6 MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW

Räyskälä, Finlandia, 21.06 – 5.07.2009 r.

W mistrzostwach startowało 82 zawodników z 21 państw

Migawki z youtube

Rozegrane konkurencje

klasa club

1) 24.06 - wielobok 531,6 km, wygrał; Jan Louda, Czechy, 100,5 km/h
2) 25.06 - wielobok 480,7 km, wygrał; Will Eblis,Wielka Brytania, 100,6 km/h
3) 26.06 - wielobok 359,1 km, wygrał; Rene de Dreu, Holandia, 11,0 km/h
4) 28,06 - obszarówka, wygrał; Peter Hofman, Czechy, 326,9 km, 89,1 km/h
5) 29.06 - wielobok 320,1 km, wygrał; Alexander Spaeth, Niemcy, 87,5 km/h
6) 30.06 obszarówka, wygrał; Kilian Walbrou, Francja 245,6 km, 69,4 km/h
7) 1.07 - obszarówka, wygrał; Tim Kuijpers, Holandia, 224,0 km, 88,4 km/h
8) 2.07 - wielobok 344,2 km, wygrał; Tobias Stumpfl, Austria, 87,5 km/h
9) 4.07 - obszarówka, wygrał; Rozmus Orskov, Dania, 222,5 km, 89,0 km/h

klasa standard

1) 24.06 - wielobok 623,5 km, najdłuższa konkurencja mistrzostw, wygrał; Leszek Duda, Polska, 114,2 km/h
2) 25.06 - wielobok 575,1 km, wygrał; Felix Schneebeli, Szwajcaria, 118,7 km/h
3) 26.06 - wielobok 438,9 km, wygrał; Patrick van Breemen-Schneider, 123,5 km/h
4) 28.06 - obszarówka, wygrał; Leszek Duda, Polska, 322,2 km, 107,4 km/h
5) 29.06 - wielobok 410,9 km, wygrał; Felipe Levin, Niemcy, 92,6 km/h
6) 30.06 - obszarówka, wygrał; Miloslav Cink, Czechy 316,7 km, 72,6 km/h
7) 1.07 - obszarówka, wygrał; Jan Boruvka, Czechy, 255,9 km, 99,0 km/h
8) 2.07 - wielobok 556,8 km, wygrał; Felipe Levin, Niemcy, 103,2 km/h
9) 4.07 - obszarówka, wygrał; Baptiste Innocent, Francja, 246,5 km, 95,2 km/h

Logo 6 mistrzostw

Logo mistrzostw

Wyniki końcowe - klasa club - 46 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Volker SAILERNiemcyLibelle Std.8160
2Vytautas RASIMAVICIUSLitwaJantar Std. 38122
3Alexander SPÄTHNiemcyCirrus7812
4Killian WALBROUFrancjaCirrus7811
5Sven KILLINGERNiemcyCirrus7807
6Jan LOUDACzechyCirrus7801
7Rene de DREUHolandiaLS 1f7776
8Petr SVOBODACzechyCirrus7699
9David DARNADYSłowacjaCirrus7682
10Nathalie HURLINFrancjaCirrus7521
15Łukasz GRABOWSKIPolskaJantar Std 27321
37Mirosław MAJCHRZAKPolskajantar Std.5562

Wyniki końcowe - klasa standard - 36 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Felipe LEVINNiemcyDiscus 2b8034
2Michał LEWCZUKPolskaLS 87855
3Daniel SEITZINGERNiemcyDiscus 2c7793
4Gabriel BRIFFEFrancjaDiscus 2a7775
5Miroslav CINKCzechyLS 87723
6Peter MILLENAARHolandiaDiscus 2a7630
7Lars HAGEMANNNiemcyASW 287553
8Mathieu COURTIALFrancjaLS 87525
9Leszek DUDAPolskaLS 87478
10Andrew MADDOCKAustraliaLS 87434