18 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA EUROPY

Rieti, Włochy, 2 - 15.08.2015 r.

Pierwszą część 18 Mistrzostw Europy rozegrano w Őcseny w klasach; 18 metrowej, dwumiejscowej i otwartej.

Drugą część mistrzostw rozegrano w Rieti w klasach; standard, club i 15 metrowej. W trzech klasach wystartowało 68 zawodnikow z 17 państw. Łącznie w 18 Mistrzostwach Europy wystartowało 148 pilotów z 23 państw

Rozegrane konkurencje

Klasa Club

1) 3.08 - wielobok 338,98 km, wygrał; Juhani Sahlberg, Finlandia 104,80 km/h 1000 pkt.
2) 4.08 - wielobok 345,09 km, wygrał; Ian Macarthur, Wielka Brytania,113,35 km/h 1000 pkt.
3) 5.08 - wielobok 374,47 km, wygrał; Juhani Sahlberg, Finlandia, 117,75 km/h 1000 pkt.
4) 6.08 - wielobok 419,48 km, wygrał; Gerard G. Dale, Wielka Brytania, 100,89 km/h 1000 pkt.
5) 7.08 - wielobok 370,33 km, wygrał; Helmut Koelle, Niemcy, 102,98 km/h 1000 pkt.
6) 8.09 - obszarówka 148,34/331,44 km wygrał; Davide Schiavatto, Włochy, 236,63 km, 118,10 km/h 601 pkt.
7) 12.08 - obszarówka 251,60/434,89 km wygrał; Ondrej Dvorak, Czechy, 279,22 km 84,63 km/h 1000 pkt.
8) 13.08 - wielobok 260,10 km wygrał; Boris Zorz, Słowenia, 115,32 km/h 693 pkt.
9) 14.08 - obszarówka 157,99/449,40 km wygrał; Davide Schiavatto, Włochy 273,98 km 108,76 km/h 808 pkt.

Klasa standard

1) 3.08 - wielobok 391,17 km, wygrał; Sjaak Selen Holandia, 113,11 km/h 1000 pkt.
2) 4.08 - wielobok 385,14 km, wygrał; John Coutts Nowa Zelandia, 128,32 pkt. 1014 pkt.
3) 5.08 - wielobok 471,00 km, wygrał; Łukasz Błaszczyk, Polska, 129.33 km/h 1000 pkt.
4) 6.08 - wielobok 494,12 km, wygrał; Vittorio Squaciafico, Włochy, 118,31 km/h 1000 pkt.
5) 7.08 - obszarówka 289,99/504,64 km wygrał; John Coutts Nowa Zelandia, 373,17 km, 120,67 km/h 1024 pkt.
6) 8.08 - obszarówka 124,79/351,64 km wygrał; Christophe Cousseau, Francja, 244,90 km, 160,80 km/h 409 pkt.
7) 12.08 - obszarówka 288,38/585,74 km wygrał; Lucas Delobel Francja 335,91 km 101,23 km/h 1000 pkt.
8) 13.08 - wielobok 323,56 km, wygrał Dmitriy Timoshenko, Rosja, 113,06 km/h, 945 pkt.
9) 14.08 - obszarówka 148,39/452,94 km wygrał; Achim Reuther Niemcy, 253,46 km 125,17 km/h 610 pkt.

Klasa 15 metrowa

1) 3.08 - wielobok 416,20 km, wygrał; Jaroslav Tomana, Czechy, 99,53 km/h 1000 pkt.
2) 4.08 - wielobok 427,31 km, wygrał; Dane Dickinson, Nowa Zelandia, 126,47 km.h 1003 pkt
3) 5.08 - wielobok 479.41 km, wygrał; Louis Bouderligue, Francja, 131,92 km/h 1000 pkt.
4) 6.08 - wielobok 559,26 km, wygrał; Michael Rass, Austria, 120,99 km/h 1000 pkt.
5) 7.08 - obszarówka 315,87/512,46 km wygrał; Peter Hartmann, Austria, 401,21 km 131,20 km/h 1000 pkt.
6) 8.08 - obszarówka 120,33/348,24 km wygrał; Luca de Marchi, Włochy, 250,73 km, 166,26 km/h 403 pkt.
7) 12.08 - obszarówka 273,16/486,98 km wygrał; Louis Bouderlique Francja 309,79 km 96,88 km/h 1000 pkt.
8) 13.08 - wielobok 366.34 km wygrał; Jelmer Wessenaar, Holandia, 94,84 km/h 1000 pkt.
9) 14.08 - obszarówka 151,03/464,86 km, wygrał Jaroslav Tomana, Czechy 261,46 km, 147,37 km/h 510 pkt.

Logo zawodów

Wyniki końcowe - klasa club - 20 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Ondrey DVORAKCzechyCirrus std7341
2Jan LOUDACzechyCirrus Std7302
3Josef KOŽARSłowacjaLS 1f7256
4Gerard G. DALEWielka BrytaniaLibelle Std7117
5Denis GUERINFrancjaCirrus Std7058
6Juhani SAHLBERGFinlandiaPIK 20A6983
7Mario SCHUPFERTAustriaASW 15B6956
8Boris ŽORŽSłoweniaCirrus Std6728
9Gilles S. NAVASFrancjaCirrus G6716
10Roman MRACEKCzechyCirrus Std6696

Wyniki końcowe - klasa standard - 23 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Łukasz BŁASZCZYKPolskaDiscus 27408
2Sjaak SELENHolandiaDiscus 27293
3Dmitriy TIMOSHENKORosjaDiscus 27071
4Stefan LEUTENEGGERSzwajcariaDiscus 26908
5Dawid BROMLEYWielka BrytaniaLS 86856
6Vittorio PINNIWłochyLS 86850
7Christophe COUSSEAUFrancjaDiscus 26679
8Dominik JANCIKSłowacjaLS 86629
9Pavel LOUŽECKYCzechyLS 86617
10John R. P. COUTTSNowa ZelandiaLS 86503

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 25 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Didier HAUSSFrancjaVentus 27188
2Peter HARTMANNAustriaASG 297112
3Christophe RUCHFrancjaVentus 27086
4Louis BOUDERLIQUEFrancjaASG 297063
5Luca De MARCHIWłochyVentus 27057
6Giorgio GALETTOWłoichyVentus 26878
7Leigh WELLSWielka BrytaniaVentus 26693
8Gintautas ZUBELitwaVentus 26680
9Francisco Ortega CASARIEGOHiszpaniaASW 276648
10Jędrzej SKŁODOWSKIPolskaDiana 26488
13Łukasz GRABOWSKIPolskaDiana 26384

Klasyfikacja drużynowa - nieoficjalna

miejscekrajwynik
1Francja870.16
2Czechy853.17
3Wielka Brytania846.35
4Polska839.14
5Włochy832.69
6Holandia832.11
7Słowacja814.11
8Austria811.87
9Niemcy805.67
10Szwajcaria771.2