16 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA EUROPY

Nitra, Słowacja, 16 - 30.07.2011 r.

Rozgrywkę 16 Mistrzostw Europy ponownie podzielono na dwa lotniska, Pierwszą część rozegrano na Słowacji w Nitra w lipcu 2011. W czterech klasach; światowej, standard, club i dwumiejscowej wystartowało 91 zawodników z 18 państw. Podczas zawodów pogoda maksymalnie utrudniała rywalizacje, w klasie światowej udało się rozegrać jedynie trzy konkurencje co jest minimalną liczbą by uznać mistrzostwa za rozegrane. Zwycięzca zdobył jedynie 24,4 % punktów możliwych do zdobycia. W pozostałych klasach rozegrano po cztery konkurencje

Na początku sierpnia na Litwie w Puciunai rozegrano drugą część mistrzostw w klasach 15 metrowej,18 metrowej i otwartej.

Łącznie w siedmiu klasach wystartowało 166 zawodników z 21 państw

Logo

Rozegrane konkurencje

KLASA ŚWIATOWA


1) 18.07 - konkurencja obszarowa 102,0/220,2 km, czas 2 godz. wygrał; Roman Petro, Słowacja 125,7 km 59,7 km/h
2) 26.07 - trasa 104,3 km, wygrał; Jakub BARSZCZ, Polska 55,7 km/h
3) 27.07 - trasa 104,9 km, wygrał; Luca Urbani, Włochy, 42,9 km/h

KLASA CLUB


1) 18.07 - konkurencja obszarowa 112,2/231,0 km, czas 2 godz. wygrał; Christian Lang, Niemcy, 169,1 km, 66,5 km/h
2) 19.07 - konkurencja obszarowa 107,0/223,9 km 1,30 godz. wygrał; Boris Žorž, Słowenia, 121,8 km, 70,7 km/h
3) 26.07 - przelot 119,3 km, wygrał; Roman Mracek, Czechy, 79,1 km/h
4) 27.07 - przelot 122,1 km, wygrał; Olivier Darroze, Francja, 68,7 km/h

KLASA STANDARD


1) 18.07 - konkurencja obszarowa 130,4/287,3 km, 2 godz. wygrał; Mario Kiessling, Niemcy, 143,7 km, 55,3 km/h
2) 19.07 - konkurencja obszarowa 118,2/282,8 km 1,30 godz. wygrał; Sebastian Kawa, Polska, 184,7 km, 91,7 km/h
3) 26.07 - przelot 120,5 km, wygrał; Franz Poch, Niemcy, 78,1 km/h
6) 27.07 - przelot 127,7 km, wygrał; Christophe Crousseau, Francja, 91,0 km/h

KLASA DWUMIEJSCOWA, 20 METROWA


1) 18.07 - konkurencja obszarowa 132,3/282,6 km, wygrali; Ilia Ershov/Dmitriy Timoshenko, Rosja, 186,4 km, 79,4 km/h
2) 19.07 - konkurencja obszarowa 122,4/280,3 km 1,30 godz. Wygrali; Piotr Pawłowski/Michał Lewczuk Polska 148,5 km, 85,2 km/h
3) 26.07 - przelot 126,5 km, wygrała załoga; Michał Lewczuk/Piotr Pawłowski, Polska, 79,8 km/h
4) 27.07 - przelot 135,9 km, wygrała załoga; Pavel Loużecky/Lubor Zeleny, Czechy, 76,3 km/h

Wyniki końcowe - klasa światowa - 11 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Jakub BARSZCZPolskaPW 5731.0000
2Jeremie BADAROUXFrancjaPW 5681.0000
3Richard MONTIGNYFrancjaPW 5665.0000
4Roman PETROSłowacjaPW 5624.0000
5Luca URBANIWłochyPW 5607.0000
6Petr SVOBODACzechyPW 5597.0000
7Paweł WOJCIECHOWSKIPolskaPW 5540.0000
8Bohumil VAŠEKSłowacjaPW 5360.0000
9Mark Bernard ENGLISHAustriaPW 5278.0000
10Jindrich ŠVORICCzechyPW 5228.0000

Wyniki końcowe - klasa club - 33 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Roman MRACEKCzechyCirrus Std.1495.0000
2Josef KOŽARSłowacjaLS 1f1446.0000
3Tomasz KROKPolskaBrawo1400.0000
4Christian LANGNiemcyLibelle Std.1384.0000
5Mario SCHUPFERTAustriaASW 151282.0000
6Tim KUIJPERSHolandiaCirrus Std.1253.0000
7Vittorio PINNIWłochyBrawo1233.0000
8Miroslav CINKCzechyCirrus1212.0000
8Mikołaj ZDUNPolskaBrawo1212.0000
10Boris ŽORŽSłoweniaCirrus Std.1208.0000

Wyniki końcowe - klasa standard - 31 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Sebastian KAWAPolskaDiscus 2A1466.0000
2Franz POCHNiemcyDiscus 2B1386.0000
3Mario KIESSLINGNiemcyDiscus 2A1382.0000
4Baptiste INNOCENTFrancjaDiscus 2C1273.0000
5Viliam KUBOVCIKSłowacjaLS 81269.0000
6Leszek DUDAPolskaLS 81262.0000
7Darius LIAUGAUDASLitwaLS 81191.0000
8Michael RASSAustriaDiscus 2A1185.0000
9Branislav JASENSKYSłowacjaDiscus 2B1133.0000
10Ronny LINDELLSzwecjaDiscus 2T1128.0000

Wyniki końcowe - klasa dwumiejscowa - 16 załóg

miejscezawodnikzawodnikkrajmaszynawynik
1Harri HIRVOLAVisa Matti LEINIKKIFinlandiaArcus1440.0000
2Dmitriy TIMOSHENKOIlya ERSTOVRosjaDuo Discus1391.0000
3Viktoras KUKCIKAITISMarius PLUSCAUSKASLitwaLAK 121350.0000
4Michael LEŠINGERDaneš GRULACzechyDuo Discus1332.0000
5Michał LEWCZUKPiotr PAWŁOWSKIPolskaArcus1290.0000
6Bart BERENDSENPatrick van BREMEN SCHNEIDERHolandiaArcus1274.0000
7Vittorio SQUARCIAFICOLuciano AVANZINIWłochyArcus1256.0000
8Alberto SIRONIMichael CHIARELLIWłochyArcus1253.0000
9Pavel LOUŽECKYLubor ZELENYCzechyDuo Discus1244.0000
10Tomas BOBOKJosef ŠNIRICSłowacjaDuo Discus1188.0000