13 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA EUROPY

Nitra, Słowacja, 9 - 23.07.2005 r.

Drugą cześć mistrzostw europy rozegrano w Słowacji w klasach; standard, club i 18 metrowej. W trzech klasach wystartowało 101 zawodników a łacznie podczas 13 Mitrzostw Europy rywalizowało 143 zawodników

Rozegrane konkurencje

KLASA STANDARD

1) 11.07 - obszarówka 179,4/388,8 km, wygrał; Viliam KUBOVCIK, SŁOWACJA 217,8 km 652 pkt.
2) 13.07 - trasa 351,9 km, wygrał; Tomas SUCHANEK, CZECHY, 166,8 km, 584 pkt.
3) 14.07 - obszarówka 153,0/300.4 km, wygrał; Tomas SUCHANEK, CZECHY, 153,7 km, 144 pkt.
4) 15.07 - trasa 329,9 km, wygrał; Arne BOYE-MOLLER, DANIA, 113,0 km/h, 967 pkt.
5) 16.07 - obszarówka 140,6/462,0 km, wygrał; Jan DIVOK, SŁOWACJA, 224,9 km, 97,7 km/h, 721 pkt
6) 17.07 - trasa 345,7 km, wygrał; Pavel LOUZECKY, CZECHY, 310,0 km, 1000 pkt.
7) 18.07 - obszarówka 265,2/498,8 km, wygrał; Michael BUCHTHAL, NIEMCY, 315,7 km, 90,2 km/h, 1000 pkt.
8) 20.07 - trasa 443,7 km, wygrał; Arne BOYE-MOLLER, DANIA, 90,3 km/h, 1000 pkt.
9) 21.07 - obszarówka 108,9/288,9 km, wygrał; Marcel DUENNER, SZWAJCARIA, 220,6 km, 107,8 km/h, 618 pkt.
10) 22.07 - obszarówka 109,5/264,0 km, wygrał Peter SZABO, WĘGRY, 204,0 km, 102,0 km/h, 587 pkt.

KLASA CLUB

1) 13.07 - trasa 304,5 km, wygrał; KAROL Bendikovic, Słowacja, 177,0 km, 655 pkt.
2) 14.07 - obszarówka 125,5-281,6 km, wygrał; Vladas Motuza, Litwa, 225,4 km, 102,9 km/h, 676 pkt.
3)15.07 - trasa 308,5 km, wygrał; Sebastian KAWA, 104,4 km/h, 982 pkt.
4) 16.07 - obszarówka 127,7/423,2 km, wygrał; Axel REICH, NIEMCY, 230,2 km, 87,2 km/h, 856 pkt.
5) 17.07 - trasa 316,4 km, wygrał; Frank HAHN, DANIA, 58,4 km/h, 847 pkt.
6) 18.07 - obszarówka 259,7/441,2 km, wygrał; Yuri PRODORUTTI, WŁOCHY, 301,3 km, 81,4 km/h, 1000 pkt.
7) 20.07 - translator 413,6 km, wygrał; Petr KOUTNY, CZECHY, 78,2 km/h, 1000 pkt.
8) 21.07 - pbszarówka 101,3/290,6 km, wygrał; Frank HAHN, DANIA, 183,3 km, 91,4 km/h, 603 pkt.
9) 22.07 - obszarówka 104,0/270,2 km, wygrał; Ferenc TOMAS, WĘGRY, 177,7 km, 88,1 km/h, 607 pkt.

KLASA 18 METROWA

1) 13.07 - trasa 375,7 km, wygrał; Urrik EILERT, DANIA, 175,4 km, 618 pkt.
2) 14.07 - obszarówka 167,1/346,0 km, wygrał; Riccardo BRIGLIADORI, WŁOCHY, 238,6 km, 115,9 km/h, 543 pkt.
3) 15.07 - trasa 343,3 km, wygrał; Alberto SIRONI, WŁOCHY, 115,9 km/h, 984 pkt.
4) 16.07 - obszarówka 170,2/474,1 km, wygrał; Eric SOUBRIER, FRANCJA, 242,0 km, 104,0 km/h, 730 pkt.
5) 17.07 - trasa 369,5 km, wygrał; Rolf FRIEDLI, SZWAJCARIA, 322,1 km, 947 pkt.
6) 18.08 - obszarówka 295,1/529,3 km, wygrał; Werner DANZ, SZWAJCARIA, 378,7 km, 99,8 km/h, 1000 pkt.
7) 20.07 - trasa 509,7 km, wygrał; Wolfgang JANOWITSCH, AUSTRIA, 85,0 km/h, 1000 pkt.
8) 21.07 - obszarówka 120,4/330,2 km, wygrał; Wolfgang JANOWITSCH, AUSTRIA, 241,5 km, 118,0 km/h, 618 pkt.
9) 22,07 - obszarówka 118,3/345,0 km, wygrał; Steve JONES, WIELKA BRYTANIA, 217,3 km, 100,2 km/h, 667 pkt.

Logo mistrzostw

Wyniki końcowe - klasa standard - 37 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Pavel LOUŽECKYCzechyLS 8A6480
2Andrev John DAVISWielka BrytaniaDiscus 2A6066
3Olivier DARROZEFrancjaDiscus 2A6023
4Viliam KUBOVCIKSłowacjaLS 8S6006
5Michael BUCHTHALNiemcyDiscus 2B5939
6Peter HARTMANNAustriaDiscus 2A5868
7Tomas SUCHANEKCzechyDiscus 2A5821
8Mariusz POŹNIAKPolskaLS 8A5767
9Piotr JARYSZPolskaLS 8A5566
10Stephen CRABBIrlandiaLS 85495
17Tomasz RUBAJPolskaLS 85187

Wyniki końcowe - klasa club - 31 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Sebastian KAWAPolskaBrawo6640
2Frank HAHNDaniaASW 15A6438
3Petr KOUTNYCzechyCirrus td.6119
4Jaroslav TOMANACzechyCirrus6110
5Thornsten MOURISTENDaniaLibelle Std.5876
6Kestutis MILIUNASLitwaJantar Std. 35866
7Karol BENEDICIVICSłowacjaCirrus Std.5709
8Mathias DICKSzwajcariaLibelle Std.5587
9Axel REICHNiemcyLibelle Std.5583
10Vladas MOTÜZALitwaJantar Std. 35559
24Arkadiusz DOWNARPolskaBrawo4713

Wyniki końcowe - klasa 18 metrowa - 33 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Wolfgang JANOWITSCHAustriaVentus 2cx6454
2Ralf FISCHERNiemcyLS 106298
3Petr KREJCIRIKCzechyVentus c6124
4Rolf FRIEDLISzwajcariaLS 86091
5Philip JONESWielka BrytaniaVentus 2cx5917
6Stanisław WUJCZAKPolskaVentus 2cx5831
7Ulrik EILERTDaniaLS 6C5823
8Riccardo BRIGLIADORIWłochyVentus 2cx5762
9Stephen JONESWielka BrytaniaVentus 2cx5614
10Jana VEPREKOVACzechyVentus 2c5597
15Jerzy KOLASINSKIPolskaVentrus 2cx5258