkurencja - przelot docelowo powrotny 305 km

- klasa otwarta - SMOLKA, Czechosłowacja, 83,1 km/h

- klasa standard - RUDENSKIY, ZSRR, 85,1 km/h

- klasa otwarta kobiet - PALUSKOVA Czechosłowacja


3) 14 lipca - przelot docelowo powrotny 144 km

- klasa otwarta - SATNY Czechosłowacja 85,5 km/h

- klasa standard - POŹNIAK Polska

- klasa otwarta kobiet - HUDCOVA Czechosłowacja


4) 17 lipca - przelot docelowo powrotny 151 km


- klasa otwarta - MATOUSEK, Czechosłowacja 137,0 km

- klasa standard - RUDENSKIY ZSRR

- klasa otwarta kobiet - POLIACHOVA ZSRR

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 11 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1J. SMOLKACzechosłowacjaKestrel 1982
2Jan SATNYCzechosłowacjaKestrel 1980
3Frantiśek MATOUŚEKCzechosłowacjaKestrel 1978
4Stanisław WUJCZAKPolskaCobra 1765
4Stanisław WITEKPolskaCobra 1765
6Peter KLOSENRDb. d.45
7KONIG???b. d.33
8RYDL???b. d.30
8Batondi SZABADFI???b. d.30
10BALDIN???b. d.20

Wyniki końcowe - klasa standard - 14 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Stanisław ZIENTEKPolskaCobra 1583
2Henryk POŹNIAKPolskaCobra 1581
3VALACzechosłowacjab. d.77
4NOLTE???b. d.76
4Evgeniy RUDENSKIYZSRRb. d.76
6Jaroslav VAVRACzechosłowacjab. d.75
7Exansen BARWICKNRDb. d.73
8Yuriy KUZNECOVZSRRb. d.71
9Pal SZEREDYJWęgryb. d.50
10Gyoergy PETROCZYWęgryb. d.47

Wynikikońcowe - klasyfikacja kobiet, - 8 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1V. HUDCOVACzechosłowacjab.d.51
2Jindra PALUSKOVACzechosłowacjab. d.47
3Irmgard MÖRGHERNRDb. d.38
4Maria KIZIVATOVACzechosłowacjab. d.32
5BENESOVAWęgryb. d.26
6TLAPAKOVACzechosłowacjab. d.24
7Halina RYNKIEWICZPolskaCobra 1517
7POLYACHOVAZSRRb. d.17

Wyniki końcowe - druzynowo

miejscekrajwynik
1Czechosłowacjab.d
2Polskab.d
3NRDb.d