7 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA EUROPY

Rieti, Włochy, 25.07 - 6.08.1994 r.

W mistrzostwach wystartowało 91 zawodników z 18 państw

Rozegrane konkurencje

1)

klasa standard - 312 km, wygrał; Fischer
klasa 15 metrowa - 354 km, wygrał; Dedera
klasa otwarta - 376 km, wygrał; Andersen

2)

klasa standard - 295 km, wygrał; Kępka
klasa 15 metrowa - 287 km, wygrał, Dedera
klasa otwarta - 336 km, wygrał; Lherm

3)

klasa standard - 288 km, wygrał; Caillard
klasa 15 metrowa - 308 km, wygrał; Termaat
klasa otwarta - 310 km, wygrał; Gantenbrink

4)

klasa standard - 289 km, wygrał; Hartmann
klasa 15 metrowa - 314 km, wygrał; Ghiorzo
klasa otwarta - 360 km, wygrał; R. Brigliadori

5)

klasa standard - 301 km, wygrał; Hartmann
klasa 15 metrowa - 463 km, wygrał; Ghiorzo
klasa otwarta - 507 km, wygrał; R. Brigliadori

6)

klasa standard - 500 km, wygrał; Brigliadori
klasa 15 metrowa - 500 km, wygrał; Bulukin
klasa otwarta - 556 km, wygrał; Haggenmueller

7)

klasa standard - 451 km, wygrał; M. Kuittinen
klasa 15 metrowa - 292 km, wygrał; Dedera
klasa otwarta - 301 km, wygrał; Briagliadori

8)

klasa standard - 283 km, wygrał; Caillard
klasa 15 metrowa - 381 km, wygrał; Koivula
klasa otwarta - 411 km, wygrał; Briagliadori

9)

klasa standard - 385 km, wygrał; L. Avanzini
klasa 15 metrowa - 563 km, wygrał; Meuser
klasa otwarta - 624 km, wygrał; Lherm

10)

klasa standard - 507 km, wygrał; Brigliadori
klasa 15 metrowa - 525 km, wygrał; Termaat
klasa otwarta - 489 km, wygrał; Andersen

11)

klasa standard - 484 km, wygrał; Stoenger

Wyniki końcowe - klasa standard - 36 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Peter FISCHERNiemcyDiscus9358
1Reinhard SCHRAMMENiemcyDiscus9358
1Erwin ZIEGLERNiemcyLS 89358
4Leonardo BRIGLIADORIWłochyDiscus9092
5Jean Claude LOPITEAUXFrancjaASW 24B9026
6Eric BORGMANNHolandiaDiscus8750
7Janusz CENTKAPolskaSZD 558660
8Corrado COSTAWłochyDiscus B8623
9Baer SELENHolandiaASW 248564
10Peter HARTMANNAustriaSZD 558493
11Tomasz RUBAJPolskaSZD 558232
22Franciszek KĘPKAPolskaASW 24B7427

Wyniki końcowe - klasa15 metrowa - 33 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Stefano GHIORZOWłochyVentus 28552
2Werner MEUSERNiemcyVentus 2a8424
3Ronald TERMAATHolandiaDG 800S8173
4Gilles S. NAVASFrancjaLS 68076
5Milos DEDERACzechyVentus C8048
6Eric NAPOLEONFrancjaLS 6b7932
7Martin THEISINGERNiemcyLS 6a7874
8Wolfgang JANOWITSCHAustriaVentus 2b7795
9Hans OBERMEYERNiemcyVentus 2b7688
10Ake Bengt PETTERSSONSzwecjaLS 6a7628

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 22 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Bruno GANTENBRINKNiemcyNimbus 48623
2Jan Walter ANDERSENDaniaNimbus 4T8540
3Marcus HELLERNiemcyASH 258492
4Gerard LHERMFrancjaNimbus 48420
5Gerrit KURSTJENSHolandiaNimbus 48340
6Fridolin HAUSERSzwajcariaNimbus 38318
7Luca URBANIWłochyNimbus 38261
8Stanisław WUJCZAKPolskaASH 258216
9Paul BOURGARDBelgiaNimbus 38180
10Reinhard HAGENMUELLERAustriaNimbus 38175