34 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA

Puciunai, Litwa, 30.07 - 13.08.2016

Pierwszą część 34 Szybowcowych Mistrzostw Świata zorganizowano na Litwie. Zawodnicy rywalizowali w klasach; dwumiejscowej, club i standard.

W zawodach wystartowało 111 pilotów z 28 państw

Dla naszych zawodników pechowa impreza, po raz pierwszy od ośmiu lat nie udało się wywalczyć medalu dla biało-czerwonych

Dokończenie mistrzostw świata w styczniu 2017 w Benalla, Australia

Logo zawodów

Polskę reprezentowali zawodnicy

Klasa Standard; Sebastian KAWA. Łukasz BŁASZCZYK

Klasa Club; Jakub BARSZCZ, Paweł WOJCIECHOWSKI

Klasa dwumiejscowa; Łukasz WÓJCIK, Christopch MATKOWSKI

Rozegrane konkurencje

Klasa standard

1) 31,07, obszarówka 163,300/334,67 km wygrał; Robert SCHRODER, Niemcy, 276,51 km,103,22 km/h 872 pkt.

2) 2,08, wielobok 364,67 km, wygrał; Louis BOUDERLIQUE, Francja,107,15 km/h 1000 pkt.

3) 3.08 obszarówka 158,60/329,41 km, wygrał: Felipe LEWIN, Niemcy, 176,40 km 81,49 km/h, 666 pkt.

4) 5.08 wielobok 315,20 km, wygrał; Dennis HUYBRECKX, Belgia, 66,28 km/h, 1000 pkt.

5) 8,08 wielobok 302,64 km, wygrał Oliver SEVRIN, Belgia, 85,52 km/h, 1000 pkt.

6) 11,08 obszarówka 225,02/397,85 km, wygrał; Miroslav CINK, Czechy, 386,63 km, 126,94 km/h, 1000 pkt

7) 12.08 wielobok 460,02 km, wygrał; Pavel LOUZECKY, Czechy, 107,31 km/h, 1000 pkt.

Klasa Club

1) 31,07 obszarówka 150,94//271,48 km wygrał; Jakub BARSZCZ, Polska, 215,56 km, 83,23 km/h, 836 pkt

2) 2.08, wielobok 315,60 km, wygrał: Ricardo BRIGLIADORI, Włochy, 90,94 km/h, 1000 pkt

3) 3.08, obszarówka 151,75/270,42 km, wygrał G. DALE, Wielka Brytania, 157,15 km, 77,80 km/h, 608 pkt

4) 5.08, wielobok 268,96 km, wygrał; Nico LE ROUX, RPA, 90,95 km/h, 928 pkt.

5) 8.08, wielobok 256,51 km, wygrał; Peter HARTMANN, Austria, 50,97 km/h, 804 pkt.

6) 11.08 obszarówka 198,48/335,40 km, wygrał; Linas MIEŽLAIŠKIS, Litwa, 297,89 km, 99,30 km/h, 1000 pkt.

7) 12.08 wielobok 395,78 km, wygrał; Zsolt SIKET, Węgry, 93,09 km/h, 1000 pkt.

Dwumiejscowe

1) 31,07 obszarówka 163,11/347,81 km, wygrali: RAMŠAK i POLUTNIK, Słowenia, 254,05 km, 98,23 km/h, 834 pkt.

2) 2.08 wielobok 362,99 km, wygrali: MATKOWSKI i WÓJCIK, Polska, 111,84 km/h, 1000 pkt.

3) 3.08 obszarówka 164,21/328,54 km, wygrali: VERDURA i KOLOMBERO, Argentyna, 192,46 km, 85,91 km/h, 696 pkt.

4) 5.08 wielobok 337,86 km, wygrali; JONES i JONES, Wielka Brytania, 81,16 km/h, 1000 pkt.

5 ) 8.08 wielobok 309,07 km wygrali; DUBOC i ABOULIN, Francja, 83,63 km/h, 1000 pkt.

6) 11.08 obszarówka 228,99/360,11 km, dwie pary uzyskały po 1000 pkt;

JONES i JONES, Wielka Brytania, 359,25 km, 119,75 km/h

DUBOC i ABOULIN, Francja, 359,18 km, 119,73 km/h

7) 12.08 wielobok 461,09 km, wygrali; DUBOC i ABOULIN, Francja, 110,31 km/h, 1000 pkt.

Wyniki końcowe - klasa standard - 40 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Louis BOUDERLIQUEFrancjaDiscus 2a5972
2Felipe LEVINNiemcyDiscus 2a5901
3Girard GUILLAUMEFrancjaDiscus 2a5882
4Denis HUYBREXSBelgiaLS85662
5Robert SCHRÖDERNiemcyLS8 neo5643
6Bert SCHMELZERBelgiaDiscus 2a5600
7Gonzalo RIERAArgentynaLS85477
8Vladas MOTÜZALitwaDiscus 2a5460
9Jeremi HOODWielka BrytaniaLS85337
10Miroslav CINKCzechyLS85333
17Sebastian KAWAPolskaDiscus 2a4907
24Łukasz BŁASZCZYKPolskaDiscus 2a4678

Wyniki końcowe - klasa Club - 49 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Jan ROTHHARDNiemcyLS1d5696
2Eric BERNARDFrancjaCirrus Std5658
3Riccardo BRIGLIADORIWłochyCirrus Std5479
4Henrik BREIDAHLDaniaLS45475
5Davide SCHIAVOTTOWłochyCirrus Std5454
6Antoine HAVETFrancjaHornet5447
7Sabrina VOGTNiemcyLibelle Std5412
8Kristiam ROINEFinlandiaCirrus Std5364
9Josef KOŽARSłowacjaLS1f5245
10Christophe COUSSEAUFrancjaCirrus Std5228
13Jakub BARSZCZPolskaSZD 48 Brawo5056
19Łukasz GRABOWSKIPolskaASW19B4872

Wyniki końcowe - klasa dwumiejscowa - 22 załogi

miejscezawodnikzawodnikkrajmaszynawynik
1Julien DUBOCLaurent ABOULINFrancjaArcus T6068
2Stefano GHIORZOFederico MANGANOWłochyArcus M5925
3Stephen JONESHoward JONESWielka BrytaniaArcus T5919
4Sebestjan RAMŠAKErazm POLUTNIKSłoweniaArcus M5714
5Christoph MATKOWSKIŁukasz WÓJCIKPolskaASG32 Mi5468
6Ronny LINDELLGunilla LINDELLSzwecjaArcus M5431
7Matthew SCUTTERDylan LAMPARDAustraliaArcus T5314
8Andreas KESSLERFermanda JURCARumuniaArcus T5289
9Chennig NIELSENTommy JORGENSENDaniaArcus T4984
10Antti LEHTONikke LUUKKANENFinlandiaArcus M4895

Nieoficjalna klasyfikacja drużynowa - 21 państw

miejscekrajwynik
1Francja914.06
2Niemcy833.24
3Wielka Brytania823.21
4Czechy810.64
5Włochy810.02
6Polska808.6
7Dania801.29
8Argentyna800.31
9Belgia797.75
10Szwecja793.98