RED BULL AIR RACE 2018

Siódma edycja wyścigów rozpoczęta wyścigiem w Abu Dhabi w Emiratach Arabskich. Na tą chwilę nie znane są jeszcze wszystkie szczgóły sezonu 2018. Wiadomo że w Master Class startuje czternastu zawodników a w Challenger Class 10 zawodników,

Pojawiły się nowe twarze, Ben MURPHY z Wielkiej Brytanii, pierwszy sezon wystartuje w klasie Master, przed rokiem latał w Challenger Class, MURPHY to były pilot RAF latał jako pilot Harriera bazujący na pokładzie lotniskowca, przez kilka lat latał w Red Arrows w tym na pozycji ledera. W Challenger Class nowa twarz to Dario COSTA, pierwszy włoski pilot w stawce Redd Bull Air Race.

Zaplanowane wyścigi sezonu 2018;

- Abu Dhabi, Emiraty Arabskie, 2-3.02.2018

- Cannes, Francja, 21-22.04.2018

- Chiba, Japonia, 26-27.05.2018

- Budapeszt, Węgry, 23-24.06.2018

- Kazań, Rosja, 25-26.08.2018

- Wiener Neustadt, Austria, 15 - 16.09.2018

- Indianapolis, USA, 6-7.10.2018

- Fort Worth, USA, 17 - 18.11. 2018

Logo zawodów

ABU DHABI, Emiraty Arabskie

Start serii tradycyjnie w Emiratach Arabskich

Wyniki Master Class

lokata Pilot Kraj Pkt
1 Michael GOULIAN USA 15
2 Yoshihide MUROYA Japonia 12
3 Kirby CHAMBLISS USA 9
4 Martin SONKA Czechy 7
5 Matt HALL Australia 6
6 Ben MURPHY Wielka Brytania 5
7 francois LE VOT Francja 4
8 Mikael BRAGEOT Francja 3
9 Petr KOPFSTEIN Czechy 2
10 Nikolas IVANOFF Francja 1

Wyniki Challenger Class

lokata Pilot Kraj Pkt
1 Florian BERGER Niemcy 10
2 Luke CZEPIELA Polska 8
3 Kevin COLEMAN USA 6
4 Dario COSTA Włochy 4
5 Daniel RYFA Szwecja 2
6 Patrick DAVIDSON RPA 0

Migawki z Youtube

CANNES, (Francja)

Drugie zawody sezonu

Wyniki Master Class

Lokata Pilot Kraj Pkt
1 Matt HALL Australia 15
2 Matthias DOLDERER Niemcy 12
3 Michael GOULIAN USA 9
4 Yoshihide MUROYA Japonia 7
5 Mike BRAGEOT Francja 6
6 Juan VELARDE Hiszpania 5
7 Pete MCLEOD Kanada 4
8 Martin SONKA Czechy 3
9 Petr KOPFSTEIN Czechy 2
10 Ben MURPHY Wielka Brytania 1

Wyniki Challenger Class

lokata Pilot Kraj pkt
1 Daniel RYFA Szwecja 10
2 Baptiste VIGNES Francja 8
3 Dario COSTA Włochy 6
4 Melanie ASTLES Francja 4
5 Patrick DAVIDSON RPA 2
6 Daniel GENEVEY Węgry 0

Migawki z youtube

Chiba, Japonia

Zawody pierwotnie miały być zorganizowane w Europie

Wyniki Master Class

lokata pilot kraj pkt
1 Matt HALL Australia 15
2 Michael GOULIAN USA 12
3 Martin SONKA Czechy 9
4 Pete MCLEOD Kanada 7
5 Mika BRAGEOT Francja 6
6 Francois LE VOT Francja 5
7 Juan VELARDE Hiszpania 4
8 Matthiuas DOLDERER Niemcy 3
9 Petr KOPFSTEIN Czechy 2
10 Cristian BOLTON Chile 1

Wyniki Challenger Class

BRAK WYNIKÓW

Opis trasy na youtube

Budapeszt, Węgry

W Budapeszcie rozgrywane są wyścigi od pierwszego roku rozgrywania zawodów, znakomicie wypadł w Challenger Class Luke Czepiela wygrywajć swoją klasę

Wyniki Master Class

lokata pilot kraj pkt
1 Martin SONKA Czechy 15
2 Mikael BRAGEOT Francja 12
3 Matt HALL Australia 9
4 Mikael GOULIAN USA 7
5 Francois LE VOT Francja 6
6 Cristian BOLTON Chile 5
7 Nikolas IVANOFF Francja 4
8 Ben MURPHY Wielka Brytania 3
9 Petr KOPFSTEIN Czechy 2
10 Kirby CHAMBLISS USA 1

Wyniki Challenger Class

lokata pilot kraj pkt
1 Luke CZEPIELA Polska 10
2 Florian BERGER Niemcy 8
3 Daniel GENEVEY Węgry 6
4 Melanie ASTLESS Francja 4
5 Baptiste VIGNES Francja 2
6 Kenny CHIANG Chiny 0

Przelot Martina Sonki

Kazań, Rosja

Piąty wyscig sezonu zorganizowano w Rosji

Wyniki Master Class

Lokata Pilot Kraj pkt
1 Martin SONKA Czechy 15
2 Michael GOULIAN USA 12
3 Kirby CHAMBLISS USA 9
4 Juan VELARDE Hiszpania 7
5 Ben MURPHY Wielka Brytania 6
6 Francois Le VOT Francja 5
7 Matt HALL Australia 4
8 Yoshihide MUROYA Japonia 3
9 Petr KOPFSTEIN Czechy 2
10 Nicolas IVANOF Francja 1

Wyniki Challenger Class

lokata Pilot Kraj pkt
1 Kevin COLEMAN USA 10
2 Patrick DAVIDSON RPA 8
3 Kenny CHIANG Hongkong 6
4 Melanie ASTLES Francja 4
5 Dario COSTA Włochy 2
6 Luke CZEPIELA Polska 0

Wiener Neustadt, Austria

Austria znalazła się na trsie tegorocznych zmagań, Martin Sonka po raz trzeci z rzędu wygrał wyścig i wyszedł na prowadzenie w serii. Dotychczasowy lider Michael GOULIAN (USA) tym razem nie zdobył punktów

Wyniki Master Class

Lokata Pilot Kraj Pkt
1 Martin SONKA Czechy 15
2 Yoshihide MUROYA Japonia 12
3 Matt HALL Australia 9
4 Mike BRAGEOT Francja 7
5 Petr KOPFSTEIN Czechy 6
6 Nikolas IVANOF Francja 5
7 Pete Mc LEOD Kanada 4
8 Kirby CHAMBLISS USA 3
9 Matthias DOLDERER Niemcy 2
10 Francois Le VOT Francja 1

Wyniki Challenger Class

Lokata Pilot Kraj Pkt
1 Kenny CHIANG Hong Kong 10
2 Luke CZEPIELA Polska 8
3 Baptiste VIGNES Francja 6
4 Melania ASTLES Francja 4
5 Dario COSTA Włochy 2
6 Dabiel RYFA Szwecja 0

Zajawka z trasy wyścigu, wypowiada się Paul BONCHOMME

Indianapolis (USA)

Na zkończenie sezonu piloci trafili do USA, pierwszy weekend pażdziernika rozegrano wyscig w Indianapolis, W niedzielne popołudnie Michael GOULIAN (USA) po zwyciestwie powrócił na pozycje lidera w klasyfikacji łącznej, Martin SONKA musiał zadowolić się jednym punktem zaostał zepchnięty na drugą pozycje w klasyfikacji łącznej

Wyniki Master Class

lokata pilot kraj pkt
1 Michael GOULIAN USA 15
2 Pete MC LEOD Kanada 12
3 Nicolas IVANOV Francja 9
4 Ben MURPHY Wielka Brytania 7
5 Cristian BOLTON Chile 6
6 Matt HALL Australia 5
7 Juan VELARDE Hiszpania 4
8 Kirby CHAMBLISS USA 3
9 Mika BRAGEOT Francja 2
10 Martin SONKA Czechy 1

Wyniki Challenger Class

lokata pilot kraj pkt
1 Florian BERGER Niemcy 10
2 Kevin COLEMAN USA 8
3 Patrick DAVIDSON RPA 6
4 baptiste VIGNES Francja 4
5 Daria COSTA Włochy 2
6 Daniel GENEVEY Węgry 0

Film skrótowo nawiązujący do wyścigu w Indianapolis

FORT WORTH (USA)

Ostatni wyscig sezonu, pogoda dzis nie sprawiała większych kłopotów

Wyniki Master Class

lokata Pilot Kraj pkt
1 Martin SONKA Czechy 15
2 Matt HALL Australia 12
3 Kirby CHAMBLISS USA 9
4 Ben MURPHY Wielka Brytania 7
5 Yoshihide MUROYA Japonia 6
6 Mika BRAGEOT Francja 5
7 Juan VELARDE Hiszpania 4
8 Michael GOULIAN USA 3
9 Nicolas IVANOFF Francja 2
10 Francois LE VOT Francja 1

Wyniki Challenge Class

lokata pilot kraj pkt
1 Luke CZEPIELA Polska 10
2 Florian BERGER Niemcy 8
3 Kevin COLEMAN USA 6
4 Baptiste VIGNES Francja 4
5 Daniel RYFA Szwecja 2
6 Kenny CHIANG Hongkong 0

Wyniki koncowe 2018

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Martin ŠONKACzechyEdge 54080.0000
2Matt HALLAustraliaEdge 54075.0000
3Michael GOULIANUSAEdge 54073.0000
4Mikael BRAGEOTFrancjaMXS-R41.0000
5Yoshihide MUROYAJaponiaEdge 54040.0000
6Kirby CHAMBLISSUSAEdge 54034.0000
7Ben MURPHYWielka BrytaniaEdge 54029.0000
8Pete MCLEODKanadaEdge 54027.0000
9Juan VELARDEHiszpaniaEdge 54024.0000
10Nicolas IVANOFFFrancjaEdge 54022.0000

CHALLENGER CLASS 2018

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Łukasz CZEPIELAPolskaEdge 54036.0000
2Florian BERGERNiemcyEdge 54036.0000
3Kevin COLEMANUSAEdge 54030.0000
4Baptiste VIGNESFrancjaEdge 54028.0000
5Kenny CHIANGHongkongEdge 54026.0000
6Daniel RYFASzwecjaEdge 54022.0000
7Patrick DAVIDSONRPAEdge 54020.0000
8Melanie ASTLESFrancjaEdge 54016.0000
9Dario COSTAWłochyEdge 54014.0000
10Daniel GENEVEYWęgryEdge 5408.0000