11 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA PAŃSTW SOCJALISTYCZNYCH

Leszno, Polska, 5 - 23.05.1977 r.

W mistrzostwach wystartowało 42 zawodników z 7 państw w tym dwie reprezentacje Polski

Rozegrane konkurencje

klasa standard

1) 9.05 - przelot docelowo powrotny 230 km
2) 12.05 - trójkąt 206 km
3) 22.05 - przelot docelowo powrotny 150,04 km
4) 23.05 - przelot docelowo powrotny 201,3 km

kategoria kobiet

1) 9.05 - przelot docelowo powrotny 230 km
2) 12.05 - trójkąt 206 km
3) 22.05 - przelot docelowo powrotny 150,04 km
4) 23.05 - podwójny trójkąt 2*140,89 km

klasa otwarta

1) 9.05 - przelot docelowo powrotny 230 km
2) 12.05 - trójkąt 206 km
3) 18.05 - trójkąt 315,2 km
4) 22.05 - przelot docelowo powrotny 150,04 km
5) 23.05 - podwójny trójkąt 2*140,89 km

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 16 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Frantiśek MATOUŚEKCzechosłowacjaNimbus 23923.0000
2Frantisek NECIDCzechosłowacjaKestrel3687.0000
3Oleg PASECHNIKZSRRLietuva3632.0000
4Leinid VASKOVZSRRLietuva3589.0000
5Bela KASSAIWęgryJantar3541.0000
6Mirosław KRÓLIKOWSKIPolska 2Jantar3271.0000
7Pal SZEREDYJWęgryJantar3064.0000
8Stanisław KLUKPolska 2Jantar2888.0000
9Jurgen GROSSEHELWEGNRDJantar 22849.0000
10Henryk MUSZCZYŃSKIPolskaJantar 22826.0000
15Julian ZIOBROPolskaJantar 21387.0000

Wyniki końcowe - klasa standard - 16 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Jaroslav VAVRACzechosłowacjaPIK 203799.0000
2Franciszek KĘPKAPolskaJantar Std.3795.0000
3Vytautas SOBECKISZSRRJantar Std.3701.0000
4Stanisław WITEKPolska 2Jantar Std.3549.0000
5Martin BRUNECKYCzechosłowacjaASW 15B3464.0000
6Stanisław ZIENTEKPolska 2Jantar Std.3348.0000
7Gyoergy PETROCZYWęgryJantar Std.3379.0000
8Johannes BARWICKNRDJantar Std.3184.0000
9Batondi SZABADFIWęgryJantar Std.2964.0000
10Lev PARDRONCEVZSRRJantar Std.2618.0000
12Henryk POŹNIAKPolskaJntar Std.2362.0000

Wyniki końcowe - klasyfikacja kobiet - 10 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Maria BOLLAWęgryJantar3891.0000
2Monika WARSTADTNRDJantar3825.0000
3Pelagia MAJEWSKAPolskaJantar3800.0000
4Jindra PALUSKOVACzechosłowacjaKestrel3746.0000
5Jarmila KUPSOVACzechosłowacjaKestrel3679.0000
6Adela DANKOWSKAPolskaJantar3617.0000
7Irmgard MÖRGHERNRDJantar3608.0000
8Hanna BADURAPolska 2Jantar3454.0000
9Maria POPIOŁEKPolska 2Jantar2979.0000
10Judit POLLERMANWęgryJantar2762.0000

wyniki końcowe - drużynowo

miejscekrajwynik
1Czechosłowacja22298.0000
2Węgry19601.0000
3Polska 219579.0000
4NRD18692.0000
5Polska17787.0000
6ZSRR13540.0000
7Rumunia7174.0000
8Kuba4690.0000