30 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA

Lüsse, Niemcy, 2 - 16.08.2008 r.

Drugą część 30 mistrzostw świata rozegrano w Lüsse pod Berlinem. Tym razem zawodnicy startowali w klasach 15 metrowej, 18 metrowej i otwartej. Wystartowało 130 zawodników z 29 państw a łącznie podczas 30 mistrzostw świata rywalizowało 231 zawodników z 32 państw

Rozegrane konkurencje

Klasa 15 metrowa

1) 3.08. konkurencja obszarowa, wygrał; Scott TIMOTHY, Wielka Brytania, 225,7 km, 109,74 km/h
2) 4.08. konkurencja obszarowa, wygrał; Gulyas György, Węgry, 214,7 km, 106,95 km/h
3) 5.08. wielobok - 420,1 km, wygrał; Gulyas György, Węgry, 118,47 km/h
4) 7.08 wielobok - 405,6 km, wygrał; Leeuwenburgh Mark, Holandia, 365,8 km
5) 9.08. wielobok - 372,1 km, wygrał; Gulyas György, Węgry, 116,51 km/h
6) 11.08. konkurencja obszarowa, wygrał; Parker Graham, Austria, 350,6 km, 114,24 km/h
7) 13.08. wielobok - 293,5 km, wygrał; Scott Timothy, Wielka Brytania, 112,9 km/h
8) 14.08. wielobok - 422,3 km, wygrał; Parker Graham, Austria, 103,72 km/h

klasa 18 metrowa

1) 3.08. wielobok - 316,8 km wygrał: Karol Staryszak, Polska, 78,56 km/h
2) 4.08. konkurencja obszarowa, wygrał; Ichikawa Makoto, Japonia, 286,0 km 113,97 km/h
3) 5.08. wielobok - 491,9 km, wygrał; Jasensky Branislav, Słowacja, 119,51 km/h
4) 7.08. wielobok - 412,7 km, wygrał; Boye Moller Arne, Dania, 89,54 km/h
5) 9.08. wielobok - 369,8 km, wygrał; Olivier Darroze, Francja, 124,9 km/h
6) 11.08 konkurencja obszarowa, wygrał; Olivier Darroze, Francja, 374,8 km, 123,97 km/h
7) 13.08. wielobok - 312,5 km wygrał; Olivier Darroze, Francja, 121,15 km/h
8) 14.08. wielobok - 455,4 km, wygrał; Jacobs Douglas, USA, 123,68 km/h

Klasa otwarta

1) 3.08. wielobok - 340,8 km, wygrał; Steve Jones, Wielka Brytania, 110,58 km/h
2) 4.08. konkurencja obszarowa, wygrał; Sommer Michael, Niemcy, 311,2 km, 118,8 km/h
3) 5.08. wielobok - 481,8 km, wygrał; Gaude Javier, Argentyna, 121,17 km/h
4) 7.08. wielobok - 491,6 km, wygrał; Holger Karow, Niemcy, 99,98 km/h
5) 9.08. konkurencja obszarowa, wygrał; Weissenbuehler Heinz, USA, 405,8 km, 118,22 km/h
6) 11.08. konkurencja obszarowa, wygrał; Sommer Michael, Niemcy, 396,6 km, 126,88 km/h
7) 13.08. konkurencja obszarowa, wygrał; Heinz Weissenbuhler, USA, 433,6 km, 119,39 km/h
8) 14.08. wielobok - 507,0 km, wygrał; Holger Karow, Niemcy, 118,94 km/h

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 44 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1György GULYASWęgryVentus 2a6661
2Janusz CENTKAPolskaDiana 26326
3Mark LEEUWENBURGHHolandiaVentus 2a6227
4Leigh WELLSWielka BrytaniaASG 29/156200
5Stefano GHIORZOWłochyVentus 2a6187
6Jean-Loc COLSONBelgiaASW 276150
7Christophe RUCHFrancjaVentus 2ax6146
8Louis BOUDERLIQUEFrancjaVentus 2b6079
9David JANSENAustriaASG 295951
10Rolf FRIEDLISzwajcariaASW 275828
31Mirosław HOŁYŚPolskaDiana 25092

Wyniki końcowe - klasa 18 metrowa - 50 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Olivier DARROZEFrancjaASG 296853
2Ronald TERMAATHolandiaVentus 2cxa6755
3Karol STARYSZAKPolskaASG 296606
4Herman LEUCKERNiemcyASG 296315
5Riccardo BRIGLIADORIWłochyVentus 2cxa6191
6Wolfgang JANOWITSCHAustriaVentus 2cxa6172
6Erkki HEINONENFinlandiaASG 29E6172
8Petr KREJCIRIKCzechyVentus 2cxt6150
9Mogens HOELGAARDDaniaVentus 2cxt6148
10Russell A. CHEETHAMWielka BrytaniaASG 29E6144
18Zbigniew NIERADKAPolskaLS 105784

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 36 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Michael SOMMERNiemcyASW 22BLE7437
2Tassilo BODENiemcyASW 22BLE7345
3Laursen Jan GOUDRIAANRPAASW 22BLE7265
4Laurent ABOULINFrancjaASW 22BLE7174
5Holger KAROWNiemcyNimbus 4M7165
6Peter HARVEYWielka BrytaniaNimbus 4T7155
7Francois Cornelius JEREMIASSEHolandiaNimbus 4M7119
8Stephen JONESWielka BrytaniaNimbus 4M7111
9Sylvain GERBAUDFrancjaNimbus 4M7062
10Dmitriy TIMOSHENKORosjaNimbus 4M6814
20Robert ŚLĘCZKOWSKIPolskaASW 22BL5894
22Christoph MATKOWSKIPolskaASW 22BLE5739