1 MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET

Puciunai, Litwa, 28.07 - 12.08.2001 r.

W zawodach wystartowało 41 zawodniczek z 12 państw w trzech klasach, Były to pierwsze szybowcowe mistrzostwa świata zorganizowane na Litwie, organizatorzy pomimo dobrych chęci popełniali błędy, miedzy innymi zawodnicy mieli pretensje iż wyznaczano konkurencje nie w kierunku najlepszej pogody. Dopełnieniem goryczy była sytuacja niezależna od organizatorów, złodzieje ukradli samochód Angeliki MACHINEK

Rozegrane konkurencje

klasa standard

1) wygrała; Anna MICHALAK Polska

2) wygrała: Sarah STEINBERG

3) wygrała; Cornelia SCHAICIH

4) wygrała; Anna MICHALAK Polska

5) wygrała; Anna MICHALAK Polska

klasa club

Cztery z sześciu konkurencji wygrała Tamara SVIRYDOVA Rosja

klasa 15 metrowa

1) wygrała; Gillian SPRECKLEY Wielka Brytania

2) wygrała; Gillin SPRECKLEY Wielka Brytania

3) wygrała; Gillian SPRECKLEY Wielka Brytania

4) wygrała; Angelika MACHINEK Niemcy, Katrin SENNE Niemcy

5) wygrała; Edite SKALSKIENE

6) wygrała; Hana ZEJDOVA Czechy

7) wygrała; Angelica MACHINEK Niemcy

Logo zawodów

Wyniki końcowe - klasa standard - 11 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Sarah STEINBERGWielka BrytaniaASW 244275
2Anna MICHALAKPolskaLS 83938
3Halina RYNKIEWICZPolskaLS 83769
4Stefanie MÜHLNiemcyDiscus 2b3616
5Cornelia SCHAICHNiemcyLS 83506
6Jane Anne Mc COSHIMWielka BrytaniaLS 83451
7Sue Claudia KUSSBACHNiemcyLS 83391
8Jana TRESLOVALitwaDiscus2914
9Lenka KUTHANOVACzechyDiscus2870
10Daniela ELMERSzwajcariaDiscus 22839
11Adela DANKOWSKAPolskaJantar Std.2425

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 11 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Gillian SPRECKLEYWielka BrytaniaVentus 2a4677
2Angelika MACHINEKNiemcyVentus 2a4673
3Katrin SENNENiemcyVentus 24641
4ValentynaTOPOROVAUkrainaVentus 24548
5Annette KLOSSOKNiemcyASW 274503
6Hana ZEJDOVACzechyVentus4387
7Bożena DEMCZENKO-GRZELAKPolskaASW 274215
8Jana VEPREKOVACzechyVentus 2c4116
9Edita SKALSKIENELitwaLAK 17A3952
10Maria BOLLAWęgryVentus 23826

Wyniki końcowe - klasa club - 19 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Tamara SVIRIDOVARosjaJantar Std.4283
2Krystyna MARSZAŁEKPolskaJantar Std.4121
2Claire LUYATFrancjaPegase4121
4Hana VALRINKOVACzechyASW 154092
5Eva CERNACzechyASW 154025
6Tatiana KUZMINAŁotwaJantar Std.3970
7Swaantie GEYERNiemcyLS 1f3913
8Valentyna JEVDOKUkrainaJantar Std.3850
9Rosemary JOHNSONWielka BrytaniaDG 1003764
10Gudrun HAASNiemcyLibelle Std.3679
12Joanna BIEDERMANPolskaJantar Std.3467
14Maksymiliana CZMIEL-PASZYCPolskaJantar Std.3118