11 MISTRZOSTWA EUROPY KOBIET

Leszno, Polska, 1 - 18.07.1999 r.

W mistrzostwach wystartowały 43 zawodniczki

Rozegrane konkurencje

1) 3.07


- klasa 15 metrowa - 516,8 km, wygrała; A. Klossock, Niemcy 494,8 km
- klasa standard - 486,6 km, wygrały; ex aequo dwie zawodniczki z Niemiec po 77,5 km/h
- klasa club - wygrała; C. Luyot, Francja 67,3 km/h


2) 9.07


- klasa 15 metrowa - 257,4 km, wygrała; A. Netusilova, Czechy 253,4 km
- klasa standard - 250,9 km, wygrała; G. Goeke, Niemcy 120,5 km
- klasa club - 235,6 km, wygrała; C. Luyot, Francja 111,3 km/h


3) 10.07


- klasa 15 metrowa - 317,3 km, wygrała; A. Machinek, Niemcy
- klasa standard - 307,9 km, wygrała; A. Michalak, Polska
- klasa club - 266,1 km


4) 12.07. we wszystkich klasach cat's cradle


- klasa club - wygrała; C. Luyat, Francja


5) 13.07. we wszystkich klasach cat's cradle


6) 15.07


- klasa 15 metrowa - 517,1 km, wygrała; A. Klossok, Niemcy
- klasa standard - 504,1 km, wygrała; A. Dankowska, Polska
- klasa club - 390,3 km, wygrała; C. Luyot, Francja


7) 16.07


- klasa club - 198,6 km, wygrała; J. Biedermann, Polska


8) ?

Wyniki końcowe - klasa standard - 15 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Sarah Jane HARLANDWielka BrytaniaASW 246150.0000
2Gillian SPRECKLEYWielka BrytaniaLS 86097.0000
3Sarah Lucy WITHALLWielka BrytaniaDiscus5855.0000
4Gundula GOEKENiemcyLS 85830.0000
5Christine CASPERNiemcyLS 85736.0000
6Cornelia SCHAICHNiemcyDiscus5629.0000
7Sue Claudia KUSSBACHNiemcyDiscus5613.0000
8Maria BOLLAWęgryDiscus5433.0000
9Adela DANKOWSKAPolskaPromyk5420.0000
10Lenka KUTHANOVACzechyDiscus5362.0000
11Anna MICHALAKPolskaLS 84974.0000
12Halina RYNKIEWICZPolskaLS 84933.0000

Wyniki końcowe - klasa club - 16 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Claire LUYATFrancjaPegase6611.0000
2Joanna BIEDERMANPolskaBrawo6044.0000
3Maksymiliana CZMIEL-PASZYCPolskaJantar Std. 35916.0000
4Sylwia GOŁKOWSKAPolskaJantar Std.35858.0000
5Krystyna MARSZAŁEKPolskaJantar Std. 35799.0000
6Jana TRESLOVACzechyASW 15B5578.0000
7Gudrun HAASNiemcyLibelle Std.5499.0000
8Tamara SVIRIDOVARosjaJantar Std. 35419.0000
9Swaantie GEYERNiemcyLS 1D4941.0000
10Susan K. ARMSTRONGWielka BrytaniaLS 4B4680.0000

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 12 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1ValentynaTOPOROVAUkrainaVentus 2B6641.0000
2Jana VEPREKOVACzechyVentus6432.0000
3Angelika MACHINEKNiemcyVentus 2A6373.0000
4Bożena DEMCZENKO-GRZELAKPolskaASW 276329.0000
5Ingrid MAYERNiemcyLS 6B6242.0000
6Edita SKALSKIENELitwaLAK 17A6155.0000
7Annette KLOSSOKNiemcyASW 276152.0000
8Hana ZEJDOVACzechyDiana5915.0000
9Pamela KURSTJENSWielka BrytaniaASW 275695.0000
10Gisela WEINREICHNiemcyLS 65500.0000