36 Szybowcowe Mistrzostwa Świata - Montluçon-Guéret

Udostępnij:

FacebookTwitter

Montluçon-Guéret, Francja, 7-20.08.2021

 

 

Pierwotny termin rozegrania mistrzostw zaplanowany na 2020 roku nie został dotrzymamy ze względu na pandemie covid 19. Szczęśliwie w 2021 roku po osłabieniu trzeciej fali pandemii udało się rozegrać mistrzostwa z rocznym opóźnieniem

 

W zawodach wystartowało 95 zawodników  z 24 państw w klasach, club, standard i 15 metrowej

 

 

 

Mistrzostwa widziane okiem Sebastiana Kawy

 

 

 

 

 

Rozegrane konkurencje

 

Klasa club

 

1)  08.08  konkurencja nie rozegrana

2) 09.08 konkurencja wielobok 152.43 km, wygrał; Thies Bruins, Holandia, 72,18 km/h 499 pkt.

3) 10.08 konkurencja wielobok 127,99 km, wygrał; Miguel Schwan, Austria, 60,11 km/h 348 pkt.

4) 11.08 konkurencja wielobok 166.65 km, wygrał; Uwe Wahlig, Niemcy, 84.76 km/h, 583 pkt.

5) 12.08 konkurencja nie rozegrana

6) 13.08 konkurencja obszarowa 119.34 km/330.98 km, wygrali ex aequo; Jake Brattle i Tom Arscot obaj Wielka Brytania 214,35 km, 98.07 km/h i 98,02 km/h, 214,28 km, obaj po 674 pkt

7) 14.08 konkurencja obszarowa 221.12 km/480.53 km, wygrał; Darius Gudziunas, Litwa, 339.22 km, 91.96 km/h, 1000 pkt.

8) 15.08 konkurencja wielobok 222.82 km, wygrał; Gerrard G Dale, Wielka Brytania, 195.38 km, 353 pkt.

9) 17.08 konkurencja wielobok 264,00 km, wygrał; Daniel Sazhin, USA, 69.15 km/h, 668 pkt

10) 19.08 konkurencja obszarowa 109.67 km/253.58 km wygrał; Tom Arscott Wielka Brytania 85.92 km/h, 178.88 km, 610 pkt.

11) 20.08 konkurencja wielobok 135.39 km wygrał; Tom Arscott Wielka Brytania 75.61 km/h 427 pkt

 

Klasa standard

 

1) 08.08. konkurencja nie rozegrana

2) 09. 08 konkurencja wielobok 156.24 km, wygrał; Filip Bojanowski, Dania, 65,90 km/h 373 pkt.

3) 10.08 konkurencja wielobok 131.79 km, wygrał; Filip Bojanowski, Dania, 66,63 km/h. 299 pkt.

4) 11.08 konkurencja nie rozegrana

5) 12.08 konkurencja nie rozegrana

6) 13. 08 konkurencja obszarowa 173.24 km/365.75 km, wygrali ez aequo Jeroen Jennen, Belgia 84,87 km/h 244,05 km i Simon Schröder Niemcy 84.84 km/h 230,26 km obaj po 767 pkt.

7) 14.08 konkurencja obszarowa 204.94 km/472.42 km, wygrał; Norbert Scarlat, Rumunia, 308.10 km, 87.89 km/h, 998 pkt.

8) 15.08 konkurencja wielobok, 269.22 km, wygrał; Dennis Huybreckx, Belgia, 84.79 km/h, 848 pkt.

9) 17.08 konkurencja wielobok 206,81 km, wygrał Łukasz Błaszczyk Polska 59.03 km/h 606 pkt.

10) 19.08 konkurencja obszarowa 120.60 km/264.06 km wygrał; Jan Omsels Niemcy 95.82 km/h 222.47 km, 689 pkt.

11) 20.08 konkurencja wielobok 141.18 km wygrał; Luca Urbani Włochy 62.72 km/h 292 pkt.

 

Klasa 15 metrowa

 

1) 08.08 konkurencja nie rozegrana

2) 09.08 konkurencja nie rozegrana

3) 10.08 konkurencja wielobok 240.72 km, wygrali ex aequo Sebastian Kawa i Łukasz Grabowski Polska -76.58 km/h i 76.40 km/h, obaj po 648 pkt

4) 11.08 konkurencja wielobok 202.10 km, wygrał; Sebastian Kawa, Polska 66.57 km/h, 479 pkt.

5) 12.08 konkurencja nie rozegrana

6) 13.08 konkurencja obszarowa 126.93 km/277.27 km, wygrał; Maximilian Seis, Francja 94.81 km/h, 190.60 km, 547 pkt.

7) 14,08 konkurencja obszarowa 228.63 km/467.32 km, wygrał; Roman Mracek, Czechy, 293.93 km, 90.44 km/h, 1000 pkt.

8) 15.08 konkurencja wielobok 277.24 km, wygrał; Riccardo Brigliadori, Włochy, 96.71 km/h, 886 pkt.

9) 17.08 konkurencja wielobok 219.97 km, wygrał Sebastian Kawa, Polska 81.60 km/h 625 pkt.

10) 19.08 konkurencja obszarowa 120.48 km/290.77 km wygrał; Sebastian Kawa Polska, 98.28 km/h, 178.68 km, 495 pkt.

11) 20.08 konkurencja wielobok 158.57 km wygrał; Sebastian Kawa Polska 54.33 km/h 307 pkt.

 

Wyniki końcowe - Klasa standard - 30 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
11 Łukasz Błaszczyk Polska Discus 2a 3,872
7 Sjaak Selen Holandia Discus 2a 4,129
6 Jeroen Jennen Belgia LS 8 4,159
5 Norbert Alin Scarlat Rumunia Discus 2a 4,168
2 Jan Omsels Niemcy Discus 2a 4,504
1 Simon Schröde Niemcy LS 8 4,609
3 Dennis Huybreckx Belgia LS 8 4,390
4 Jeremy Hood Wielka Brytania LS 8 4,229
8 Enrique Levin Niemcy Discus 2a 4,105
9 Robbie Seton Holandia LS 8 3,947
10 David Leemann Szwajcaria LS 8 3,932
16 Jacek Flis Polska Discus 2a 3,705

Wyniki końcowe - klasa club - 36 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
8 Jakub Barszcz Polska Mini Nimbus 4,163
4 Tom Arscott Wielka Brytania LS 7 WL 4,450
1 Uwe Wahlig Niemcy LS 3 4,614
5 Ferenc Tomas Węgry LS 3 4,435
2 Thies Bruins Holandia ASW 20 4,499
3 Stefan Langer Niemcy LS 3 4,457
6 Robin Smit Holandia LS 4 4,388
7 Jake Brattle Wielka Brytania LS 7 WL 4,318
9 Mark Travner Słowenia DG 300 4,061
12 Łukasz Kornacki Polska Mini Nimbus 3,981
10 Darius Gudziunas Litwa ASW 20 4048

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 29 zawodników

MiejsceZawodnikKrajMaszynaWynik
6 Riccardo Brigliadori Włochy JS 3 4,017
7 Laurent Aboulin Francja JS 3 3,982
1 Sebastian Kawa Polska Diana 2 4,470
4 Hadriaan van Nes Holandia JS 3 4,176
2 Łukasz Grabowski Polska Diana 2 4,286
10 Daan Spruyt Belgia Ventus 2 ax 3,873
3 Matthew Scutter Australia Diana 2 4,220
5 Karel Novak Czechy JS 3 4,049
8 David Bauder Niemcy Ventus 3 3,923
9 Steffen Schwarzer Niemcy Ventus 3 3,891