18 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA EUROPY

Őcsény, Węgry, 12 - 25.07.2015 r.

Pierwszą część 18 Mistrzostw Europy rozegrano w klasach; 18 metrowej, dwumiejscowej i otwartej. Do rywalizacji stanęło 80 pilotów z 22 państw oraz poza konkursem dwóch Japończyków. Załoga z Japonii; Makoto Ichikawa i Akemi Ichikawa startujaca w klasie dwumiejscowej uzyskała wynik 7670 pkt co plasowało ich na drugim miejscu. Startując poza konkursem nie mogli otrzymać medalu

Drugą część Mistrzostw Europy rozegrano w Rieti (Włochy) szybownicy rywalizowali tam w klasach; standard, club i 15 metrowej

Logo zawodów

Rozegrane konkurencje

Klasa 18 metrowa

1) 14.07 - obszarówka 234,07/415,29 km, wygrał; Richard Montigny, Francja, 295,15 km, 111,81 km/h, 856 pkt.
2) 15.07 - wielobok 401,86 km, wygrał; Andrew Davis, Wielka Brytania, 126,92 km/h, 1000 pkt.
3) 16.07 - wielobok 522,03 km, wygrał; Lubor Kuvik, Czechy, 111,08 lm/h, 1000 pkt.
4) 17.07 - obszarówka 233,93/400,96 km, wygrał; Roman Mracek, Czechy, 321,15 km, 126,78 km/h, 813 pkt.
5) 20.07 - wielobok 415,28 km, wygrał; Russell Cheetham, Wielka Brytania, 104,66 km/h, 1000 pkt
6) 21.07 - wielobok 441,18 km, wygrał; Sebastian Huhmann Niemcy 136,70 km/h 1000 pkt.
7) 22.07 - wielobok 558,51 km, wygrał; Sebastian Kawa, Polska, 126,60 km/h 1000 pkt.
8) 23.07 - obszarówka 238,49/512,17 km, wygrał; Sebastian Kawa, Polska, 414,11 km, 138,04 km/h 1000 pkt.
9) 24.07 - obszarówka 208,35/432,74 km, wygrał Roman Mracek, Czechy, 297,10 km, 115,79 km/h 826 pkt.

Klasa dwumiejscowa, 20 metrowa

1) 14.07 - obszarówka 206,25/387,13 km, wygrali; Visa-Matti Leinikki i Harri Hirvola, Finlandia, 270,03 km, 99,24 km/h, 888 pkt.
2) 15.07 - wielobok 359,73 km, wygrali; Erazm Polutnik, Sebastian Ramsak, Słowenia, 121,35 km/h, 1000 pkt.
3) 16.07 - wielobok 360,92 km, wygrali; Paweł Wojciechowski i Janusz Centka, Polska, 121,05 km/h, 993 pkt.
4) 17.07 - obszarówka 192,62/396,84 km, wygrali; Andreas Lutz i Wolfgang Janowitsch Austria, 320,23 km, 122,19 km/h, 848 pkt.
5) 20.07 - wielobok 398,43 km, wygrali; Makoto Ichikawa i Akemi Ichikawa, Japonia, 101,47 km/h 1000 pkt.
6) 21.07 - wielobok 401,83 km, wygrali; Petr Tichy i Ludek Kluger, Czechy 117,57 km/h 1000 pkt.
7) 22.07 - wielobok 503,99 km, wygrali; Marco Hanses i Sebastian Beule, Niemcy 131,71 km/h, 1000 pkt.
8) 23.07 - obszarówka 219,05/493,10 km, wygrali; Erazem Polutnik, Sebastian Ramsak Słowenia, 415,26 km, 133,60 km/h 1000 pkt.
9) 24.07 - obszarówka 200,28/423,33 km, wygrali; Erazem Polutnik Sebastian Ramsak, Słowenia, 302,73 km, 134,35 km/h 701 pkt.

Klasa Otwarta

1) 14.07 - obszarówka 237,85/418,72 km, Wygrał; Łukasz Wójcik, Polska, 300,58 km, 115,00 km/h, 845 pkt.
2) 15.07 - wielobok 396,52 km, wygrał; Joren Verkuill, Holandia, 127,00 km/h, 1000 pkt.
3) 16.07 - wielobok 380,28 km, wygrał; Adam Czeladzki, Polska, 127,47 km/h, 989 pkt.
4) 17.07 - obszarówka 187,44/401,26 km, wygrał; Bostjan Pristavec, Słowenia, 338,99 km, 134,63 km/h
5) 20.07 - wielobok 421,55 km, wygrał; Lukasz Wójcik Polska 101,53 km/h, 1000 pkt.
6) 21.07 - wielobok 435,81 km, wygrał; Tassila Bode, Niemcy, 145,22 km/h 1000 pkt.
7) 22.07 - wielobok 509.15 km, wygrał; Peter Harvey, Wielka Brytania, 132,78 km/h 1000 pkt.
8) 23.07 - obszarówka 218,90/482,24 km, wygrał; Jan Walther Andersen, Dania, 426,95 km, 142,32 km/h 1000 pkt.
9) 24,07 - obszarówka 209,15/447,96 km, wygrał; Bostjan Pristavec. Słowenia, 278,11 km, 138,51 km/h 603 pkt.

Wyniki końcowe - Klasa 18 metrowa - 31 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Sebastian KAWAPolskaASG 297885
2Roman MRACEKCzechyASG 297642
3Andrev John DAVISWielka BrytaniaJS 1C7606
4Tomasz KROKPolskaASG 29E7582
5Yves JEANMOTTEBelgiaASG 297575
6Radek KREJCIRIKCzechyASG 29E7540
7Claus TRIEBELNiemcyASG 29E7272
8Peter SZABOWęgryJS 1C EVO7241
9Lubor KUVIKSłowacjaASG 29 E7229
10Russell A. CHEETHAMWielka BrytaniaJS 1C7040

Wyniki końcowe - klasa dwumiejscowa - 23 załogi

miejscezawodnikzawodnikkrajmaszynawynik
1Andreas LUTZWolfgang JANOWITSCHAustriaArcus M7671
2Jakub BARSZCZChristoph MATKOWSKIPolskaASG 32EI7644
3Marco HANSESSebastian BEULENiemcyArcus M7570
4Uli GMELINChristine GROTENiemcyArcus T7561
4Paweł WOJCIECHOWSKIJanusz CENTKAPolskaArcus M7561
6Visa Matti LEINIKKIHarri HIRVOLAFinlandiaArcus M7389
7Michael RASSPeter HARTMANNAustriaArcus T7359
8Hannu NURMIRANTAIlpo HAIKONENFinlandiaArcus T7347
9Petr TICHYLudek KLUGERCzechyArcus7275
10Petr SVOBODAJosef BUSEKCzechyDuo Discus X7242

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 26 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Łukasz WÓJCIKPolskaJS 1C 21m7886
2Adam CZELADZKIPolskaJS 1C 21m7767
3Jeroen VERKUIJLHolandiaJS C1 EVO7619
4Riccardo BRIGLIADORIWłochyJS C1 EVO7537
5Tassilo BODENiemcyEB 297512
6Bostjan PRISTAVECSłoweniaEB 287443
7Killian WALBROUFrancjaJS 1C 21m7392
8Peter HARVEYWielka BrytaniaJS 1C 21m7337
9Francois Cornelius JEREMIASSEHolandiaQuintus M7262
10Sylvain GERBAUDFrancjaJS 1C 21m7237

Wyniki końcowe - drużynowo - nieoficjalna

miejscekrajwynik
1Polska909.95
2Niemcy878.35
3Holandia877.97
4Czechy872.11
5Wielka Brytania868.39
6Austria836.72
7Słowenia834.04
8Włochy830.46
9Belgia813
10Węgry811.09