20 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA EUROPY

7 - 20. 07. 2019 Prievidza, SŁOWACJA

Druga część 20 Szybowcowych Mistrzostw Europy, rozegrana będzie w słowackiej Prievidzy w klasach 15 metrowa, standard i club.

W mistrzostwach wystartowało 86 zawodników z 22 państw w tym pełna sześcioosobowa reprezentacja Polski. link

Link do strony mistrzostw

Logo mistrzostw

Rozegrane konkurencje

KLASA STANDARD

1) 7.07.2019 - konkurencja obszarowa 135.63 km / 344.24 km - wygrał; Luca URBANI Włochy, 108.28 km/h 225,45 km, 633 pkt

2) 8.07.2019 - konkurencja wielobok 401.83 km - wygrał Tomas SUCHANEK Czechy 123.70 km/h, 1000 pkt

3) 9,07.2019 - konkurencja wielobok 330.58 km - wygrał; Robert SCHROEDER, Niemcy 128.30 km/h, 831 pkt.

4) 10.07.2019 - konkurencja wielobok 385.01 km - wygrał; Pavel LOUZECKY, Czechy, 114.39 km/h, 1000 pkt.

5) 11.07.2019 - konkurencja wielobok 456.93 km - wygrał; Miroslav CINK Czechy, 115,13 km/h 1000 pkt.

6) 14.07.2019 - konkurencja obszarowa 125.66 km / 271.63 km, wygrał;Poul Kim Larsen Dania 188.87 km, 86.52 km/h 992 pkt.

7) 15.07.2019 - konkurencja wielobok 502.80 km - wygrał; Robert SCHROEDER Niemcy 121.87 km/h 1000 pkt.

8) 16.07.2019 - konkurencja wielobok 425,33 km - wygrał Łukasz BŁASZCZYK Polska, 110.96 km/h, 1000 pkt.

9) 17.07.2019 - konkurencja wielobok 395.78 km - wygrał; Dimitriy TIMOCHENKO Rosja 103.80 km/h 1000 pkt.

10) 18.07.2019 - konkurencja obszarowa 212.59 km / 441.14 km - wygrał; Filip BOJANOWSKI Dania 337.16 km, 109.03 km/h, 1000 pkt.

11) 19.07.2019 - konkurencja obszarowa 212.32 km / 430.58 km - wygrał; Miroslav CINK Czechy, 363.14 km, 121.05 km/h, 1000 pkt.

12) 20.07.2019 - konkurencja obszarowa 148.15 km / 304.97 km - wygrał; Benjamin NEGLAIS Francja, 249.44 km, 121.99 km/h, 615 pkt.

KLASA CLUB

1) 7.07.2019 - konkurencja obszarowa 128.03 km / 316.15 km - wygrał; Jaroslav TOMANA Czechy 108,24 km/h, 222.52 km, 622 pkt

2) 8.07.2019 - konkurencja wielobok 341.83 km - wygrał; Darius LIAUGAUDAS, Litwa 100.83 km/h, 990 pkt

3) 9.07.2019 - konkurencja wielobok :302.61 km - wygrał; Tom ARSCOTT Wielka Brytania, 115.79 km/h, 845 pkt.

4) 10.07.2019 - konkurencja wielobok 347.85 km - wygrał; Uwe WAHLIG, Niemcy, 106,69 km/h, 1000 pkt.

5) 11.07.2019 - konkurencja wielobok 402.16 km - wygrał; Ferenc TAMAS Węgry 11,49 km/h 1000 pkt.

6) 14.07.2019 - konkurencja obszarowa 123.36 km / 270.74 km - wygrał; Adrien HENRY Francja 199.27 km, 98.61 km/h, 608 pkt.

7) 15.07.2019 - konkurencja wielobok 500.18 km - wygrał; Ferenc TAMAS Węgry 101,82 km/h, 1000 pkt.

8) 16.07.2019 - konkurencja wielobok 400.82 km - wygrał; Uwe WAHLIG Niemcy, 104.03 km/h, 1000 pkt.

9) 17.07.2019 - konkurencja wielobok 349.82 km - wygrał; Tom ARSCOTT Wielka Brytania 101.52 km/h, 1000 pkt.

10) 18.07.2019 - konkurencja obszarowa 206.76 km / 453.85 km - wygrał; Adrien HENRY Francja 296.62 km, 1000 pkt

11) 19.07.2019 - konkurencja obszarowa 212.24 km / 430.82 km - wygrał; Tom ARSCOTT Wielka Brytania 351.16 km, 113.63 km/h, 1000 pkt.

12) 20.07.2019 - konkurencja obszarowa 125.20 km / 284.64 km - wygrał; Darius LIAUGAUDAS Litwa, 213.74 km, 103.62 km/h, 625 pkt.

KLASA 15 METROWA

1) 7.07.2019 - konkurencja obszarowa 149.33 km / 322.02 km - wygrał; Freddy HEIN Niemcy, 115,42 km/h, 230,85 km, 600 pkt

2) 8.07.2019 - konkurencja wielobok 435.13 km - wygrał Radek KREJCIRIK Czechy, 131.47 km/h, 1000 pkt.

3) 9.07.2019 - konkurencja wielobok 352.22 km - wygrali ex aequo; Sebastian KAWA, Polska, 129.70 km/h, Louis BOUDERLIQUE Francja 128,68 km/h po 886 pkt.

4) 10.07.2019 - konkurencja wielobok 390.58 km - wygrał; Redek KREJCIRIK, Czechy, 126.28 km/h 1000 pkt.

5) 11.07.2019 - konkurencja wielobok 469.37 km - wygrał; Sebastian KAWA, Polska 126,84 km/h 1000 pkt.

6) 14.07.2019 - konkurencja obszarowa 125.83 km / 312.57 km, - wygrał; Ondrey BORDOVSKY Czechy 193.64 km, 96.82 km/h, 600 pkt.

7) 15.07.2019 - konkurencja wielobok 504.01 km - wygrał; Maximilian SEIS Francja 120.38 km/h 1000 pkt

8) 16.07.2019 - konkurencja wielobok 436.44 km, - wygrał; Sebnastian KAWA Polska 119.51 km/h 1000 pkt.

9) 17.07.2019 - konkurencja wielobok 399.96 km - wygrał; Louis BOUDERLIQUE Francja 115.19 km/h, 1000 pkt.

10) 18.07.2019 - konkurencja obszarowa 209.22 km / 482.87 km, - wygrał; Jan OMSELS Niemcy 379.42 km, 124.28 km/h, 1000 pkt.

11) 19.07.2019 - konkurencja obszarowa 233.30 km / 460.33 km - wygrał; Łukasz GRABOWSKI Polska 393.69 km, 129.04 km/h, 1000 pkt.

12) 20.07.2019 - konkurencja obszarowa 140.66 km / 299.96 km - wygrał; Maximilian SEIS Francja 259.55 km, 125.18 km/h, 629 pkt.

Wyniki końcow - klasa standard - 29 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Pavel LOUŽECKYCzechyLS-8/15 m 9992.0000
2Robert SCHRÖDERNiemcyLS-8 neo/15 m9937.0000
3Miroslav CINKCzechyLS-8b/15 m9849.0000
4Tomas SUCHANEKCzechyDiscus 2a/15 m9676.0000
5Łukasz BŁASZCZYKPolskaDiscus2a/15 m9634.0000
6Sebastian NÄGELNiemcyDiscus 2ax/15 m9586.0000
7Benjamin NEGLAISFrancjaDiscus 2a/15 m9397.0000
8Maros DIVOKSłowacjaDiscus 2b/15 m9103.0000
9Filip BOJANOWSKIDaniaDiscus 2a/15 m9081.0000
10Lucas DELOBELFrancjaDiscus 2a/15 m9047.0000
16Jacek FLISPolskaDiscus 2a/15 m8348.0000

Wyniki końcowe - klasa club - 31 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Tom ARSCOTTWielka BrytaniaLS79907.0000
2Gerard G. DALEWielka BrytaniaASW249619.0000
3Uwe WAHLIGNiemcyLS39563.0000
4Ivan NOVAKCzechyLS4b9339.0000
5FerencTOMASWęgryLS39319.0000
6Jozef KOZARSłowacjaLS1f9306.0000
7Adrien HENRYFrancjaCirrus std9212.0000
8Jaroslav TOMANACzechyPegase 1019200.0000
9Per CARLINSzwecjaLS1f8900.0000
10Arturas PILVINISLitwaSZD-55-18639.0000
11Marek SAWCZUKPolskaASW20F8605.0000
17Mirosław IZYDORCZAKPolskaASW20L8215.0000

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 22 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Sebastian KAWAPolskaDiana 210390.0000
2Maxymilian SEISFrancjaJS3-15 m9976.0000
3Jan OMSELSNiemcyVentus 3T/15 m9863.0000
4Louis BOUDERLIQUEFrancjaJS3-15 m9603.0000
5Radek KREJCIRIKCzechyJS3-15 m9561.0000
6Freddy HEINNiemcyVentus 3T9560.0000
7Łukasz GRABOWSKIPolskaDiana 29509.0000
8Joris VAINIUSLitwaASG-29/15 m9306.0000
9Sebastian BAUDERNiemcyVentus 2a/15m9058.0000
10Hari HIRVOLAFinlandiaVentus 2a/15m9001.0000

Wyniki końcowe - 16 reprezentacji

miejscekrajwynik
1Niemcy895.6300
2Czechy890.9300
3Francja877.8900
4Polska870.7400
5Wielka Brytania853.6000
6Węgry800.8700
7Dania799.6100
8Litwa798.5400
9Słowacja756.0400
10Rosja754.2600