8 MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW

Leszno, Polska, 28.07 - 10.08.2013 r.

W zawodach wystartował 84 zawodników z 23 państw.

Na zdjęciach FAI Gliding Junior Team Challenge Cup, dla najlepszej drużyny startującej w mistrzostwach. W związku z tym iż reprezentacja Polski wygrała klasyfikację drużynową, puchar pozostał w Lesznie

Rozegrane konkurencje

Klasa standard


1) 30.07 konkurencja obszarowa 116,8 - 241,2 km, wygrał; Misun Roman, Szwajcaria 188,4 km, 124,0 km/h, 408 pkt.
2) 1.08 konkurencja obszarowa 290,9 - 467,9 km, wygrał; Simon Lundqvist, Szwecja 336,9 km, 103,0 km/h, 1000 pkt.
3) 2.08 wielobok - 372,3 km, wygrał; Petr Svoboda, Czechy, 98,7 km/h, 1000 pkt.
4) 3.08 konkurencja obszarowa 174,4 - 326,3 km, wygrał; Petr Svoboda, Czechy 227,9 km, 84,6 km/h, 878 pkt.
5) 5.05 wielobok 324,1 km, wygrał; Peter MILLENEER, HOLANDIA, 107,4 km/h, 1000 pkt.
6) 6.08 konkurencja obszarowa 245,1 - 533,5 km, wygrał; Reto FREI, SZWAJCARIA, 292,4 km, 93,3 km/h
7) 10.08 wielobok 245,8 km, wygrał; Radek Kejcirik, Czechy, 108,8 km, 704 pkt.

klasa club

1) 1.08 wielobok 249,3 km, wygrał; Benjamin Vades, FRNCJA 98,9 km/h, 809 pkt.
2) 2.08 konkurencja obszarowa 263,9 - 522,9 km, wygrał; Luke Dale, Wielka Brytania, 330,6 km, 82,7 km/h, 1000 pkt.
3) 3.08 wielobok 172,3 km, wygrał; Jeroen Jennen, Belgia, 65,4 km/h
4) 5.08 konkurencja obszarowa 193,7 - 391,1 km, wygrał; Niel Deijgers, Belgia, 293,9 km, 97,4 km/h, 1000 pkt.
5) 6.08 wielobok 244,5 km, wygrał; David Gustavsson, Szwecja, 85,5 km/h, 944 pkt.
6) 7.08 konkurencja obszarowa 129,4 - 275,2 km, wygrała; Petra Papezikova, Czechy, 130,0 km, 192 pkt.
7) 10.08 konkurencja obszarowa 208,1 - 318,8 km, wygrał; Sibanc Anton, Słowenia, 236,5 km, 80,8 km/h, 971 pkt.

FAI Gliding Junior Team Challenge Cup

Logo mistrzostw

Wyniki końcowe - klasa club - 48 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Valentin GRITFrancjaHornet4924.0000
2Benjamin VADESFrancjaCirrus Std.4902.0000
3Maxime PETITPIERRESzwajcariaASW 194887.0000
4BARTHNiemcyLibelle Std.4874.0000
5Mateusz SIODŁACZEKPolskaJantar Stad.34873.0000
6Ard TIELENBURGHolandiaCirrus Std.4851.0000
7Stefan TELKAMPHolandiaCirrus Std.4845.0000
8Antoine LUCASFrancjaCirrus Std.4843.0000
9Anton SIBANCSłoweniaDC 101G4766.0000
10Miha BERGINCSłoweniaDG 101G4752.0000
11Judyta CZYŻPolskaBrawo4737.0000
22Robert KORALEWSKIPolskaBrawo4036.0000

Wyniki końcowe - klasa standard - 36 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Peter MILLENAARHolandiaDiscus 2a5573.0000
2Petr SVOBODACzechyLS 8a5546.0000
3Radek KREJCIRIKCzechyDiscus 2a5357.0000
4Roger FREISzwajcariaDiscus 2b5190.0000
5Jacek FLISPolskaDiscus 2a5181.0000
6Jakub PUŁAWSKIPolskaLS 85037.0000
7Olivier BARTERWielka BrytaniaLS 84907.0000
8Simon LUNDQVISTSzwecjaLS 84892.0000
9Matthew SCUTTERAustraliaDiscus 2a4781.0000
10Reto FREISzwajcariaDiscus 2b4757.0000
16Mateusz SZYMBARAPolskaDiscus 2a4312.0000

TEAM CHALLENGE CUP

miejscekrajwynik
1Polska6500.0000
2Czechy6363.0000
3Szwajcaria6269.0000
4Holandia6074.0000
5Wielka Brytania6039.0000
6Szwecja5990.0000
7Niemcy5974.0000
8Francja5965.0000
9Słowenia5804.0000
10Włochy5804.0000