8 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA EUROPY

Räyskala, Finlandia 1 - 16.06.1996 r.

W mistrzostwach wystartowało 88 zawodników z 19 państw

Rozegrane konkurencje

Klasa Standard

1) 2.06. wygrał; Erwin ZIEGLER, Niemcy 93,10 km/h 234,1 km
2) 3.06. wygrałi; ex aequo pięciu zawodników, prędkość 112,2 km/h, 304,3 km
3) 4.06. wygrał; Stepanek Jiri, Czechy 113,66 km/h, 429,9 km
4) 5.06. wygrał; Schneider Fleming, Dania 87,45 km/h, 324,5 km
5) 7.06. wygrał; Jiri STEPANEK, Czechy 93,59 km/h, 246,5 km
6) 8.06. wygrał; Holger KAROW, NIEMCY 65,32 km/h, 399,0 km
7) 9.06. wygrał; Leonardo BRIGLIADORI, WŁOCHY 75,50 km/h, 209,5 km
8) 10.06. wygrał; Gulyás György, WĘGRY 87,22 km/h, 300,3 km
9) 11.06. wygrał; Rien BASTIAANSE, Holandia 73,96 km/h, 289,2 km
10) 13.06. wygrał; Paul CRABB, IRLANDIA 264,1 km
11) 15.06. wygrał; Martin SMITH, Holandia 119,78 km/h, 293,1 km

Klasa 15 metrowa

1) 2.06. wygrał; Michael GRUND, NIEMCY 92,07 km/h, 263,7 km
2) 3.06. wygrał; Eric BERNARD, FRANCJA 117,02 km/h, 323,7 km
3) 4.06. wygrał; Michael GROUND, NIEMCY 119,69 km/h, 475,0 km
4) 5.06. wygrał; Goran AX, Szwecja 94,42 km/h, 335,0 km
5) 7.06. wygrał; Milos DEDERA, CZECHY 98,93 km/h, 259,4 km
6) 8.06. wygrał; Frederic HOYEAU, FRANCJA 65,43 km/h, 423,2 km
7) 9.06. wygrał; Goran AX, SZWECJA 77,13 km/h, 214,1 km
8) 10.06. wygrał; Michael GRUND, NIEMCY 72,76 km/h, 339,2 km
9) 11.06. wygrał; Petr KREJCIRIK, CZECHY 72,94 km/h, 309,1 km
10) 13.06. wygrał; Martti KOIVUOLA, FINLANDIA 273,7 km
11) 15.06. wygrał; Frederic HOYEAU, FRANCJA 122,90 km/h, 295,4 km

Klasa Otwarta

1) 2.06. wygrał; Janusz CENTKA, POLSKA 105,15 km/h, 280 km
2) 3.06. wygrał; Jan ANDERSEN, DANIA 117,49 km/h, 347,4 km
3) 4.06. wygrał; Jan HANSEN, DANIA 125,80 km/h, 534,7 km
4) 5.06. wygrał; Gerrit KURTJENS, HOLANDIA 98,06 km/h, 364,8 km
5) 7.06. wygrał; Holger BACK, NIEMCY 100,89 km/h, 309,5 km
6) 8.06. wygrał; Gerrit KURTJENS, HOLANDIA 82,09 km/h, 521,7 km
7) 9.06. wygrał; Gerrit KURTJENS, HOLANDIA 73,43 km/h, 250,3 km
8) 10.06. wygrał; Janusz CENTKA, POLSKA 404,1 km
9) 11.06. wygrał; Gerrit KURTJENS, HOLANDIA 85,02 km/h, 363,5 km
10) 13.06. wygrał; Jan ANDERSEN, DANIA 316,7 km
11) 15.06. wygrał; Gerrit KURTJENS, HOLANDIA 116,47 km/h, 348,9 km

Logo mistrzostw

Wyniki końcowe - klasa standard - 39 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Erwin ZIEGLERNiemcyLS 89353
2Laurent ABOULINFrancjaLS 8a9010
3Leonardo BRIGLIADORIWłochyLS 88997
4Herbert WEISSNiemcyLS 8a8959
5Reinhard SCHRAMMENiemcyDiscus A8935
6Holger KAROWNiemcyDiscus B8931
7Julien HENRYFrancjaDiscus8892
8György GULYASWęgryDiscus8784
9Jiri STEPANEKCzechyDiscus8761
10Martin SMITHHolandiaLS 8a8690
20Tomasz RUBAJPolskaSZD 558194
25Adam KRASNODĘBSKIPolskaSZD 557581

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 32 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Michael GRUNDNiemcyVentus 29714
2Milos DEDERACzechyVentus 2a9606
3Frederic HOYEAUFrancjaVentus 2a9561
4Martin THEISINGERNiemcyASW 279204
5Eric BERNARDFrancjaVentus 29060
6Stefano GHIORZOWłochyVentus 2a8843
7Alister KAYWielka BrytaniaVentus 2a8830
8Petr KREJCIRIKCzechyVentus8754
9Maks von BREEHolandiaLS 68748
10Göran AxSzwecjaASW 278689
24Janusz TRZECIAKPolskaDiana7458
27Franciszek KĘPKAPolskaDiana6775

Wyniki końcowe - klasa otwarta -17 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Janusz CENTKAPolskaASW 22L10476
2Holger BACKNiemcyNimbus 310334
3Jan Walter ANDERSENDaniaNimbus 4T10249
4Stanisław WUJCZAKPolskaASH 2510027
5Jan HANSENDaniaNimbus 39786
6Gerrit KURSTJENSHolandiaNimbus 4T9757
7Uli SCHWENKNiemcyASW 22BL9542
8Roberto MONTIWłochyNimbus 4D9344
9Peter HARVEYWielka BrytaniaASW 229230
10Gyorgy KUBITSCHWęgryNimbus 48337
14Henryk MUSZCZYŃSKIPolskaASH 258146