35 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA

Hosin, Czechy, 28.07 - 11.08.2018

Wystartowała druga część mistrzostw w klasach; 18 metrowej, dwumiejscowej i otwartej. Pierwszą część rozegrano w Ostrowie Wielkopolskim/Michałkowie

Tym razemw zawodach wystartowało 94 pilotów z 27 państw w tym piątka z Polski, Link do strony mistrzostw. Łącznie w 35 Mistrzostwach Świata w sześciu klasach wystartowało 230 zawodników z 29 państw

Film reklamujacy mistrzostwa

Logo

Rozegrane konkurencje

W minionym tygodniu rozegrano po pięć konkurencji treningowych. Pierwsza konkuremncja w zawodach została wyłożona w niedzielę 29 lipca

Klasa Open

1) 29.07 konkurencja to wielobok 311,22 km, wygrał; Michael SOMMER, Niemcy, 129,41 km/h, 762 pkt

2) 30.07 konkurencja to wielobok 350.65 km, wygrał; Michael SOMMER, Niemcy, 161,32 km/h, 669 pkt.

3) 31.07 konkurencja to wielobok 522,67 km, wygrał Zdzichu BEDNARCZUK, Polska, 136,65 km/h, 1000 pkt.

4) 1.08 konkurencja to wielobok 470.60 km, wygrał; Michael SOMMER, Niemcy, 139.43 km/h, 1000 pkt.

5) 2.08 konkurencja obszarowa; 289,58/585,39, wygrał; Richard BARTOLF Węgry, 140,20 km/h, 430,97 km, 1000 pkt.

6) 3.08 konkurencja to wielobok 516,69 km, wygrał; Riccardo BRIGLIADORI, Włochy, 139,32 km/h 1000 pkt.

7) 4.08 konkurencja obszarowa 304,74/638,29 km, wygrał; Uys YONKER RPA, 465,81 km, 146,11 km/h 1000 pkt.

8) 6.08 konkurencja to wielobok 323,51 km, wygrał; Felipe LEVIN, Niemcy, 109,75 km/h, 979 pkt

9) 7.08 konkurencja to wielobok 302,53 km, wygrał; Michael SOMMER, Niemcy, 141,75 km/h, 654 pkt.

10) 8.08 konkurencja obszarowa; 298,29/564,86 km, wygrali ex aequo; Uys JONKER, RPA, Phillippe de PECHY, Francja po 1000 pkt

11) 9.08 konkurencja to wielobok 424,75 km, wygrał; Andy DAVIS, Wielka Brytania, Wielka Brytania, 137,69 km/h, 1000 pkt.

12) 11.08 konkurencja obszarowa; 267,73/538,17 km, wygrał; Philippe De PECHY Francja, 142,01 km/h, 363,58 km, 824 pkt.

Klasa 18 metrowa

1) 29.07 konkurencja to wielobok 312.45 km, wygrał; Vladimir FOLTIN, Słowacja, 141,22 km/h, 685 pkt.

2) 30.07 konkurencja to wielobok 357.09 km, wygrał; Christophe COUSSEAU, Francja 142,20 km/h, 804 pkt.

3) 31.07 konkurencja to wielobok 512,75 km, wygrał; Christophe COUSSEAU, Francja, 134,95 km/h, 1000 pkt.

4) 1.08 konkurencja to wielobok 485,18 km, wygrał; John BUCHANAN, Australia, 135,18 km/h, 1000 pkt.

5) 2.08 konkurencja obszarowa; 262,33/551,53 km, wygrał; Russell CHEETHAM, 141,85 km/h, 451,56 km, 1000 pkt.

6) 3.08 konkurencja to wielobok 541,08 km, wygrał; Adam WOOLLEY, Australia, 141,36 km/h, 1000 pkt.

7) 4.08 konkurencja obszarowa, 295,74/636,74 km, wygrał; Christophe COUSSEAU, Francja, 151,42 km/h, 1000 pkt.

8) 6.08 konkurencja to wielobok 326,37 km, wygrał; Oscar GOUDRIAAN, RPA, 108,15 km/h, 1000 pkt.

9) 7.08 konkurencja to wielobok 270,10 km, wygrał; Jean-Denis BARROIS, Francja, 139,35 km/h 575 pkt.

10) 8.08 konkurencja obszarowa 297,69/569,95 km, wygrał; Vladymir FOLTIN, Słowacja, 391,34 km, 130,45 km/h 1000 pkt.

11) 9.08 konkurencja to wielobok 415,68 km, wygrał; Gyorgy GULYAS, Węgry, 135,27 km/h 1000 pkt.

12) 11.08 konkurencja obszarowa 263,09/525,51 km, wygrał; Wolfgang JANOWITSCH Austria, 142,91 km/h, 363,02 km, 816 pkt.

Klasa dwumiejscowa 20 metrowa

1) 29.07 konkurencja to wielobok 294.75 km, wygrali; ABOULIN / UNTERESEE Francja, 128.37 km/h, 718 pkt.

2) 30.07 konkurencja to wielobok 349.45 km, wygrali ex aequo; NIELSEN / JORGENSEN, Dania, MATKOWSKI / KAWA Polska po 134,24 km/h, 841 pkt.

3) 31.07 konkurencja to wielobok 453,81 km, wygrali BARNES / SCUTTER, Australia, 124,79 km/h, 1000 pkt.

4) 1.08 konkurencja to wielobok 442,23 km, wygrali MATKOWSKI / KAWA Polska, 127,12 km/h, 1000 pkt.

5) 2.08 konkurencja obszarowa; 249,63/506,03, wygrali; JONES / COPPIN Wielka Brytania, 130,57 km/h, 404,43 km, 1000 pkt.

6) 3.08 konkurencja to wielobok 455,25 km, wygrali; MATKOWSKI / KAWA, Polska, 131,88 km/h, 1000 pkt.

7) 4.08 konkurencja obszarowa 312,29/649,54 km wygrali; GHIORZO / DALL'OLIO Włochy 136,53 km/h, 411,63 km, 1000 pkt.

8) 6.08 konkurencja to wielobok 321,14 km, wygrali; SORRI / LEHTO, Finlandia 97,37 km/h, 1000 pkt.

9) 7.08 konkurencja to wielobok 267,04 km, wygrali; MATKOWSKI / KAWA Polska 127,94 km/h 635 pkt.

10) 8.08 konkurencja obszarowa 309,48/574,46 km, wygrali; BARNES / SCUTTER Australia 126,49 km/h 380,31 km, 1000 pkt.

11) 9.08 konkurencja to wielobok 387,48 km, wygrali; CRONJAEGER / SIDLER Szwajcaria, 121,15 km/h, 1000 pkt.

12) 11.08 konkurencja obszarowa 278,35/545,47 km, wygrali; LADENBURGER / KROHMER Niemcy 137,82 km/h, 368,18 km, 869 pkt.

Wyniki końcowe - klasa Otwarta - 31 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Michael SOMMERNiemcyEB29 R10662
2Felipe LEVINNiemcyEB29 DR10571
3Petr TICHYCzechyEB29 R10301
4Riccardo BRIGLIADORIWłochyJS1 C10075
5Peter HARVEYWielka BrytaniaJS1 C10006
6Philippe De PECHYFrancjaJS1 C9993
7Sylvain GERBAUDFrancjaJS1 C9845
8Andrev John DAVISWielka BrytaniaJS1 C9831
9Zdzisław BEDNARCZUKPolskaJS1 C9680
10Henrik BREIDAHLDaniaJS1 C9664

Wyniki końcowe - Klasa 20 metrowa dwumiejscowa - 18 załóg

miejscezawodnikzawodnikkrajmaszynawynik
1Christoph MATKOWSKISebastian KAWAPolskaASG 32Mi10600
2Stephen JONESCOPPINWielka BrytaniaArcus T10335
3Juha SORRIAntti LEHTOFinlandiaArcus M10211
4Allan BARNESMatthew SCUTTERAustraliaArcus T10190
5LADENBURGERKROHMERNiemcyArcus T10123
6Laurent ABOULINUNTERSEEFrancjaArcus T10058
7CRONJEAGERSIDLERSzwajcariaArcus M9734
8Peter HARTMANNDEROLDAustriaArcus T9732
9Michael LEŠINGERDaneš GRULACzechyASG 32 Mi9601
10EMMANUELIDISYves JEANMOTTEBelgiaASG 32 Mi9426

Wyniki końcowe - klasa 18 metrowa - 45 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Wolfgang JANOWITSCHAustriaVentus 3T10236
2Mario KIESSLINGNiemcyVentus 3T10097
3Jean Denis BARROISFrancjaJS39915
4Peter MILLENAARHolandiaVentus 3T9820
5Christophe COUSSEAUFrancjaJS39766
6Roman MRACEKCzechyVentus 3 FES9709
7Tomas SUCHANEKCzechyVentus 3 T9690
8Katrin SENNENiemcyJS39664
9Oscar GOUDRIAANRPAJS39626
10György GULYASWęgryJS39622
26Piotr JARYSZPolskaASG 298775
34Łukasz WÓJCIKPolskaDiana 38284

Klasyfikacja drużynowa - Team Cup

miejscekrajwynik
1Niemcy919.13
2Francja916.3
3Czechy904.57
4Wielka Brytania902
5Holandia881.98
6RPA869.46
7Polska867.25
8Finlandia857.17
9Austria846.84
10Włochjy846.08