12 SZYBOWCOWE MISTZROSTWA EUROPY

Puciunai, Litwa, 25.07 - 7.08.2004 r.

W mistrzostwach wystartowało 109 zawodników z 24 państw w tym troje poza konkursem z Japonii i Nowej Zelandii

Rozegrane konkurencje

KLASA STANDARD

1) 26.07 - trasa 444,8 km, wygrał; DARROZE
2) 29.07 - przelot w wyznaczonym obszarze, 3 godz, wygrał; TICHY
3) 30.07 - wygrał; STORMATS
4) 31.07 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; KELEWI
5) 1.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; DAROZZE
6) 4.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; WELLS
7) 5.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; KIESLING
8) 6.08 - wygrał; ALLISON
9) 7.08 - wygrał; ELMGAARD

KLASA 15 METROWA

1) 26.07 - trasa 460,1 km, wygrał; RAIMOND
2) 29.07 - przelot w wyznaczonym obszarze, 3 godz, wygrał; HOYEAU
3) 30 lipca - konkurencja prędkościowa 260,5 km, wygrał; GULYAS
4) 31.07 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; NURMIRANTA
5) 1.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; MUSZCZYŃSKI
6) 3.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; ROMEIN
7) 4.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; HORN
8) 5.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; JONES
9) 6.08 - wygrał; BREIDAHL
10) 7.08 - wygrał SCOTT

KLASA 18 METROWA

1) 26.07 - trasa 490,5 km, wygrał; BRIGLIADORI
2) 29.07 - przelot w wyznaczonym obszarze, 3 godz, wygrał; SOUBRIER
3) 30.07 - wygrał; BRIGLIADORI
4) 31.07 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; JANOWITSCH
5) 1.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; FRIEDMANN
6) 3.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; JANOWITSCH
7) 4.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; BRIGLIADORI
8) 5.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; TERMAAT
9) 6.08 - wygrał, GAUGER
10) 7.08 - wygrał; TERMAAT

KLASA OTWARTA

1) 26.07 - trasa 523,1 km, wygrał; BODE
2) 29.07 - przelot w wyznaczonym obszarze, 3,5 godz, wygrali; ex Aequo CHEETHAM i LHERM
3) 30.07 - wygrał CHEETHAM
4) 31.07 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; KAROW
5) 1.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; GAUMAN
6) 3.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; BODE
7) 4.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; PECHANEC
8) 5.08 - przelot w wyznaczonym obszarze, wygrał; CHEETHAM
9) 6.08 - wygrał; BODE
10) 7.08 - wygrał CHEETHAM

Wyniki końcowe - klasa standard - 32 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Tomasz RUBAJPolskaLS 87352.0000
2Mariusz POŹNIAKPolskaLS 87281.0000
3Mario KIESSLINGNiemcyDiscus 2a7265.0000
4Leigh WELLSWielka BrytaniaLS 87171.0000
5Stephen CRABBIrlandiaLS 86818.0000
6Antti TAIMIOJAFinlandiaDiscus6808.0000
7Erwin SOMMERNiemcyLS 8A6739.0000
8Peter SZABOWęgryDiscus 2a6692.0000
9David ALLISONWielka BrytaniaLS 8A6644.0000
10Petr TICHYCzechyLS 86543.0000

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 29 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Herbert ZEMMELNiemcyVentus 2a7445.0000
2Henrik BREIDAHLDaniaVentus 2a7377.0000
3Axel HORNNiemcyVentus 2ax7342.0000
4Gilles S. NAVASFrancjaVentus 2a7186.0000
5Thomas GOSTNERWłochyVentus 2a7157.0000
6Timothy John SCOTTWielka BrytaniaASW 27B7100.0000
7György GULYASWęgryVentus 2a7046.0000
8Alberto POZZIWłochyVentus a7017.0000
9Frederic HOYEAUFrancjaVentus 2a7015.0000
10Stephen JONESWielka BrytaniaVentus 2a6753.0000
18Henryk MUSZCZYŃSKIPolskaASW 276110.0000

Wyniki końcowe - klasa 18 metrowa - 27 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Wolfgang JANOWITSCHAustriaVentus 2cx7929.0000
2Riccardo BRIGLIADORIWłochyVentus 2cx7760.0000
3Stanisław WUJCZAKPolskaVentus 2c7499.0000
4Ronald TERMAATHolandiaVentus 2cx7360.0000
5Petr KREJCIRIKCzechyVentus 2c7264.0000
6Erick SOUBRIERFrancjaVentus 2cx7197.0000
7Bernd GAUGERNiemcyLAK 177025.0000
8Jana VEPREKOVACzechyVentus 2c7005.0000
9Vitautas SABECKISLitwaLAK 176823.0000
10Jan Walter ANDERSENDaniaDG 800S6805.0000
11Jerzy KOLASINSKIPolskaVentus 2c6708.0000

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 18 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Russell A. CHEETHAMWielka BrytaniaASW 22BL8711.0000
2Holger KAROWNiemcyNimbus 4M8671.0000
3Gerard LHERMFrancjaNimbus 4T8422.0000
4Tassilo BODENiemcyASW 22BL8328.0000
5Markus GAEUMANNSzwajcariaNimbus 4M8290.0000
6Uli SCHWENKNiemcyASW 22BL8282.0000
7Janusz CENTKAPolskaASW 22BL8173.0000
8Robert ŚLĘCZKOWSKIPolskaNimbus 37735.0000
9Marek PECHANECCzechyNimbus 4M7551.0000
10Noel FAUCHEUXFrancjaASW 22BL7533.0000