8 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA PAŃSTW SOCJALISTYCZNYCH

Orzeł, ZSRR, 9 - 25.06.1974 r.

W mistrzostwach wystarowało 52 zawodników z 8 państw w tym dwie reprezentacje ZSRR. Rywalizowano w klasie otwartewj i standard i kobiet (panie startowały na szybowcach klasy standard)

Rozegrane konkurencje

W każdej z klas rozegrano po 4 konkurencji

klasa standard i klasa kobiet

1) trójkąt 104 km
2) trójkąt 322 km
3) trójkąt 281 km
4) przelot docelowo powrotny 340 km

klasa otwarta

1) przelot docelowo powrotny 140 km
2) trójkąt 322 km
3) trójkąt 310 km
4) trójkąt 405 km

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 16 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Frantiśek MATOUŚEKCzechosłowacjab. d.3989.0340
2Jan SATNYCzechosłowacjab. d.3977.1200
3Henryk MUSZCZYŃSKIPolskab. d.3822.3970
4Peter KLOSENRDb. d.3608.2600
5Julian ZIOBROPolskab. d.3501.8350
6Pal SZEREDYJWęgryb. d.3188.0850
7Illar LINKZSRRb. d.3178.6530
8Lev KUZNECOVZSRRb. d.3024.7510
9Ferenc CSONKAWęgryb. d.2984.5420
10Delczo RADEWBułgariab. d.2889.6510

Wyniki końcowe - klasa standard - 19 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Franciszek KĘPKAPolskaOrion3699.3670
2Jaroslav VAVRACzechosłowacjab. d.3687.1900
3Tadeusz VALACzechosłowacjab. d.3678.2660
4Stanisław ZIENTEKPolskab. d.3669.3330
5Batengy SABADFIWęgryb. d.3667.7610
6Yuriy KUZNECOVZSRRb. d.3574.8560
7Gyoergy PETROCZYWęgryb. d.3559.4660
8Exansen BARWICKNRDb. d.3376.6750
9Oleg PASECHNIKZSRRb. d.3369.1010
10Evgeniy RUDENSKIYZSRRb. d.3350.9870

Wyniki końcowe - klasa kobiet - 17 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Maria BOLLAWęgryb. d.3803.0690
2Eda LAANZSRRb. d. 3663.6920
3Judit POLLERMANWęgryb. d.3581.1040
4Halina RYNKIEWICZPolskab. d.3559.7920
5Jindra PALUSKOVACzechosłowacjab. d.3406.8980
6Todorka STAWROWSKABułgariab. d.3315.8450
7Regina GERMUTEZSRRb. d.3264.6520
8Monika WARSTADTNRDb. d.3250.8450
9Irmgard MÖRGHERNRDb. d.3237.1700
10Tamara ZAGAYNOVAZSRRb. d.3147.8250
17Hanna BADURAPolskab. d.1863.8420

Wyniki końcowe - drużynowo - 9 reprezentacji

miejscekrajwynik
1Czechosłowacja21241.0600
2Węgry20781.0270
3Polska20116.4860
4ZSRR19757.5310
5NRD18750.2040
6ZSRR 218617.0850
7Bułgaria17100.3870
8Kuba9034.5520
9Rumunia3007.1610