35 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA

Ostrów Wielkopolski, Polska, 8 - 21.07.2018

Do zawodów głosiło się 135 zawodników z 28 państw w klasach; club, standard i 15 metrowej

Ostatecznie wystartowało 132 zawodników z 24 państw

Link do strony mistrzostw

Nieco więcej informacji i zdjęć na forum vratislaviaspotters.pl

Logo zawodów

Rozegrane konkurencje

Klasa Standard

1) 8.07, konkurencja obszarówka 186,19/362,83 wygrał; Dmitriy TIMOSHENKO, Rosja, 355,03 km, 133,85 km/h 861 pkt.

2) 9.07. konkurencja obszarowa 265,31/541,94 km, wygrał; Louis BOUDERLIQUE, Francja, 467,43 km, 133,55 km/h, 1000 pkt

3) 10.07 konkurencja anulowana

4) 12.07 konkurencja anulowana

5) 14.07 konkurencja; wielobok 315,31 km, wygrał; Norbeert Alin SCARLAT, Rumunia, 108,35 km/h, 964 pkt

6) 15.07 konkurencja wielobok 296,30 km, wygrał; Juha SORRI, Finlandia, 97,89 km/h, 1000 pkt.

7) 16.07 konkurencja wielobok 304,28 km wygrał; Norbert Alin SCARLAT, Rumunia, 88,22 km km/h 1000 pkt.

8) 20.07 konkurencja wielobok 330,43 km, wygrał; Norbert Alin SCARLAT, Rumunia, 94,87 km/h, 1000 pkt

9) 21.07 konkurencja wielobok 431,68 km, wygrał; Makoto ICHIKAWA, Japonia 117,38 km/h, 1000 pkt

Klasa 15 metrowa

1) 8.07, konkurencja obszarówka 197,1/383,99 km, wygrał; Uys JONKER, RPA, 358,13 km. 138,39 km/h, 835 pkt.

2) 9.07. konkurencja obszarowa 252,60/543,01 km, wygrał; Jan OMSELS, Niemcy, 496,68 km, 137,54 km/h, 1000 pkt.

3) 10.07 konkurencja anulowana

4) 12.07 konkurencja anulowana

5) 14.07 konkurencja wielobok 322,17 km, wygrał; Sebastian KAWA, Polska 132,99 km/h, 769 pkt.

6) 15.07 konkurencja wielobok 311,37 km/h, wygrał Sebastian KAWA, Polska 110,97 km/h, 922 pkt.

7) 16.07 konkurencja wielobok 317,79 km, wygrał; Adam WOOLLEY, Australia, 93,72 km/h, 669 pkt.

8) 20.07 konkurencja wielobok 360,12 km, wygrał; Jan OMSELS, Niemcy, 104,31 km/h, 1000 pkt.

9) 21.07 konkurencja wielobok 505,52 km, wygrał; Sebastian KAWA, Polska, 124,16 km/h 1000 pkt.

Klasa Club

1) 8.07, konkurencja obszarówka 174,96/321,26 km, wygrał; Jaroslav TOMANA, Czechy, 286,19 km, 107,44 km/h, 865 pkt.

2) 9.07. konkurencja obszarowa 219,64/456,50 km, wygrał; Darius LIAUGAUDAS, Litwa, 405,28 km, 113,33 km/h 1000 pkt.

3) 10,07 konkurencja anulowana

4) 12.07 konkurencja anulowana

5) 14.07 konkurencja; wielobok 266,79 km, wygrał; Tomaz RUBAJ, Polska, 98,26 km/h, 886 pkt.

6) 15.07 konkurencja wielobok 231,78 km, wygrał; Wolli BEYER, Niemcy, 95,08 km/h, 775 pkt.

7) 16.07 konkurencja wielobok 280,08 km, wygrał; Tim KUIJPERS, Holandia, 75,68 km/h, 704 pkt.

8) 20.07 konkurencja wielobok 302,07 km, wygrał; Javier GAUDE, Argentyna, 89,16 km/h, 1000 pkt

9) 21.07. konkurencja wielobok 403,34 km, wygrał Rasmus ØRSKOV, Dania, 107,49 km/h, 1000 pkt.

Wyniki końcowe - Klasa standard - 47 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Sjaak SELENHolandiaDiscus 2a6309
2Makoto ICHIKAWAJaponiaLS-86288
3Mateusz SIODŁACZEKPolskaDiscus 2a6235
4Dmitriy TIMOSHENKORosjaDiscus 2a6198
5Łukasz BŁASZCZYKPolskaDiscus 2a6195
6Norbert Alin SCARLATRumuniaDiscus 2a6157
7Poul Kim LARSENDaniaDiscus 2a6133
8Richard SWANSTROMSzwecjaDiscus 2t6098
9Jim LEEUSADiscus 2b6092
10Denis HUYBREXSBelgiaLS-86079

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 37 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Sebastian KAWAPolskaASG 296047
2Łukasz GRABOWSKIPolskaDiana 25961
3Christophe RUCHFrancajaJS 35837
4Jan OMSELSNiemcyVentus 2ax5814
5Maxymilian SEISFrancjaJS 35771
6Kristian ROINEFinlandiaASG 29 E5742
7Harri HIRVOLAFinlandiaVentus 2a5689
8Adam WOOLLEYAustraliaVentus 3T5671
9Attie JONKERRPAJS 35669
10Daan SPRUYTBelgiaASW 275663