19 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA EUROPY

Lasham, Wielka Brytania, 10 - 27.08.2017

Druga część 19 Szybowcowych Mistzrostw Europy rozegrana na szybowcach w klasach; 15 metrowa, 18 metrowa, otwarta

W zawodach wystartowało 59 zawodników z 18 państw w tym dwójka z Australii. Łacznie w obu częściach mistrzostw europy wystartowało 133 zawodników z 24 państw

Przez pierwsze trzy dni zorganizowano konkurencje treningowe, 13 sierpnia wystartowała pierwsza konkurencja w każdej z klas

Logo zawodów

Pod linkiem strona mistrzostw

Rozegrane konkurencje

Klasa 15 metrowa

1) 13.08 konkurencja; wielobok 503,44 km - wygrali ex aequo; Uli SCHWENK i Freddy HEIN obaj Niemcy po 1000 pkt.

2) 15. 08 konkurencja obszarowa 275,15/529,89 - wygrał Gary STINGEMORE Wielka Brytania 420,22 km 98,01 km/h 1000 pkt.

3) 16. 08 konkurencja wielobok 203,54 km - wygrał; Uli SCHWENK Niemcy 95,62 km/h 412 pkt.

4) 19. 08 konkurencja obszarowa 147,85/350,49 km - wygrał; Tim SCOTT Wielka Brytania 189,24 km, 92,70 km/h 617 pkt.

5) 20. 08 konkurencja wielobok 201,14 km - wygrał; Henrik A. BREIDAHL Dania 85,96 km/h 736 pkt.

6) 24. 08 konkurencja obszarowa 125,89/365,08 km - wygrał; Tim SCOTT Wielka Brytania 219,24 km, 69,64 km/h 793 pkt.

7) 25. 08 konkurencja wielobok 305,43 km - wygrał; Freddy HEIN Niemcy, 96,29 km/h 1000 pkt.

Klasa 18 metrowa

1) 13.08 konkurencja to obszarówka 356,61/663,30 km - wygrał; Mike YOUNG Wielka Brytania 485,39 km, 118,42 km/h 1000 pkt.

2) 14. 08 konkurencja, wielobok 134,76 km - wygrał; Christophe COUSSEAU Francja 121,95 km, 359 pkt.

3) 15. 08 konkurencja wielobok 501,28 km - wygrał; Roman MRACEK Czechy 107,94 km/h 1000 pkt.

4) 16. 08 konkurencja obszarówka 133,12/262,01 km - wygrał; Roman MRACEK Czechy 166,15 km, 102,56 km/h 448 pkt.

5) 17. 08 konkurencja obszarowa 153,65/406,95 km - wygrał; Marcel DUENNER Szwajcaria 196,59 km, 83,70 km/h 740 pkt.

6) 19. 08 konkurencja obszarowa 111,83/321,56 km - wygrał; Mike YOUNG Wielka Brytania 153,12 km, 102,08 km/h 400 pkt.

7) 20. 08 konkurencja wielobok 207,61 km - wygrał; Arne BOYLE-MØLLER Dania, 100,86 km/h 623 pkt.

8) 23. 08 konkurencja wielobok 136,01 km - wygrał; Wolfgang JANOWITSCH Austria, 56,95 km/h, 218 pkt

9) 24. 08 konkurencja obszarowa 168,04/413,87 km - wygrał; Wolfgang JANOWITSCH Austria, 217,16 km 71,35 km/h 906 pkt.

10) 25. 08 konkurencja wielobok 354,79 km - wygrał Arne BOYLE-MOLLER Dania 109,23 km/h 1000 pkt.

Klasa Otwarta

1) 13.08 konkurencja to wielobok 624.99 km - wygrał; Ronald TERMAAT Holandia 115,45 km/h

2) 14. 08 konkurencja, obsarówka 106,31/254,64 km - wygrał; Peter HARVEY Wielka Brytania 148,72 km, 494 pkt.

3) 15. 08 konkurencja wielobok 522,23 km - wygrał ; Łukasz WÓJCIK Polska 116,58 km/h 1000 pkt.

4) 16.08 konkurencja wielobok 245,39 km - wygrał; Michael SOMMER Niemcy 110,39 km/h 509 pkt.

5) 17. 08 konkurencja obszarowa 160,74/415,49 km - wygrał Michael SOMMER Niemcy 194,32 km, 77,67 km/h 753 pkt.

6) 19. 08 konkurencja obszarowa 161,45/386,65 km - wygrał; Łukasz WÓJCIK Polska, 221,07 km, 107,91 km/h 619 pkt.

7) 20. 08 konkurencja wielobok 212,01 km - wygrał; Peter HARVEY Wielka Brytania, 117,04 km, 525 pkt.

8) 23. 08 konkurencja wielobok 164.09 km - wygrał; Ronald TERMAAT Holandia 140,56 km, 266 pkt.

9) 24. 08 konkurencja obszarowa 166,73/408,99 km - wygrał; Russell CHEETHAM Wielka Brytania, 233,50 km, 77,66 km/h 905 pkt.

10) 25. 08 konkurencja wielobok 356,35 km - wygrał; Michael SOMMER Niemcy, 116,78 km/h, 1000 pkt.

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 16 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Freddy HEINNiemcyVentus 2ax5243
2Timothy John SCOTTWielka BrytaniaASG 295165
3Gary STINGEMOREWielka BrytaniaASG 295133
4Uli SCHWENKNiemcyVentus 2a5125
5Dmitriy TIMOSHENKORosjaVentus 2cx4615
6Radek KREJCIRIKCzechyVentus 2ax4577
7Ondrey BORDOVSKYCzechyASG 294474
8Daan SPRUYTBelgiaASW 274398
9Łukasz GRABOWSKIPolskaDiana 2 4289
10Didier HAUSSFrancjaVentus 24011

Wyniki końcowe - klasa 18 metrowa - 25 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Wolfgang JANOWITSCHAustriaVentus 3T6169
2Mike YOUNGWielka BrytaniaVentus 3T6072
3Bert SCHMELZERBelgiaVentus 3T5950
4Christophe COUSSEAUFrancjaJS 15945
5Peter MILLENAARHolandiaASG 29 E5838
6Jeroen VERKUIJLHolandiaASG 29 E5797
7Marcel DUENNERSzwajcariaASG 295788
8Roman MRACEKCzechyASG 29 E5719
9Jurg HAASSzwajcariaJS 1S5505
10Tijl SCHMELZERBelgiaASG 295490
20Zdzisław BEDNARCZUKPolskaASG 29 E4578

Wyniki końcowe - klasa ostwarta - 18 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Michael SOMMERNiemcyEB 29 R6660
2Peter HARVEYWielka BrytaniaJS 1C6419
3Russell A. CHEETHAMWielka BrytaniaJS 1C6377
4Holger KAROWNiemcyEB 296311
5Pierre de BROQUEVILLEBelgiaEB 296121
6Ronald TERMAATHolandiaJS 1C6111
7Petr KREJCIRIKCzechyJS 1C5840
8Łukasz WÓJCIKPolskaJS 1C5584
9Eric BERNARDFrancjaJS 1C5547
10Pavel TRYBENEKRCzechyASW 22 BLE4813
11Adam CZELADZKIPolskaJS 1C4656

Klasyfikacja drużynowa - 12 reprezentacji - nieoficjalna

miejscekrajwynik
1Niemcy920.51
2Wielka Brytania909.58
3Holandia870.1
4Francja856.31
5Czechy852.56
6Belgia835.74
7Szwajcaria820.88
8Polska809.57
9Dania800.06
10Węgry659.96