9 SZYBOWCOWE MISTZROSTWA EUROPY

Leszno, Polska, 17.07 - 2.08.1998 r.

W mistrzostwach wystartowało 93 zawodników oraz dwóch poza konkursem

Rozegrane konkurencje

klasa standard

1) wielobok 323 km, wygrał; Tichy 314,5 km
2) wielobok 361,8 km, wygrał; Trnka 110,75 km/h
3) wielobok 412,8 km, wygrał; Bastaiaa 71,54 km/h
4) przelot otwarty, wygrali; ex aequo Cheetham i Steven Crabb po 545,3 km
5) wielobok 350,7 km, wygrał; Paul Crabb 106,46 km/h
6) wielobok 192,4 km, wygrał; Halasi 60,48 km/h
7) wielobok 562,3 km, wygrał; Aboulin 94,27 km/h
8) trójkąt 214,6 km, wygrał; Edelev 94,24 km/h
9) trójkąt 192,1 km, wygrał; Ole 48,84 km/h
10) wielobok 522,3 km, wygrał; Engstrom 97,39 km/h
11) trójkąt 291,3 km, wygrał; Paul Crabb 122,21 km

klasa 15 metrowa

1) wielobok 324,3 km, wygrał; Ghiorzo 104,56 km/h
2) wielobok 511,3 km, wygrał; Hogen 114,92 km/h
3) trójkąt 415,6 km. wygrał; Eriksson 81,53 km/h
4) przelot otwarty, wygrał; Gulyas 528,7 km
5) wielobok 455,8 km, wygrał; Bernard 108,57 km/h
6) wielobok 178 km, wygrał; Grund 73,27 km/h
7) wielobok 657 km, wygrał; Pettersson 98,46 km/h
8) trójkąt 162,1 km, wygrał; Kay 101,31 km/h
9) trójkąt 228,7 km, wygrał; Ghiorzo 49,94 km/h
10) wielobok 555,2 km, wygrał; Watt 110,87 km/h
11) wielobok 402,9 km, wygrał; Kawa 122,10 km/h

klasa otwarta

1) wielobok 401,3 km, wygrał; Kurstjens 393 km
2) wielobok 486,3 km, wygrał; Kurstjens 124,11 km/h
3) wielobok 575,8 km, wygrał; Schwenk 92,75 km/h
4) przelot otwarty, wygrał; Schwenk 509,1 km
5) wielobok 503,3 km, wygrał; Back 114,75 km/h
6) wielobok 266,5 km, wygrał; Centka 275 km
7) wielobok 757,1 km, wygrał; Henry 104,11 km/h Najdłuższa konkurencja zawodów
8) trójkąt 193,8 km, wygrał; Halsz 113,94 km/h
9) trójkąt 303 km, wygrał; Kurstjens 291,2 km
10) wielobok 707,6 km, wygrał; Centka 108,58 km/h
11) trójkąt 339,5 km, wygrał; Centka 134,68 km/h

Wynikji końcowe - klasa standard - 39 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Paul CRABBIrlandiaLS 88717.0000
2Reinhard SCHRAMMENiemcyDiscus 2A8467.0000
3Timothy John SCOTTWielka BrytaniaLS 88428.0000
4Rien BASTIAANSEHolandiaLS 88355.0000
5Paweł FRĄCKOWIAKPolskaLS 88328.0000
6Russell A. CHEETHAMWielka BrytaniaLS 8A8267.0000
7Gabor HALASIWęgryDiscus8211.0000
8Antti TAIMIOJAFinlandiaDiscus A8200.0000
9Herbert WEISSNiemcyLS 8A8141.0000
10Laurent ABOULINFrancjaDiscus 28092.0000
18Zbigniew NIERADKAPolskaSZD 557738.0000
26Dariusz ZAWIRSKIPolskaSZD 556966.0000

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 39 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Hans OBERMEYERNiemcyVentus 2A8778.0000
2Michael GRUNDNiemcyVentus 2A8709.0000
3Karl E. BAUDERNiemcyVentus 2A8671.0000
4Mariusz POŹNIAKPolskaASW 278584.0000
5David WATTWielka BrytaniaVentus 2A8532.0000
6Eric BERNARDFrancjaVentus 2A8514.0000
7Sebastian KAWAPolskaASW 278496.0000
8Wolfgang JANOWITSCHAustriaVentus 2B8370.0000
9Stefano GHIORZOWłochyVentus 2A8243.0000
10Stanisław WUJCZAKPolskaASW 278242.0000

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 15 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Uli SCHWENKNiemcyASW 22BL9240.0000
2Jochen BACKNiemcyNimbus 4M8811.0000
3Janusz CENTKAPolskaASW 22BL8799.0000
4Claus TRIEBELNiemcyNimbus 38519.0000
5Regis KUNTZFrancjaASW 22B8516.0000
6Gerrit KURSTJENSHolandiaNimbus8309.0000
7Julien HENRYFrancjaNimbus 4M8155.0000
8Tomasz RUBAJPolskaASH 258061.0000
9Jiri STEPANEKCzechyNimbus 3D7370.0000
10Laszlo HALASZWęgryNimbus 37355.0000