13 ŚMIGŁOWCOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA

Eisenach, Niemcy, 12 - 18.08.2008 r.

W mistrzostwach wystartowały 44 załogi z 7 państw w tym 6 załóg kobiecych i 4 załogi juniorów. Juniorzy to zawodnicy z nalotem nie większym niż 250 godzin

Rozegrane konkurencje

- Nawigacja, wygrali; Aleksie MAJOROV, Siergiej SZARTS, ROSJA 397,6 pkt.
- Lot precyzyjny, wygrali; Wiktor KOROTAJEV, Nikołaj BUROV, ROSJA 292,0 pkt.
- Slalom wygrali; KOROTAJEV, Nikołaj BUROV, ROSJA 298,0 pkt.
- Postman, wygrali; KOROTAJEV, Nikołaj BUROV ROSJA 299,0 pkt.

- freestyle, wygrał Stefan SEER Austria

Plakat zawodów

Film z mistrzostw

Wyniki końcowe - indywidualne

miejscezawodnikzawodnikkrajmaszynawynik
1Viktor KOROTAYEVNikolay BUROVRosjab. d.1279.4000
2Aleksiej MAJOROVSiergiej SHARTSRosjab. d.1241.5000
3Holger HOVENMichael SCHAUFFNiemcyb. d.1235.7000
4Aleksander SCHUPERINVasiliy GOLOVKINRosjab. d.1219.2000
5Vladymir ZYABLIKOVVladymir GLADCHENKORosjab. d.1209.9000
6Günther KREMLICKAGerd LUXBAUERAustriab. d.1190.6000
7Lyudmila KOSENKOVAElena PROKOFEVARosjab. d.1189.8000
8Elena SCHUPERINGeorgy ARBUZOVRosjab. d.1173.8000
9Caroline GOUGH-COOPERImogen ASKERWielka Brytaniab. d.1139.1000
10Andreas RÜBNERHolger WOLFFNiemcyb. d.1127.8000

Wyniki indywidualne - kobiet

miejscezawodnikzawodnikkrajmaszynawynik
1Lyudmila KOSENKOVAElena PROKOFEVARosjab. d.1189.8000
2Caroline GOUGH-COOPERImogen ASKERWielka Brytaniab. d.1139.1000
3Galina SHPIGOVSKAYALyubov GUBAIRosjab. d.1001.3000
4Bettina SCHLEIDTGisela FREUDNiemcyb. d.841.7000
5Liubov PRYHODKOLiubov TATARINOVAUkrainab. d.817.0000
6Sabine NENDZAUta ZIELEZNIAKNiemcyb. d.742.8000

Wyniki końcowe - juniorzy - nieoficjalna

miejscezawodnikzawodnikkrajmaszynawynik
1Klaus WIEHEFrank RUDOLFNiemcyb. d.846.5000
2Bettina SCHLEIDTGisela FREUNDNiemcyb. d.841.7000
3Sabine NENDZAUta ZIELEZNIAKNiemcyb. d.742.8000
4Klaus WEBERHelmuth AICHBAUERAustriab. d.402.8000

Drużynowo

miejscekrajwynik
1Rosja3730.8000
2Niemcy3484.4000
3Wielka Brytania3256.2000
4Austria3241.0000
5Francja2943.7000
6Ukraina2381.0000
7Szwajcaria1896.4000