4 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA EUROPY

Räyskälä, Finlandia 12 - 26.06.1988 r.

W mistrzostwach wystartowało 71 zawodników z 16 państw

Rozegrane konkurencje

Klasa standard

1) 298,6 km

2) 312,1 km

3) 302,7 km, wygrał; Jacques ABOULIN Francja

4) 367,9 km, wygrał TRZECIAK Polska

5) 205,9 km, wygrał; KUITTINEN, Finlandia

6) 329,7 km, wygrał ABOULIN Francja

7) 287,6 km

8) 351,8 km

9) 272,8 km

10) 319,4 km

11) 324,9 km, wygrało czterech zawodników ex aequo w tym Trzeciak Polska

Klasa 15 metrowa

1) wielobok - 314,9 km wygrał Peter Ernst GERNOT RFN

2) wielobok - 361,3 km

3) wielobok - 325,4 km, wygrał CENTKA 77,4 km/h

4) wielobok - 382,4 km wygrał Peter Ernst GERNOT RFN

5) wielobok - 234,5 km, wygrał; PETER RFN

6) wielobok - 373,7 km, wygrał CENTKA 109 km/h

7) wielobok - 310,3 km

8) wielobok - 342,4 km

9) skok kota, wygrał CENTKA 395 km

10) wielobok - 352 km, wygrał Peter Ernst GERNOT RFN

Klasa otwarta

1) 328,0 km

2) 400,7 km

3) 435,8 km, wygrał; Klaus Holighaus RFN

4) 489,5 km, wygrał; Schroeder

5) 240,8 km, wygrał KURTJENS, Holandia

6) 525,1 km, wygrał; CHENEVOY Francja

7) 326,5 km

8) 487,7 km

9) 400 km, wygral Tilo HOLIGHAUS RFN

10) 468 km

Wyniki końcowe - klasa standard - 28 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Janusz TRZECIAKPolskaDiscus8725
2Jean Claude LOPITEAUXFrancjaDiscus8474
3Jacques ABOULINFrancjaDiscus8430
4Reinhard SCHRAMMERFNDiscus8389
5Sikko VERMEERHolandiaASW 198239
6Mats OLSSONSzwecjaLS 47872
7Roberto MONTIWłochyb. d.7636
8Urban HANSONSzwecjab. d.7552
9Kristian HANSENDaniab. d.7343
10Frantiśek MATOUŚEKCzechosłowacjab. d.7330
20Franciszek KĘPKAPolskaBrawo6646

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - startowało 30 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Gerard LHERMFrancjaLS 6B8581
2Gilles S. NAVASFrancjaLS 6B8358
3Janusz CENTKAPolskaLS 6B8340
4Patrick STOUFFSFrancjaLS 6B8168
5Ake PATTERSSONSzwecjaLS 67921
6Pavel CERNYCzechosłowacjaVentus B7879
7Simo KUUSISTOFinlandiab. d.7804
8Werner MEUSERRFNb. d.7796
9Daniel M. PAREHolandiab. d.7772
10George SCHUITHolandiab. d.7575
25Mariusz RACHWAŁPolskaGlasflügel 3046065

Wyniki końcowe - klasa otwarta - startowało 13 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Klaus HOLIGHAUSRFNNimbus 38826
2Jan Walter ANDERSENDaniaNimbus 38808
3Marc SCHROEDERFrancjaASW 22B8621
4Gabriel CHENEVOYFrancjaASW 22B8475
5Holger BACKRFNASH 257975
6Gerrit KURSTJENSHolandiaNimbus 37947
7Hans Jorgen SCHMACHTRFNb. d.7918
8Robin MAYWielka Brytaniab. d.7525
9Asko PANKKAFinlandiab. d.7157
10Mikko ASIKAINENFinlandiab. d.6859