29 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA

Eskilstuna, Szwecja, 28.05 - 17.06.2006 r.


W mistrzostwach wystartowało 116 zawodników z 26 państw, Ostatnie mistrzostwa rozegrane w czterech klasach na jednym lotnisku. W 2008 roku dołączyły do programu dwie nowe klasy i zawody rozgrywane są do dzis na dwóch lotniskach.

Rozegrane konkurencje

1 konkurencja 4.06

- klasa 15 metrowa, wygrał; John Coutts, Nowa Zealandia,
- klasa 18 metrowa - trasa 371,3 km wygrał; Wolfgang Janowitsch, Austria
- klasa standard, wygrał; Damián Goldenzweig, Argentina
- klasa otwarta - trasa 410,4 km wygrał; Michael Sommer, Germany

2 konkurencja 5.06

- klasa 15 metrowa, wielobok 428 km, wygrał; Janusz Centka, Poland
- klasa 18 metrowa, wielobok 527,5 km, wygrał; Petr Krejcirik, Czechy
- klasa standard, trasa 388,7 km, wygrał; Damián Goldenzweig, Argentina
- klasa otwarta, wygrał; Tomas Rendla, Czechy

3 konkurencja 8.06

- klasa 15 metrowa, trasa 245,7 km, wygrał; Erik Dřssing Jensen, Denia
- klasa 18 metrowa, trasa 207 km, wygrał; Phil Jones, Wielka Brytania
- klasa standard, tasa 229 km, wygrał; Mariusz Pozniak, Polska
- klasa otwarta, trasa 264,9 km, wygrał; Giorgio Ballarati, Włochy

4 konkurencja 9.06

- klasa 15 metrowa, trasa 228 km, wygrał; John Coutts, Nowa Zelandia
- klasa 18 metrowa, trasa 225,8 km, wygrał; Mogens Hoelgaard, Dania
- klasa standard, trasa 222,4 km, wygrał; Vladimir Foltin, Slowacja
- klasa otwarta, trasa 222,7 km, wygrał; Antti Lehto, Finlandia

5 konkurencja 10.06

- klsasa 15 metrowa, trasa 373,4 km, wygrał; Henrik Breidahl, Dania
- klasa 18 metrowa, wygrał; Mogens Hoelgaard, Dania
- klasa standard, trasa 318,5 km, wygrał; Ronny Lindell, Szwecja
- klasa otwarta, trasa 355,3 km, wygrał Michael Sommer, Niemcy

6 konkurencja 12.06

- klasa 15 metrowa, trasa 236,7 km, wygrał; Janusz Centka, Polska
- klasa 18 metrowa, trasa 260,4 km, wygrał; Stanisław Wujczak, Polska
- klasa standard, trasa 229,7 km, wygrał; Mariusz Pozniak, Polska
- klasa otwarta, trasa 254,7 km, Göran Ax, Szwecja

7 konkurencja 13.06

- klasa 15 metrowa, trasa 213,5 km, wygrał; Gilles Navas, Francja
- klasa 18 metrowa, trasa 187,4 km, wygrał; Steve Jones, Wielka Brytania
- klasa standard, trasa 220,9 km, wygrał; Jan-Ola Nordh, Szwecja
- klasa otwarta, trasa 229,2 km, wygrał; Russell Cheetham, Wielka Brytania

8 konkurencja 15.06

- klasa 15 metrowa, trasa 394,7 km, wygrał; André-Emmanuel Litt, Belgia
- klasa 18 metrowa, wygrał; Phil Jones, Wielka Brytania
- klasa standard, trasa 344,4 km, wygrał; Leigh Wells, Wielka Brytania
- klasa otwarta, wygrał; Michael Sommer, Niemcy, 452,6 km

9 konkurencja 16.06

- klasa 15 metrowa, trasa 405,2 km, wygrał; Hannu Nurmiranta, Finlandia
- klasa 18 metrowa, trasa 431,4 km, wygrał; Juan Vastik, Argentyna
- klasa standard, trasa 417,4 km, wygrał; Olivier Darroze, Francja
- klasa otwarta, trasa 457,2 km, wygrał; Giorgio Ballarati, Włochy

10 konkurencja 17.06

- klsasa 15 metrowa, trasa 395,7 km, wygrał; Janusz Centka, Polska
- klasa 18 metrowa, trasa 417,8 km, wygrał; Mogens Hoelgaard, Dania
- klasa standard, trasa 351,5 km, wygrał; Douglas Jacobs, USA
- klasa otwarta, trasa 414,6 km, wygrał; Tomas Rendla, Czechy

Wyniki końcowe - klasa standard - 35 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Leigh WELLSWielka BrytaniaLS 88244
2Olivier DARROZEFrancjaDiscus 2a8176
3Jez HOODWielka BrytaniaLS 88135
4Viliam KUBOVCIKSłowacjaDiscus 27898
5Douglas JACOBSUSADiscus 2cx7897
6Girard GUILLAUMEFrancjaDiscus 2a7835
7Jelmer WASSENAARHolandiaDiscus7722
8Mariusz POŹNIAKPolskaLS 87588
9Andrev John DAVISWielka BrytaniaDiscus 2a7569
10Thomas GOSTNERWłochyDiscus 2a7534
19Piotr JARYSZPolskaLS 86957

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 23 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Janusz CENTKAPolskaDiana 28160
2György GULYASWęgryVentus 2a8147
3Börje ERIKSSONSzwecjaVentus 2a7559
4Giorgio GALETTOWłochyVentus 2ax7472
5Gary ITTNERUSAVentus 2b7380
6John R. P. COUTTSNowa ZelandiaASW 277302
7Stefano GHIORZOWłochyVentus 2a7301
8Heimo DEMMERERAustriaVentus 27277
9Georg THEISINGERNiemcyASW 277164
10Steven RAIMONDHolandiaASW 276959

Wyniki końcowe - klasa 18 metrowa - 36 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Philip JONESWielka BrytaniaVentus 2cxt7746
2Wolfgang JANOWITSCHAustriaVentus 2cx7544
3Luciano AVANZINIWłochyASG 297468
4Stanisław WUJCZAKPolskaASG 297383
5Alberto STRONIWłochyVentus 2cx7377
6Petr KREJCIRIKCzechyLS 107315
7Ronald TERMAATHolandiaVentus 2cxt7246
8Stephen JONESWielka BrytaniaVentus 2cxt7198
9Gerard LHERMFrancjaVentus 2cx7157
10Lubor KUVIKSłowacjaVentus 2cxt7097
15Andrzej ŚMIELKIEWICZPolskaVentus c6807

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 22 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Michael SOMMERNiemcyASW 22BLE8491
2Giorgio BALLARATIWłochyETA8205
3Peter HORVEYWielka BrytaniaNimbus 4T8128
4Thomas RENDLACzechyASW 22BLE8064
5Oscar GOUDRIAANRPAASW 22BLE7972
6Holger KAROWNiemcyNimbus 4M7592
7Tomasz RUBAJPolskaASW 22BL8064
8Jean-Marc GAILLARDFrancjaNimbus 4M7486
9Anti LEHKOFinlandiaASW 22BLE7460
10Jean-Loc COLSONBelgiaASH 25E7456