25 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA

St. Auban, Francja, 29.06 - 13.07 1997 r.

W mistrzostwach startuje 92 zawodników z 24 państw

Rozegrane konkurencje

Klasa standard

1) 30.06, konkurencja; 212.19 km - wygrał John COUTTS, Nowa Zelandia, 694 pkt.
2) 01.07, konkurencja; 273,51 km - wygrał Douglas Jacobs USA, 771 pkt.

3) 05.07. konkurencja; 301,35 km - wygrał; Jean-Marc GAILLARD, Francja, 828 pkt.
4) 08.07. konkurencja; 404,38 km - wygrał; Gabriel ROSSIER, Francja, 1000 pkt.

5) 07.07, konkurencja 388,61 km - wygrał; Herbert WEISS, Niemcy, 1000 pkt.

6) 08.07. konkurencja 395,58 km - wygrał; Erik BORGMANN, Holandia, 1000 pkt.

7) 09.07. konkurencja 448,46 km - wygrał; Peter HARTMANN, Austria, 954 pkt.

8) 11.07. konkurencja 276,00 km - wygrał; Luciano AVANZINI, Włochy, 821 pkt.

9) 12.07. konkurencja 318,15 km - wygrał; Andrew John DAVIS, Wielka Brytania, 818 pkt.

Klasa otwarta

1) 01.07, konkurencja; 349,62 km - wygrał; Uli Schwenk Niemcy, 961 pkt.
2) 04.07, konkurencja; 187.84 km - wygrał; G. Gerbaud, Francja, 383 pkt.
3) 05.07. konkurencja; 384,87 km - wygrał; Ray May, Wielka Brytania, 1000 pkt.
4) 06.07. konkurencja; 508,83 km - wygrał; Schroeder Niemcy, 1000 pkt.

5) 07.07. konkurencja; 472,90 km - wygrali; Daniel THUD i Rudolf SCHILD obaj Szwajcaria po 1000 pkt.

6) 08.07. konkurencja; 453.58 km - wygrał; Rom TABERY, USA, 1000 pkt.
7) 09.07. konkurencja; 533,24 km - wygrał; Sebastian Kawa prędkość 145,4 km/h, 1000 pkt. (była to największa prędkość podczas całych mistrzostw za co Sebastian Kawa otrzymał Puchar Kronfelda)

8) 11.07. konkurencja; 337,98 km - wygrał; Jan ANDERSEN, Dania, 957 pkt.

9) 12.07. konkurencja; 365.55 km - wygrał; Sebastian KAWA, Polska, 973 pkt.

Klasa 15 m

1) 1.07, konkurencja; 312,33 km, wygrał - G. Galetto, Włochy, 907 pkt.

2) 4.07. konkurencja; 170,13 km, wygrał - Michael GRUND, Niemcy, 290 pkt.

3) 5.07. konkurencja; 343,83 km, wygrał - Thomas GOSTNER, Włochy, 860 pkt.

4) 6.07. konkurencja; 469,35 km, wygrał - Ake PETTERSON, Szwecja, 1000 pkt.
5) 7.07, konkurencja; 402,60 km, wygrał - Milos DEDERA, Czechy, 1000 pkt.

6) 8.07. konkurencja; 427.79 km, wygrał - Giorgio GELETTO, Włochy, 1000 pkt.

7) 9.07, konkurencja; 477,49 km, wygrał - R. KUNTZ, Francja, 1000 pkt.

8) 11.07. konkurencja; 290,17 km, wygrał - W. MEUSER. Niemcy, 1000 pkt.

9) 12.07. konkurencja; 341,86 km, wygrał - M. GRUND, Niemcy, 989 pkt.

Logo zawodów

Wyniki końcowe - klasa standard - 40 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Jean Marc CAILLARDFrancjaLS 8a7270
2Jean Denis BARROISFrancjaLS 8a7136
3Jean Claude LOPITEAUXFrancjaLS 87056
4Peter HARTMANNAustriaLS 87026
5Baer SELENHolandiaLS 87017
6Andrev John DAVISWielka BrytaniaLS 86920
7Eric BORGMANNHolandiaDiscus6859
8Luciano AVANZINIWłochyLS 8a6657
9Josef KOŽARSłowacjaDiscus B6514
10Heinz HÄMMERLEAustriaLS 86458

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 34 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Werner MEUSERNiemcyVentus 2a7800
2Michael GRUNDNiemcyVentus 2a7674
3Giorgio GALETTOWłochyVentus 2a7640
4Gilles S. NAVASFrancjaVentus 2a7521
5Justin WILLSWielka BrytaniaASW 277253
6Steven RAIMONDHolandiaASW 277135
7Stefano GHIORZOWłochyVentus 2a7126
8Regis KUNTZFrancjaVentus 27086
9Thomas GOSTNERWłochyVentus 2a7020
10Petr KREJCIRIKCzechyVentus6954
33Franciszek KĘPKAPolskaASW 273042

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 18 zawodników

miejscezawodnikzawodnikkrajmaszynawynik
1Gerard LHERMFrancjaASW 22Franc7533
2Didier HAUSSFrancjaNimbus 47523
3Robert SCHRÖDERNiemcyASW 22BL7518
4Uli SCHWENKNiemcyASW 22BL7380
5Ronald S. TABERYUSAASW 227161
6Daniel THUTSzwajcariaASH 257106
7Rudolf SCHILDSzwajcariaNimbus 37080
8Sebastian KAWATomasz SIEŃKOPolskaASH 256980
9Henrik BREIDAHLDaniaNimbus 36577
10Jan Walter ANDERSENDaniaNimbus 46543