19 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA EUROPY

Moravska Trebova, Czechy, 23.07 - 5.08.2017

Pierwsza część 19 Mistrzostw Europy, szybownicy rywalizowali w klasach club, standard i dwumiejscowej

W zawodach wystartowało 74 pilotów z 21 państw,

Link do strony mistrzostw

Logo

Pierwsze sześć dni mistrzostw pod znakiem nielotnej pogody, w tym czasie wyznaczano krótkie konkurencje obszarowe, za każdym razem pogoda uziemiała szybowników. W sobotę 29 lipca udało się rozegrać pierwszą konkurencję w każdej z klas, choć według organizatora była to już piąta, realnie była to pierwsza rozegrana. Nieco więcej informacji na forum vratislaviaspotters.pl

Migawki z Moraskiej Trebovli na Youtube

Rozegrane konkurencje

Klasa Club

1) 29.07, konkurencja wielobok 327,91 km, wygrał; Tomas SUCHANEK Czechy 97,18 km/h 1000 pkt.

2) 30,07, konkurencja obszarowa 111,47/427,16 km wygrał; Sergey SEROV, Rosja 220,93 km, 71,74 km/h 858 pkt.

3) 31. 07 konkurencja wielobok 235,98 km/h wygrał; Tomas SUCHANEK Czechy 101,09 km/h 734 pkt

4) 1. 08 konkurencja obszarówka 112,24/325,08 km, wygrał; Tim KUIJPERS Holandia 212,03 km, 100,56 km/h 643 pkt.

5) 2. 08 konkurencja wielobok 240,98 km, wygrał; Gerard G DALE Wielka Brytania 96.92 km/h 795 pkt.

6) 3. 08.konkurencja obszarowa 116,74/340,22 km wygrał; Tomas SUCHAMEK Czechy, 170,96 km, 84,23 km/h 588 pkt.

Klasa standard

1) 29. 09, konkurencja wielobok 358.14 km, wygrał Miroslav CINK Czechy 101,95 km/h 1000 pkt.

2) 30. 07 konkurencja obszarowa 114,52/415,58 km, wygrał; Dennis HUYBRECKX Belgia, 253,23 km, 88,06 km/h 950 pkt.

3) 31. 07 konkurencja wielobok 259,35 km, wygrał; Marko ZETTIER Niemcy 116,85 km/h 688 pkt.

4) 1. 08 konkurencja obszarowa 104,97/372,13 km wygrał; Marko ZETTIER Niemcy 239.66 km, 113,32 km/h 646 pkt.

5) 2. 08 konkurencja wielobok 257,80 km, wygrał; Pavel LOUZECKY Czechy 112,90 km/h 713 pkt.

6) 3. 08. konkurencja obszarówka 112,61/354,78 km wygrał; Maros DIVOK Słowacja 211,06 km, 105,78 km/h 598 pkt.

Klasa dwumiejscowa 20 metrowa

1) 29. 07, konkurencja wielobok 356,61 km, Wygrali; KAWA i MATKOWSKI Polska 110,12 km/h 1000 pkt

2) 30, 07, konkurencja obszarowa 123,46/423,59 km, Wygrali RENDLA i RENDLA Czechy, 235,75 km, 94.30 km/h 800 pkt.

3) 31. 07. konkurencja wielobok 251,36 km. Wygrali; KAWA i MATKOWSKI Polska, 125,64 km/h 600 pkt.

4) 1. 08. konkurencja obszarówka 107,10/372,18 km wygrali; JONES i COPPIN Wielka Brytania 251,39 km, 125,69 km/h 588 pkt.

5) 2. 08 konkurencja wielobok 249,91 km, wygrali; WALBROU i CORBILLE Francja 119,61 km/h 636 pkt.

6) 3.08 konkurencja obszarowa 117,16/382,40 km, wygrali; KAWA i MATKOWSKI Polska 222.62 km, 120,81 pkt.

Pełna lista wyników pod linkiem

Dzięki uprzejmosci orgazizatorów mogłem wykazac się zdjęciowo podczas pierwszej z rozegranych konkurencji

1) Przed startem do konkurencji

2) ciekawostki na lotnisku

3) Mateusz Sioidłaczek

4) Valentin Leleu-Lambour przed startem

5) Przygotowania do startu

6) Rumuńska załoga przed startem

7) Arcus T - start

8) Piloci holówek, bez nich zawody by się nie odbyły, pozdrowienia dla niezwykle przyjaznej ekipy

9) Jeden z samolotów holujących

10) Część szybowców startowała samodzielnie

11) Kolejny start

12) Brytyjczycy ruszają do walki, ostatecznie wywalczyli srebro

13) Szwajcarzy w doskonałych nastrojach, zakończyli mistrzostwa z brązowym medalem

14) Wilga 2000, jeden z polskich akcentów w Czechach

Nieco zdjęć z powrotów z konkurencji

1) Tomas SUCHANEK Czechy Wywalczył piąte miejsce w klasie Club

2) Luca URBANI Włochy w szybkin dolocie

3) Guillaume GIRARD Francja na Discus 2a

4) Discus 2T na pokładzie Richard SWANSTROM Szwecja

5) Edmund SCHULLER Słowacja na ASW 24

6) Michał LESINGER Czechy na ASW 19B

7) Tim KUIJPERS Holandia w tej konkurencji przyleciał z drugim wynikiem, w całych zawodach wygrał klasę Club

8) Josef KOZAR Słowacja na LS-1f

9) Tim KUIPERS

10) Dennis BEHNKE Niemcy na Libelle Std

11) Davide SCHIAVOTTO Włochy na Cirrus Std

12) Szekely SZILARD Węgry jeden z niewielu zawodników startujacych na polskim szybowcu

13) Sandor LAURINECZ Węgry

14) Belgowie tego dnia kończyli z trzecią lokatą w klasyfikacji generalnej wywalczyli czwarte miejsce

15) Arcus M załogi belgijskiej

16) Ayala TRUELOVE Wielka Brytania, Medalistka Mistrzostw Świata Kobiet tym razem kończyła na 21 pozycji

17) Brytyjczycy w szybkim dolocie. Tego dnia wywalczyli drugą lokatę i w całych mistrzostwach srebro

18) Maros DIVOK Słowacja zdobywca piątego miejsca w standardach

Wyniki końcowe - klasa club - 31 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Tim KUIJPERSHolandiaCirrus Std4248
2Boris ŽORŽSłoweniaCirrus Std4158
3Fabian PEITZNiemcyLibelle Std4048
4Sergey SEROVRosjaCirrus Std4031
5Tomas SUCHANEKCzechyCirrus Std3935
6Rasmus ØRSKOVDaniaLS 1f3920
7Valentin LELEUL-LAMBOURFrancjaCirrus Std3917
8Josef KOŽARSłowacjaLS 1f3865
9Sandor LAURINYECZWęgryLS 1f3852
10Dennis BEHNKENiemcyLibelle Std3843
11Tomasz KROKPolskaPegase 101A3841
20Jakub BARSZCZPolskaPegase3665

Wyniki końcowe - klasa standard - 27 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Pavel LOUŽECKYCzechyLS 84024
2Miroslav CINKCzechyLS 84016
3Jeroen JENNENBelgiaLS 83846
4Denis HUYBREXSBelgiaLS 83843
5Maros DIVOKSłowacjaDiscus 23783
6Juha SORRIFinlandiaDiscus 2b3778
7Norbert SCARLATRumuniaDiscus 2a3768
8Andreas BELZNiemcyDiscus 2a3738
9Louis BOUDERLIQUEFrancjaDiscus 2a3724
10Marko ZETTIERNiemcyDiscus 2a3723
12Mateusz SIODŁACZEKPolskaDiscus 2a3627
15Łukasz BŁASZCZYKPolskaDiscus 2a3516

Wyniki końcowe - klasa dwumiejscowa - 16 załóg

miejscezawodnikzawodnikkrajmaszynawynik
1Sebastian KAWAChristoph MATKOWSKIPolskaASG 32 Mi4101
2Philip JONESCOPPINWielka BrytaniaArcus T3973
3CRONJAEGERHEIDEMEYERSzwajcariaArcus T3895
4AKKERMANSVANDEBEECKBelgiaArcus M3822
5Killian WALBROUCORBILLEFrancjaArcus T3768
6VIEHMANNGLAPPANiemcyArcus T3442
7Andreas KESSLERJURCARumuniaASG 32 M3371
8SOMMERTHEISINGERNiemcyArcus M3342
9Harri HIRVOLAVisa Matti LEINIKKIFinlandiaArcus T3209
10SOMOLSISKASłowacjaDua Discus2959

Klasyfikacja drużynowa - nieoficjalna

miejscekrajwynik
1Polska871.7
2Niemcy871.22
3Francja866.97
4Belgia855.92
5Rosja850.44
6Holandia846.5
7Finlandia844.11
8Wielka Brytania837.57
9Rumunia837.25
10Szwajcaria834.75