14 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA EUROPY

Puciunai, Litwa, 28.07 - 12.08.2007 r.

14 Mistrzostwa Europy rozegrano w Issoudun we Francji i Puciunaii na Litwie. We Francji wystartowało 91 zawodników w klasach 15 metrowej,18 metrowej i otwartej. Na Litwie rywalizowano w klasach standard, club, światowej i dwumiejscowej. Dwie ostatnire klasy po raz pierwszy włączono do programu Mistrzostw Europy. We wspomnianych czterech klasach wystartowało 85 pilotów z 21 państw a we wszystkich siedmiu klasach rywalizowało 176 pilotów

Rozegrane konkurencje

1) 2.08

- klasa światowa - trasa 183,6 km, wygrał; Krzysztof Herczyński, Polska 71,0 km/h
- klasa club - trasa 276,2 km, wygrał; Borje Gustavsson, Szwecja, Jantar Std. 90,6 km/h
- klasa standard - trasa 297,7 km, wygrał; Pavel Louzecky, Czechy, 102,2 km/h
- klasa dwumiejscowa - trasa 305,6 km, wygrał; Gitautas Butnoris, Litwa 96,3 km/h

2) 5.08

- klasa światowa - trasa 186,0 km, wygrał; Krzysztof Herczyński, Polska, 55,8 km/h
- klasa club - trasa 261,9 km, wygrał; Roman Mercek, Czechy, 76,6 km/h
- klasa standard - trasa 294,6 km, wygrał; Darius Liaugaudas, Litwa, 82,2 km/h
- klasa dwumiejscowa - trasa 299,1 km, Siegfried Baumgartl, Niemcy 78,4 km/h

3) 6.08

- klasa światowa - trasa 120,1 km, wygrał; Krzysztof Herczyński, Polska, 49,1 km/h
- klasa club - trasa 201,4 km, wygrał; Gintaras Drevinskas, Litwa, 80,5 km/h
- klasa standard - trasa 224,9 km, wygrał; Edslev Uffe, Dania, 73,7 km/h
- klasa dwumiejscowa - trasa 224,2 km, wygrał; Vladimir Foltin, Słowacja 67,2 km/h

4) 7.08

- klasa światowa - obszarówka 144,1-289,8 km, wygrał; Tomas Kuzmickas, Litwa, 189,5 km
- klasa club - obszarówka 178,0 - 360,0 km, wygrał; Sebastian KAWA, Polska, 75,8 km/h, 257,6 km
- klasa standard - obszarówka 174,4-340,3 km, wygrał; Frederick Hoyeau, Francja, 86,0 km/h, 297,8 km
- klasa dwumiejscowa - obszarówka 166,3 - 426,7 km, wygrał; Gintautas Butnoris, Litwa 80,8 km/h, 270,3 km

5) 10.08

- klasa światowa - obszarówka 107,6-274,4 km, wygrał; Laurent Lejeune, Francja, 132,8 km
- klasa club - obszarówka 154,8 - 345,8 km, wygrał; Sebastian Kawa, Polska, 182,4 km
- klasa standard - obszarówka 154,5-335,1 km, wygrał; Olivier Darroze, Francja, 171,5 km
- klasa dwumiejscowa - obszarówka 162,3 - 309,5 km, wygrał; Romualdas Knepa, Litwa 166,1 km

Wyniki końcowe - klasa światowa - 10 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Krzysztof HERCZYŃSKIPolskaPW 52388
2Przemysław BARTCZAKPolskaPW 52367
3Laurent LEJEUNEFrancjaPW 52247
4Harri TUVIALAFinlandiaPW 51987
5Kestutis MILIUNASLitwaPW 51857
6Tomas KUZMICKASLitwaPW 51720
7Philippe De PECHYFrancjaPW 51618
8Vladymir FEDOROVRosjaPW 51616
9Alexandr MASYUKOWRosjaPW 51511
10Timo KALEVA PANKKAFinlandiaPW 5784

Wyniki końcowe - klasa standard - 35 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Frederic HOYEAUFrancjaLS 84136
2Olivier DARROZEFrancjaDiscus 2A4017
3Peter SZABOWęgryDiscus 2A3801
4Mariusz POŹNIAKPolskaLS 83783
5Gunnar AXELSSONSzwecjaLS 83781
6Viliam KUBOVCIKSłowacjaLS 83679
7Reinhard SCHRAMMENiemcyDiscus 23650
8Michael BUCHTHALNiemcyDiscus 23637
9Juha SORRIFinlandiaDiscus 23624
10Darius LIAUGAUDASLitwaLS 8A3587
25Henryk MUSZCZYŃSKIPolskaLAK 19/152518

Wyniki końcowe - klasa club -29 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Sebastian KAWAPolskaBrawo3919
2Roman MRACEKCzechyCirrus Std.3650
3Tomas SUCHANEKCzechyCirrus Std.3585
4Yuri PRODORUTTIWłochyLS 1F3563
5Tomasz KROKPolskaBrawo3561
5Helge LIEBERTZNiemcyLS 2F3561
7Dawe DRAPERWielka BrytaniaCirrus Std.3548
8Herbert ZIEGERHOFFERAustriaASW 19B3538
9Gintaras DREVINSKASLitwaJantar Std.33521
10Mark LEEUWENBURGHHolandiaCirrus Std.3494
18Łukasz WÓJCIKPolskaJantar Std. 23134

Wyniki końcowe - klasa dwumiejscowa - 11 załóg

miejscezawodnikzawodnikkrajmaszynawynik
1Gintautas BUTNORISVytautas RASIMAVICIUSLitwaDuo Discus4268
2Dirk REICHArmin ULRICHSzwajcariaDuo Discus4059
3Martin HRIVNAMartin VNOUCEKCzechyDuo Discus3636
4Siegfried BAUMGARTLBrigitte BRUENINGNiemcyDuo Discus3591
5Vladimir FOLTINIvan ZEMANOVICSłowacjaDG 1000T3569
6Romualdys KNEPAAdomas GRABSKISLitwaLAK 123372
7Josef BUSEKOldrich BARTOMIKCzechyDuo Discus3194
8Jan KROMKALubomir JAKUBCAKSłowacjaDuo Discus3170
9Dmitriy TIMOSHENKOTamara SVIRIDOVARosjaDuo Discus3154
10Richard HACHLERJustin MATTHIASSzwajcariaDuo Discus3124