9 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA PAŃSTW SOCJALISTYCZNYCH

Per k/Györ, Węgry, 20. 07 - 3. 08. 1975 r.

W mistrzostwach wystartowało 40 zawodników z 6 państw w tym reprezentacja z Polski, kierownikiem ekipy był Stanisław KOLASA

Rozegrane konkurencje

W kasżdej z klas rozegrano po siedem konkurencji,

24 lipca wszyscy szybownicy lądowali w terenie w związku z czym przez dwa kolejne dni nie rozgrywano konkurencji, sciągając uziemione szybowce

29 lipca również wszyscy zawodnicy ladowali w terenie

Ostania konkurencja rozegrana w trudnych warunkch po porannym deszczu. Mimo tego wszyscy zawodnicy klasy otwartej i Rynkiewicz po pierwszym oblocie trasy, pokonali trasę po raz kolejny poprawiając wcześniejsze wyniki

klasa standard

1) 22.07 - podwójny trójkąt 2*100,5 km, wygrał; Jan MADEJCZUK Polska 1000 pkt.
2) 23.07 - trójkąt 209 km, wygrał VASS Węgry
3) 24.07 - trójkąt 322 km, wygrał MARTINEZ Kuba
4) 27.07 - trójkąt 205 km, wygrał; WALA Czechosłowacja,
5) 29.07 - trójkąt 318 km, wygrał; POPIOŁEK
6) 30.07 - trójkąt 209 km, wygrał; POPIOŁEK
7) 1.08 - trójkąt 100,5 km

kategoria kobiet

1) 22.07 - podwójny trójkąt 2*100,5 km, wygraŁa J. PALUSKOVA Czechosłowacja 1000 pkt.
2) 23.07 - trójkąt 209 km, wygrała ; Maria BOLLA Węgry
3) 24.07 - trójkąt 322 km, wygrały; ex aequo cztery zawodniczki lądując na tym smym polu w tym RYNKIEWICZ i BADURA Polska
4) 27.07 - trójkąt 205 km, wygrała; PALUSKOVA Czechosłowacja, 78,91 km/h
5) 29.07 - trójkąt 318 km,
6) 30.07 - trójkąt 209 km, wygrała; PALUSKOVA Czechosłowacja
7) 1.08 - trójkąt 100,5 km, wygrała; RYNKIEWICZ Polska

Klasa otwarta

1) 22.07 - trójkąt 200 km, wygrał; HAHNER Węgry
2) 23.07 - trójkąt 322 km, wygrał; SATNY Czechosłowacja
3) 24.07 - przelot docelowo powrotny 377 km, wygrał; SATNY Czechosłowacja
4) 27.07 - przelot docelowo powrotny 522 km, wygrał; MATOUSEK Czechosłowacja, 512,5 km
5) 29.07 - przelot docelowo powrotny 531 km, wygrali; MAŁOLEPSZY i WUJCZAK Polska po 466 km
6) 30.07 - trójkąt 209 km, wygrali; MATOUSEK i SATNY, obaj Czechosłowacja
7) 1.08 - trójkąt 100,5 km, wygrał; MATOUSEK Czechosłowacja

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 14 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Frantiśek MATOUŚEKCzechosłowacjaKestrel6885.0000
2HAHNERWęgryJantar6594.0000
3Stanisław WUJCZAKPolskaJantar6563.0000
4SZENTVALGYIWęgryJantar6191.0000
5GONCZIWęgry 2Jantar5970.0000
6Jan SATNYCzechosłowacjaKestrel5940.0000
7Bela KASSAIWęgry 2Jantar5848.0000
8Marek MAŁOLEPSZYPolskaJantar5487.0000
9Jurgen GROSSEHELWEGNRDCobra 154438.0000
10SZEJERWęgry 3Cirrus4351.0000

Wyniki końcowe - klasa standard - 15 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Jaroslav VAVRACzechosłowacjaASW 156129.0000
2BURMEISTERNRDCobra 155852.0000
3Exansen BARWICKNRDCobra 155850.0000
4VASSWęgry 2Cobra 155767.0000
5Pal SZEREDYJWęgryCobra 155760.0000
6Edward POPIOŁEKPolskaJantar Std.5674.0000
7Jan MADEJCZUKPolskaJantar Std.5606.0000
8Gyoergy PETROCZYWęgryCobra 155552.0000
9VOLACzechosłowacjaASW 155501.0000
10MIKAUSHKASHZSRRASW 155239.0000

Wyniki końcowe - klasyfikacja kobiet - 11 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Monika WARSTADTNRDJantar6575.0000
2Jindra PALUSKOVACzechosłowacjaKestrel6510.0000
3Maria BOLLAWęgryJantar6229.0000
4Halina RYNKIEWICZPolskaJantar5707.0000
5SARAWęgryCirrus 175066.0000
6Hanna BADURAPolskaJantar4990.0000
7Tamara ZAGAYNOVAZSRRCirrus 174950.0000
8Irmgard MÖRGHERNRDFoka 54793.0000
9Judit POLLERMANWęgry 2Cirrus 174775.0000
10V. HUDCOVACzechosłowacjaCirrus 174540.0000

Wyniki końcowe - Drużynowo - 8 zespołów

miejscekrajwynik
1Czechosłowacja35505.0000
2Polska34027.0000
3Węgry33749.0000
4NRD31551.0000
5Węgry 230703.0000
6ZSRR14811.0000
7Węgry 312934.0000
8Kuba6949.0000