26 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA

Bayreuth, Niemcy, 1-15.08.1999 r.

W zawodach startuje 122 zawodników z 24 państw

Rozegrane konkurencje

1) 1.08

- klasa otwarta wielobok 635,6 km. wygrał; Holger Karow 152,3 km/h
- klasa 15 metrowa - wielobok 572,1 km. wygrał; Michael Grund i Wiener Meuser, 134,8 km/h
- klasa standard - cat's cradle* (4,5 godz) wygrał; P. G. Grabb 664,8 km

2) 2.08

- klasa otwarta - wielobok 479,9 km. wygrał; Holger Karow 141,4 km/h
- klasa standard - wielobok 422,2 km wygrał; Peter Hartmann 135,5 km/h
- klas 15 metrowa - cat's cradle (3,5 godz)

3) 3.08

- klasa otwarta - wielobok 479,9 km wygrał; Holger Karow Niemcy 141,6 km/h
- klasa 15 metrowa - cat's cradle wygrał; Karl Striedeck USA 549,4 km
- klasa standard - wielobok 422,2 km wygrał; L Aboulin Francja 135,8 km/h

4) 4.08

- klasa otwarta - wygrał; John Buchanan Austria, 373,4 km 132,8 km/h
- klasa 15 metrowa - uznana za nie rozegraną
- klasa standard - wielobok 334,7 km wygrał; Henryk Muszczyński Polska 123,0 km/h

5) 6.08

- klasa otwarta - wielobok 319,9 km wygrał; J. W. Andersen Dania 94,8 km/h
- klasa 15 metrowa - wielobok 330,1 km wygrał; Karl Striedeck USA 326,2 km
- klasa standard - wielobok 310,7 km wygrali; Baer Selen Holandia i J Engstroem Szwed po 270,5 km

6) 9.08

- klasa otwarta - konkurencja uznana za nie rozegraną
- klasa 15 metrowa - wielobok 240,1 km, wygrał; Mariusz Poźniak Polska 77,3 km/h
- klasa standard -konkurencja uznana za nie rozegrana

7) 12.08

- klasa otwarta - wielobok 357,9 km wygrał; Bruno Gantenbrink Niemcy 100,5 km/h
- klasa 15 metrowa - wielobok 303 km, wygrał; Stefano Ghiorzo Włochy 94,3 km/h
- klasa standard - cat's cradle wygrał; Erwin Ziegler 337,3 km

8) 13.08

- klasa otwarta - cat's cradle, wygrał; Holger Back Niemcy 617 km
- klasa 15 metrowa - wielobok 416,32 km wygrał; Giorgio Galetto Włochy 105,3 km/h
- klasa standard - wielobok 394,3 km wygrał; Mario Kessling Niemcy 101,7 km/h

* Cat's cradle - kocia kołyska konkurencja polega na lotach między wyznaczonymi punktami w ograniczonym czasie. Wygrywa zawodnik z największą liczbą przelecianych
kilometrów. Odmiana wcześniejszej konkurencji POST

Logo mistrzostw

Wyniki końcowe - klasa standard - 47 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Jean Marc CAILLARDFrancjaDiscus 2a6616
2John R. P. COUTTSNowa ZelandiaLS 86502
3Laurent ABOULINFrancjaDiscus 2b6467
4Peter HARTMANNAustriaLS 86464
5Erwin ZIEGLERNiemcyLS 86448
6Luciano AVANZINIWłochyDiscus 2a6441
7Paweł FRĄCKOWIAKPolskaLS 86365
8Baer SELENHolandiaLS 86361
9Riccardo BRIGLIADORIWłochyDiscus 26361
10Jesper ENGSTRÖMSzwecjaLS 8A6355
20Henryk MUSZCZYŃSKIPolskaLS 86158

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 43 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Giorgio GALETTOWłochyVentus 2a6618
2Stefano GHIORZOWłochyVentus 2a6537
3Steven RAIMONDHolandiaASW 276463
4Bill BARTELLUSAVentus 2a6448
5Thomas GOSTNERWłochyVentus 2a6387
6Justin WILLSWielka BrytaniaASW 276337
7Mariusz POŹNIAKPolskaASW 226322
8Werner MAUSERNiemcyVentus 2a6268
9Henry ROMEIJNHolandiaVentus 2b6265
10Alister KAYWielka BrytaniaVentus 2a6257
14Stanisław WUJCZAKPolskaASW 276128

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 32 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Holger KAROWNiemcyNimbus 46623
2Jan Walter ANDERSENDaniaNimbus 4T6578
3Bruno GANTENBRINKNiemcyNimbus 4T6452
4John E. BUCHANANAustriaASW 22BLE6451
5Gerrit KURSTJENSHolandiaNimbus 4T6399
6Holger BACKNiemcyASW 22B6393
7Gerard LHERMFrancjaNimbus 46344
8Didier HAUSSFrancjaASW 22BL6322
9Russell A. CHEETHAMFrancjaASW 22L6304
10Markus GAEUMANNSzwajcariaNimbus 4M6258
22Janusz CENTKAPolskaASW 22BL5780

Klasyfikacja drużynowa

miejscekrajwynik
1Niemcy901
2Francja894
3Holandia894
4Wielka Brytania887
5Polska879
6USA877
7Irlandia876
8Włochy870
9Nowa Zelandia866
10Japonia864