27 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA

Mafikeng, RPA, 17- 31.12.2001 r.

Wystartowało 70 zawodników z 21 państw. Po raz pierwszy mistrzostwa świata zorganizowano w Afryce

Rozegrane konkurencje

Klasa Otwarta

1) 18.12. wygrał; A. Kunoth, Brazylia,175,4 km
2) 20.12. wygrał; R. Gimmey USA, 400,5 km
3) 21.12. wygrał; P. Harvey Wielka Brytania, 461,4 km
4) 22.12. wygrał; H. Karow Niemcy, 533,1 km
5) 24.12. wygrał; O. Goudriaan, RPA, 411,3 km
6) 26.12. wygrał; E. Napoleon Francja, 372,0 km
7) 27.12. wygrał; R. Cheetham, 477,4 km
8) 28.12. wygrał; L. Goudriaan RPA, 630,5 km
9) 29.12. wygrał; I. Renner Australia, 424,0 km
10) 30.12. wygrał; A. Kunath, Brazylia, 414,9 km

Klasa 15 metrowa

1) 19.12. wygrał; G. Ittner, USA, 311,2 km
2) 20.12. wygrał; M. Holliday, RPA, 386,8 km
3) 21.12. wygrał; K. Striedeck USA, 412,3 km
4) 22.12. wygrał; S. Ghiorzo Włochy, 611,2 km
5) 24.12. wygrał; W. Meuser Niemcy, 343,6 km
6) 26.12. wygrał; G. Ittner, USA, 371,6 km
7) 27.12. wygrał; W. Meuser Niemcy, 485,8 km
8) 28.12. wygrał; A. Lehto, Finlandia, 473,9 km
9) 29.12. wygrał; G. Ittner, USA, 460,4 km
10) 30.12. wygrał; E. Johnston Wielka Brytania, 384,5 km

Klasa standard

1) 20.12. wygrał; L. Aboulin Francja, 381,3 km
2) 21.12. wygrał; A. Davis, Wielka Brytania, 357,7 km
3) 22.12. wygrał; L. Aboulin Francja, 461,0 km
4) 23.12. wygrał; M. Young Wielka Brytania, 217,3 km
5) 24.12. wygrał; D. Jacobs USA, 316,2 km
6) 26.12. wygrał; L. Aboulin Francja, 322,4 km
7) 27.12. wygrał; J. Coutts Nowa Zelandia, 421,4 km
8) 28.12. wygrał; A. Davis, Wielka Brytania, 490,4 km
9) 29.12. wygrał; D. Jacobs USA, 402,6 km
10) 30.12. wygrał; J. M. Caillard, Francja, 421,9 km

logo zawodów

Wyniki końcowe - klasa standard - 28 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Laurent ABOULINFrancjaDiscus 28609
2Mike YOUNGWielka BrytaniaLS 88596
3Jean Marc CAILLARDFrancjaDiscus 28592
4John R. P. COUTTSNowa ZelandiaLS 88455
5Andrev John DAVISWielka BrytaniaDiscus 28215
6Riccardo BRIGLIADORIWłochyDiscus 28153
7Makoto ICHIKAWAJaponiaLS 87989
8Baer SELENHolandiaLS 87808
9P. GRABBIrlandiaLS 87793
10Tom CLAFFEYAustraliaLS 87650

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 43 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Werner MEUSERNiemcyVentus 28867
2Steven RAIMONDHolandiaASW 278779
3Janusz CENTKAPolskaASW 278619
4Gary ITTNERUSAVentus 2c8599
5Axel HORNNiemcyVentus 28467
6Frederick HOGEAUFrancjaVentus 28405
7Henry REMEIJNHolandiaVentus 28309
8Stefano GHIORZOWłochyVentus 28221
9Henrik BREIDAHLDaniaVentus 28203
10Ed JOHSTONWielka BrytaniaLS 68148
19Jerzy KOLASINSKIPolskaVentus 26824

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 20 zawodników

miejscezawodnikzawodnikkrajmaszynawynik
1Oscar GOUDRIAANRPAASW 228625
2Michael SOMMERNiemcyASW 228509
3Alberto KUNATHBrazyliaNimbus 48414
4Laursen Jan GOUDRIAANRPAASW 228341
5Holger KAROWNiemcyNimbus 48325
6T. BADENiemcyASW 228293
7Eric NAPOLEONFrancjaNimbus 48262
8Ingo RENNERAustraliaASH 258209
9Peter HARVEYWielka BrytaniaNimbus 48121
10D. SCHMIDTA. KELLERSzwajcariaASH 257846