6 MISTRZOSTWA EUROPY W AKROCAJI SAMOLOTOWEJ

Speichersdorf, RFN, 9 - 20.07.1987 r.

W mistrzostwach wystartowało 46 zawodników z 14 państw w tym 11 kobiet. Reprezentacja Polski zajęła najlepsze miejsce z dotychczasowych występów

Rozegrane konkurencje

1) konkurencja znana, wygrali;
- Nikitiuk, ZSRR 3919,7 pkt.
- Niemkowa ZSRR 3773,7 pkt.

2) konkurencja dowolna, wygrali;
- Nikitiuk, ZSRR 6158,8 pkt.
- Niemkowa, ZSRR 5913 pkt.

3) konkurencja nieznana, wygrali;
- Nikitiuk, ZSRR 3412,4 pkt.
- Niemkowa, ZSRR 3207,2 pkt.

Poza oficjalną klasyfikacją rozegrano konkurencję dowolną - Freestyle, wystartowało w niej 23 zawodników. Wygrał; Viktor SMOLIN, ZSRR 2126,00 pkt.

Wyniki końcowe - indywidualne kobiet - 11 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Liubov NEMKOVAZSRRSu 26M12893.9000
2Irina ADABASHZSRRSu 26M12188.2000
3Khalide MAKAGONOVAZSRRSu 26M12152.0000
4Catherine MAUNOURYFrancjaTR260 Sirius12134.4000
5Marianne ROUX-MAIREFrancjaTR26011775.7000
6Jana SABLIKOVACzechosłowacjaZlin 50 LS11762.8000
7Olga DAKAWęgryZlin 50 LS10749.0000
8Brigitte DELASAILE LESAGEFrancjaTR26010587.6000
9Diana BRITTENWielka BrytaniaCAP 2110461.1000
10Irene PASINIWłochyCAP 219315.6000

Wyniki końcowe - indywidualnie mężczyzn - 35 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Nikolai NIKITIUKZSRRSu 2613490.6000
2Viktor SMOLINZSRRSu 2613185.3000
3Eric MÜLLERSzwajcariaExtra 23013165.1000
4Jurgis KAIRYSZSRRSu 26M12964.2000
5Christian SCHWEIZERSzwajcariaExtra 23012870.0000
6Patrick PARISFrancjaCAP 23012849.9000
7Claude "Coco" BESSIEREFrancjaCAP 23012620.7000
8Nigel LAMBWielka BrytaniaExtra 23012387.1000
9Claude ROUXFrancjaExtra 23012384.3000
10Ivan TUČEKCzechosłowacjaZlin 5012290.0000
12Marek CHMIELPolskaZlin 50 LS12156.9000
17Janusz KASPEREKPolskaZlin 50 LS11941.5000
27Adam LABUSPolskaZlin 50 LS11246.9000

Konkurencja Freestyle - 23 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Viktor SMOLINZSRRSu 26M2126.0000
2Patrick PARISFrancjaCAP 2302112.7000
3Jurgis KAIRYSZSRRSu 26M2083.0000
4Nikolai NIKITIUKZSRRSu 26M2069.7000
5Claude "Coco" BESSIEREFrancjaCAP 2302031.1000
6Eric MÜLLERSzwajcariaExtra 2302005.7000
7Peter BESENYEJWęgryZlin 50 LS1961.4000
8Ivan TUČEKCzechosłowacjaZlin 50 LS1953.6000
9Khalide MAKAGONOVAZSRRSu 26M1950.6000
10Claude ROUXFrancjaExtra 2301950.1000
14Janusz KASPEREKPolskaZlin 50 LS1915.3000

Wyniki końcowe - drużynowo mężczyzn

miejscekrajwynik
1ZSRR39641.1000
2Francja37854.9000
3Szwajcaria37597.1000
4Czechosłowacja36083.1000
5Polska35345.3000
6RFN35297.4000
7Węgry35240.5000
8Wielka Brytania35197.3000
9Hiszpania33821.3000
10Włochy32980.2000