7 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA PAŃSTW SOCJALISTYCZNYCH

Vrchlabi, Czechosłowacja, 8 - 22.07.1973 r.

W mistrzostwach wystartowało 33 zawodników z 6 państw.oraz dwóch szybowników poza konkursem

Ekipa z Polski na miejce dotarła pięcioma samochodami Nysa z przyczepami transportowymi w których przywiexiono dwie Cobry 17 i trzy Cobry 15

Rozegrane konkurencje

W każdej z klas rozegrano po cztery konkurencje

1) 10 lipca - konkurencja - trójkąt 308 km, wygrali;

- klasa otwarta - MATOUSEK, Czechosłowacja 91,2 km/h

- klasa standard - VALA 86,9 km/h

- klasa otwarta kobiet - MORGNER, NRD 71,6 km/h


2) 11 lipca - konkurencja - przelot docelowo powrotny 305 km

- klasa otwarta - SMOLKA, Czechosłowacja, 83,1 km/h

- klasa standard - RUDENSKIY, ZSRR, 85,1 km/h

- klasa otwarta kobiet - PALUSKOVA Czechosłowacja


3) 14 lipca - przelot docelowo powrotny 144 km

- klasa otwarta - SATNY Czechosłowacja 85,5 km/h

- klasa standard - POŹNIAK Polska

- klasa otwarta kobiet - HUDCOVA Czechosłowacja


4) 17 lipca - przelot docelowo powrotny 151 km


- klasa otwarta - MATOUSEK, Czechosłowacja 137,0 km

- klasa standard - RUDENSKIY ZSRR

- klasa otwarta kobiet - POLIACHOVA ZSRR

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 11 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1J. SMOLKACzechosłowacjaKestrel 1982.0000
2Jan SATNYCzechosłowacjaKestrel 1980.0000
3Frantiśek MATOUŚEKCzechosłowacjaKestrel 1978.0000
4Stanisław WUJCZAKPolskaCobra 1765.0000
4Stanisław WITEKPolskaCobra 1765.0000
6Peter KLOSENRDb. d.45.0000
7KONIG???b. d.33.0000
8RYDL???b. d.30.0000
8Batondi SZABADFI???b. d.30.0000
10BALDIN???b. d.20.0000

Wyniki końcowe - klasa standard - 14 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Stanisław ZIENTEKPolskaCobra 1583.0000
2Henryk POŹNIAKPolskaCobra 1581.0000
3VALACzechosłowacjab. d.77.0000
4NOLTE???b. d.76.0000
4Evgeniy RUDENSKIYZSRRb. d.76.0000
6Jaroslav VAVRACzechosłowacjab. d.75.0000
7Exansen BARWICKNRDb. d.73.0000
8Yuriy KUZNECOVZSRRb. d.71.0000
9Pal SZEREDYJWęgryb. d.50.0000
10Gyoergy PETROCZYWęgryb. d.47.0000

Wynikikońcowe - klasyfikacja kobiet, - 8 zawodniczek

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1V. HUDCOVACzechosłowacjab.d.51.0000
2Jindra PALUSKOVACzechosłowacjab. d.47.0000
3Irmgard MÖRGHERNRDb. d.38.0000
4Maria KIZIVATOVACzechosłowacjab. d.32.0000
5BENESOVAWęgryb. d.26.0000
6TLAPAKOVACzechosłowacjab. d.24.0000
7Halina RYNKIEWICZPolskaCobra 1517.0000
7POLYACHOVAZSRRb. d.17.0000

Wyniki końcowe - druzynowo

miejscekrajwynik
1Czechosłowacjab.d
2Polskab.d
3NRDb.d