1 MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET BALONÓW CIEPLNYCH

Leszno, Polska, 8 - 13.09.2014 r.

W pierwszych Mistrzostwach Świata Kobiet wystartowało 38 zawodniczek z 15 państw

Rozegrane konkurencje

1 lot 9.09
- 1) konkurencja wygrała; Natalia IVANOVA, Rosja 1000 pkt
- 2) konkurencja wygrała; Nicola SCAIFE, AUSTRALIA 1000 pkt.
- 3) konkurencja wygrała; Akari SUE, JAPONIA 1000 pkt.
2 lot 9,09
- 4) konkurencja wygrała; Mariya SADKOVSKAYA, ROSJA 1000 pkt.
- 5) konkurencja wygrała; Elisa KLOSS, NIEMCY 1000 pkt.
- 6) konkurencja wygrała; Diana NASONOVA, ROSJA 1000 pkt.
3 lot 10.09
- 7) konkurencja wygrała; Elise KLOSS, NIEMCY 1000 pkt.
- 8) konkurencja wygrała; Ewa PRAWICKA, POLSKA 1000 pkt.
- 9) konkurencja wygrała; Nicola SCAIFE, AUSTRALIA 1000 pkt.
4 lot 11.09
- 10) konkurencja wygrała; Susan STAMATS, USA 1000 pkt.
- 11) konkurencja wygrała; Dolores DEIMLING, NIEMCY 1000 pkt.
- 12) konkurencja wygrała; Sylvia MEINL, NIEMCY 1000 pkt.
- 13) konkurencja wygrała; Nicola SCAIFE, AUSTRALIA 1000 pkt.
- 14) konkurencja wygrała; Elisabeth KONDERMANN, AUSTRAI 1000 pkt
5 lot 12.09
- 15) konkurencja wygrała; Sylvia MEINL, NIEMCY 1000 pkt.
- 16) konkurencja wygrała; Daria DUDKIEWICZ, POLSKA 1000 pkt.

Logo zawodów

Miałem okazję towarzyszyć stawce zawodniczek 9 września podczas startu do drugiego lotu w którym rozegrano konkurencje 4, 5 i 6. Pogoda pozwoliła na starty do czwartej konkurencji po godzinie siedemnastej, lądowania wykonywano w promieniach zachodzącego słońca

zdj. 1 Start balonu Natali Ivanowej

zdj. 2 Pierwsze zawodniczki rozpoczeły czwartą konkurencje

zdj. 3 Ciężko się rozłożyć ze startem

zdj. 4 w promieniach zachodzącego słońca

zdj. 5 pomoc techniczna

zdj. 6 Stawianie balonu zawodniczki Tomoko Kurakhasi

zdj. 7 Startuje Kristina SŪNAITIENĖ z Litwy

zdj 8 Nicole VOGEL ze Szwajcarii

zdj. 9 Balon Beaty Chomy przed startem


zdj 10

Wyniki końcowe - indywidualnie - 38 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Nicola SCAIFEAustraliaVH-NKS12489.0000
2Elizabeth KINDERMANNAustriaOE-ZOZ12401.0000
3Agne SIMONAVICIUTELitwaLY-OCU11362.0000
4Dolores DEIMLINGNiemcyD-OSMU10881.0000
5Elise KLOSSNiemcyD-OWUX10837.0000
6Daiva RAKAUSKAITELitwaLY-LTU10647.0000
7Mariya SADKOVSKAYARosjaRA-0991G10462.0000
8Nicole VOGELSzwajcariaHB-QVN10455.0000
9Ann HERDEWYNBelgiaOO-BAE10110.0000
10Akari SUEJaponiaSP-BDM "BMsonic"10106.0000
13Beata CHOMAPolskaSP-BEA "Tyskie"9587.0000
14Daria DUDKIEWICZ-GOŁAWSKAPolskaSP-BEW "NIFARES"9540.0000
17Ewa PRAWICKA-LINKEPolskaSP-BCM "Mróz"9053.0000
26Ewelina HELAKPolskaSP-BDI "Balcerzak"7649.0000
34Joanna BIEDERMANPolskaSP-BDR "NEXBAU"5773.0000