12 SZYBOWCOWE MISTZROSTWA EUROPY

Puciunai, Litwa, 25.07 - 7.08.2004 r.

W mistrzostwach wystartowało 109 zawodników z 24 państw w tym troje poza konkursem z Japonii i Nowej Zelandii

Rozegrane konkurencje

KLASA STANDARD

1) 26.07 - trasa 444,8 km, wygrał; DARROZE
2) 29.07 - przelot w wyznaczonym obszarze, 3 godz, wygrał; TICHY
3) 30.07 - wygrał; STORMATS
4) 31.07 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; KELEWI
5) 1.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; DAROZZE
6) 4.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; WELLS
7) 5.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; KIESLING
8) 6.08 - wygrał; ALLISON
9) 7.08 - wygrał; ELMGAARD

KLASA 15 METROWA

1) 26.07 - trasa 460,1 km, wygrał; RAIMOND
2) 29.07 - przelot w wyznaczonym obszarze, 3 godz, wygrał; HOYEAU
3) 30 lipca - konkurencja prędkościowa 260,5 km, wygrał; GULYAS
4) 31.07 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; NURMIRANTA
5) 1.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; MUSZCZYŃSKI
6) 3.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; ROMEIN
7) 4.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; HORN
8) 5.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; JONES
9) 6.08 - wygrał; BREIDAHL
10) 7.08 - wygrał SCOTT

KLASA 18 METROWA

1) 26.07 - trasa 490,5 km, wygrał; BRIGLIADORI
2) 29.07 - przelot w wyznaczonym obszarze, 3 godz, wygrał; SOUBRIER
3) 30.07 - wygrał; BRIGLIADORI
4) 31.07 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; JANOWITSCH
5) 1.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; FRIEDMANN
6) 3.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; JANOWITSCH
7) 4.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; BRIGLIADORI
8) 5.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; TERMAAT
9) 6.08 - wygrał, GAUGER
10) 7.08 - wygrał; TERMAAT

KLASA OTWARTA

1) 26.07 - trasa 523,1 km, wygrał; BODE
2) 29.07 - przelot w wyznaczonym obszarze, 3,5 godz, wygrali; ex Aequo CHEETHAM i LHERM
3) 30.07 - wygrał CHEETHAM
4) 31.07 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; KAROW
5) 1.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; GAUMAN
6) 3.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; BODE
7) 4.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; PECHANEC
8) 5.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; CHEETHAM
9) 6.08 - wygrał; BODE
10) 7.08 - wygrał CHEETHAM

Wyniki końcowe - klasa standard - 32 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Tomasz RUBAJPolskaLS 87352
2Mariusz POŹNIAKPolskaLS 87281
3Mario KIESSLINGNiemcyDiscus 2a7265
4Leigh WELLSWielka BrytaniaLS 87171
5Stephen CRABBIrlandiaLS 86818
6Antti TAIMIOJAFinlandiaDiscus6808
7Erwin SOMMERNiemcyLS 8A6739
8Peter SZABOWęgryDiscus 2a6692
9David ALLISONWielka BrytaniaLS 8A6644
10Petr TICHYCzechyLS 86543

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 29 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Herbert ZEMMELNiemcyVentus 2a7445
2Henrik BREIDAHLDaniaVentus 2a7377
3Axel HORNNiemcyVentus 2ax7342
4Gilles S. NAVASFrancjaVentus 2a7186
5Thomas GOSTNERWłochyVentus 2a7157
6Timothy John SCOTTWielka BrytaniaASW 27B7100
7György GULYASWęgryVentus 2a7046
8Alberto POZZIWłochyVentus a7017
9Frederic HOYEAUFrancjaVentus 2a7015
10Stephen JONESWielka BrytaniaVentus 2a6753
18Henryk MUSZCZYŃSKIPolskaASW 276110

Wyniki końcowe - klasa 18 metrowa - 27 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Wolfgang JANOWITSCHAustriaVentus 2cx7929
2Riccardo BRIGLIADORIWłochyVentus 2cx7760
3Stanisław WUJCZAKPolskaVentus 2c7499
4Ronald TERMAATHolandiaVentus 2cx7360
5Petr KREJCIRIKCzechyVentus 2c7264
6Erick SOUBRIERFrancjaVentus 2cx7197
7Bernd GAUGERNiemcyLAK 177025
8Jana VEPREKOVACzechyVentus 2c7005
9Vitautas SABECKISLitwaLAK 176823
10Jan Walter ANDERSENDaniaDG 800S6805
11Jerzy KOLASINSKIPolskaVentus 2c6708

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 18 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Russell A. CHEETHAMWielka BrytaniaASW 22BL8711
2Holger KAROWNiemcyNimbus 4M8671
3Gerard LHERMFrancjaNimbus 4T8422
4Tassilo BODENiemcyASW 22BL8328
5Markus GAEUMANNSzwajcariaNimbus 4M8290
6Uli SCHWENKNiemcyASW 22BL8282
7Janusz CENTKAPolskaASW 22BL8173
8Robert ŚLĘCZKOWSKIPolskaNimbus 37735
9Marek PECHANECCzechyNimbus 4M7551
10Noel FAUCHEUXFrancjaASW 22BL7533