24 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA

Omarama, Nowa Zelandia, 7 - 22.01.1995 r.

W mistrzostwach wystartowało 91 pilotów z 23 państw. W zawodach zrezygnowano z dokumentacji fotograficznej punktów zwrotnych w to miejsce wprowadzono GPS

Równocześnie rozegrano Szybowcowy Puchar Świata. Wygrywa Francja przed Finlandią, Polska uplasowała się na 9 pozycji

Udało się rozegrać 10 konkurencji. Tomasz Rubaj lądując w terenie po piątej konkurencji, rozbija szybowiec, kończy to jego wystąp w tych mistrzostwach

Rozegrane konkurencje

1) 9.01


- klasa otwarta - wielobok 345 km. wygrał; R. Schroder, Niemcy, 107 km/h, 1000 pkt.
- klasa standard - przelot 299,8 km. wygrał; M. WELLS, Wielka Brytania, 1000 pkt.
-
klasa 15 metrowa - wygrał; M. GRUND, Niemcy, 1000 pkt.


2) 10.01


- klasa standard - 330 km. wygrał; T. Van Dyk, Nowa Zelandia, 62 km/h, 1000 pkt.
- klasa 15 metrowa - przelot 370,6 km. wygrał; T. Dellore, Nowa Zelandia 67,95 km/h, 1000 pkt.
- klasa otwarta - przelot 413 km. wygrał; R. Lynskey, 393,2 km, 1000 pkt.


3) 11.01


- klasa otwarta - przelot 436,7 km. wygrał; B. Gantenbrink, Niemcy, 1000 pkt.
- klasa standard - wygrał; K. Striedeck, USA, 1000 pkt.
- klasa 15 metrowa - wygrał; Eric NAPOLEON, Francja, 1000 pkt.


4) 12.01


- klasa otwarta - przelot 452,5 km. wygrał; Bruno GANTENBRINK, Niemcy, 1000 pkt/
- klasa standard - wygrał; K. Striedeck, USA, 1000 pkt.
- klasa 15 metrowa - wygrał; S. Ghiorzo, Włochy, 1000 pkt.


5) 13.01


- klasa otwarta - wielobok 613,9 km. wygrał; B. Gantenbrink, Niemcy, 1000 pkt.
- klasa standard - przelot 536,7 km. wygrał; A. Davis, Wielka Brytania, 1000 pkt.
- klasa 15 metrowa - przelot 561,2 km. wygrał; J. Wills, Wielka Brytania, 1000 pkt.


6) 15.01


- klasa 15 metrowa - wygrał; N. Mc Phee, Nowa Zelandia, 1000 pkt.
- klasa otwarta - przelot 438,6 km. wygrał; G. Harrison, Nowa Zelandia 105 km/h, 1000 pkt.
- klasa standard - przelot 318,9 km. wygrał; H. Karow, Niemcy, 933 pkt.


7) 16.01


- klasa 15 metrowa - wygrał; T. Delore, 1000 pkt.
- klasa otwarta - przelot 674,3 km. wygrał; R. Lynskey, Nowa Zelandia, 1000 pkt.
- klasa standard - przelot 522,9 km. wygrał; M. Wells, Nowa Zelandia, 1000 pkt.


8) 17.01


- klas 15 metrowa - wygrał; R. Gimmey, USA, 933 pkt.
- klasa otwarta - przelot 430 km. wygrał; U. Schwenk, Niemcy, 1000 pkt.
- klasa standard - przelot 349 km. wygrał; B. Spreckley, Wielka Brytania, 917 pkt.


9) 18.01


- klasa 15 metrowa - wygrał; T. Delore, 1000 pkt.
- klasa otwarta - przelot 505,4 km. wygrał; Lynskey, Nowa Zelandia, 1000 pkt.
- klasa standard - wygrał; T. Van Dyk, Nowa zelandia, 1000 pkt.


10) 21.01


- klasa otwarta - przelot 524 km. wygrał; Lynskey, Nowa Zelandia 135 km/h, 1000 pkt
- klasa standard - wygrał; J. Sorri, Finlandia, 1000 pkt.
- klasa 15 metrowa - wygrał; T. Delore, Nowa Zelandia, 148 km/h, 1000 pkt.

Wyniki końcowe - klasa standard - 44 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Markku KUITTINENFinlandiaDiscus A8948
2Brian SPRECKLEYWielka BrytaniaLS 88758
3Jacques ABOULINFrancjaDiscus B8683
4Martyun WELLSWielka BrytaniaLS 88669
5Tony van DYKNowa ZelandiaLS 88559
6Andrev John DAVISWielka BrytaniaDiscus B8464
7Holger KAROWNiemcyDiscus B8384
8Reinhard SCHRAMMENiemcyDiscus A8128
9Gilbert GERBAUDFrancjaDiscus B8053
10Peter FISCHERNiemcyDiscus B7880
33Bożena DEMCZENKO-GRZELAKPolskaSZD 555572
43Tomasz RUBAJPolskaSZD 553694

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 32 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Eric NAPOLEONFrancjaVentus 28838
2Justin WILLSWielka BrytaniaLS 68809
3Gilles S. NAVASFrancjaVentus 2a8719
4Stefano GHIORZOWłochyVentus 2a8496
5Gerard LHERMFrancjaDG 800S8350
6Terry DELORENowa ZelandiaLS 6a8328
7Michael GRUNDNiemcyVentus 2a8296
8Martin THAISINGERNiemcyLS 67880
9Wolfgang JANOWITSCHAustriaVentus 2b7733
10Karl RABEDERAustriaVentus 7660

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 15 zawodników

miejscezawodnikzawodnikkrajmaszynawynik
1Raymond LYNSKEYNowa ZelandiaNimbus 49511
2Uli SCHWENKNiemcyASW 22BL9215
3Robert SCHRÖDERNiemcyASW 22BL9204
4Janusz CENTKAPolskaASW 22BL8558
5Bruno GANTENBRINKNiemcyNimbus 48407
6Theo NEWFIELDNowa ZelandiaASH 257777
7Jean Denis BARROISFrancjaNimbus 37656
8Ronald S. TABERYUSANimbus 37547
9Grae HARRISONEroll SCHIRTLIFFNowa ZelandiaASH 257439
10Paul MANDERAustraliaNimbus 36973