10 MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW

Puciunai, Litwa, 27.07 - 13.08.2017

Mistrzostwa rozegrane były w klasach; club i standard

Łącznie wystartowało 70 zawodników z 18 państw

W niedzielę 30 lipca rozegrano pierwszą konkurencję, nieco więcej informacji powinno trafiać na stronę vratislaviaspotters.pl

Logo mistrzostw

Rozegrane konkurencje

Klasa Club

1) 30.07 konkurencja - wielobok 281,32 km, wygrał; Stefan LANGER, Niemcy, 1000 pkt.

2) 4. 08 konkurencja - wielobok 252,74 km, wygrał; Martin Steen ANDERSEN, Szwecja, 222,16 km, 828 pkt.

3) 5.08 konkurencja - wielobok 312,12 km, wygrał; Wojciech WOJTACZKA Polska, 81,62 km/h, 1000 pkt.

4) 7.08 konkurencja - wielobok 257,71 km, wyrał; Artur ŁONCZUK, Polska, 95,32 km/h, 881 pkt.

5) 8. 08 konkurencja - wielobok 305,71 km, wygrał; Alexander MC CAW, Nowa Zelandia, 73,34 km/h, 1000 pkt.

6) 9. 08 konkurencja - wielobok 267.71 km wygrał; Wojciech WOJTACZKA, Polska, 54,85 km/h, 912 pkt.

7) 12. 08 konkurencja - obszarówka 105,27/244,89 km, wygrał; Julian KLEMM Niemcy, 157,00 km, 104,38 km/h, 402 pkt

Klasa Standard

1) 30. 07 konkurencja - wielobok 336,15 km, wygrał; Tomasz HORNIK Polska, 84,17 km, 1000 pkt.

2) 4. 08 konkurencja - wielobok 275,51 km, wygrał; Sven SPRUNGER Szwajcaria, 252,30 km, 1000 pkt.

3) 5. 08 konkurencja - wielobok 340,48 km, wygrał; Erik RUDSMARK Szwecja 79,71 km/h, 1000 pkt.

4) 6. 08 konkurencja - obszarówka 114,22/241,81 km, wygrał; Joris VAINIUS Litwa, 147,05 km, 64,03 km/h, 276 pkt.

5) 7. 08 konkurencja - wielobok 284,87 km, wygrał; Erik RUDSMARK Finlandia, 106,78 km/h, 867 pkt.

6) 8. 08 konkurencja - wielobok 355,81 km, wygrał; Ignas BITINAITIS Litwa, 95,54 km/h, 1000 pkt.

7) 8. 08. konkurencja - wielobok 322,34 km, wygrali; ex aequo Joris VAINIUS Litwa 254,72 km i David MACH, Czechy, 254,63 km obaj po 1000 pkt.

8) 12. 08 konkurencja - obszarówka 105,49/252,11 km, wygrał; Jakub PUŁAWSKI Polska, 181,80 km, 119,54 km/h, 408 pkt.

Pełna lista wyników pod linkiem

Mistrzostwa widziane nieco innaczej

Wyniki końcowe - klasa club - 38 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Julian KLEMMNiemcyLibrlle Std5545
2Paul ALTRICHTERAustriaLS 45448
3Stefan LONGERNiemcyLibelle Std5256
4Nick HANENBURGHolandiaCirrus Std5228
5Jake BRATTLEWielka BrytaniaDG 1015218
6Thomas ARSCOTTWielka BrytaniaCirrus Std5061
7Robin DIESTERWEGNiemcyLibelle Std4922
8Richard VLCEKCzechyCirrus Std4860
9Lukas CAPEKCzechyCirrus Std4775
10Hans Christian BERTELSENDaniaLS 1f4707
11Wojciech WOJTACZKAPolskaSZD 48 3M4702
24Artur ŁONCZUKPolskaJantar Stad 34114
27Marek NIEWIADOMYPolskaSZD 48 3M4071

Wyniki końcowe - klasa standard - 32 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Sjoerd van EMPELENHolandiaLS 85976
2Ignas BITINAITISLitwaDiscus 2a5938
3Joris VAINIUSLitwaLS 85933
4Enrique LEVINNiemcyDiscus 2a5788
5Jakub PUŁAWSKIPolskaLS 85683
6Kilian BIECHELENiemcyLS 85617
7Tomasz HORNIKPolskaLS 85555
8Bjorn GINTZELNiemcyLS 85547
9Sjors Van LOONHolandiaLS 85489
10Tamas VAMOSIWęgryDiscus 2ax5396

Drużynowo - 11 reprezentacji

miejscekrajwynik
1Niemcy887.29
2Polska817.15
3Wielka Brytania814.25
4Holandia805.42
5Litwa797.77
6Czechy791.81
7Francja773.84
8Australia773.17
9Szwajcaria759.77
10Dania687.54