14 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA EUROPY

Puciunai, Litwa, 28.07 - 12.08.2007 r.

14 Mistrzostwa Europy rozegrano w Issoudun we Francji i Puciunaii na Litwie. We Francji wystartowało 91 zawodników w klasach 15 metrowej,18 metrowej i otwartej. Na Litwie rywalizowano w klasach standard, club, światowej i dwumiejscowej. Dwie ostatnire klasy po raz pierwszy włączono do programu Mistrzostw Europy. We wspomnianych czterech klasach wystartowało 85 pilotów z 21 państw a we wszystkich siedmiu klasach rywalizowało 176 pilotów

Rozegrane konkurencje

1) 2.08

- klasa światowa - trasa 183,6 km, wygrał; Krzysztof Herczyński, Polska 71,0 km/h
- klasa club - trasa 276,2 km, wygrał; Borje Gustavsson, Szwecja, Jantar Std. 90,6 km/h
- klasa standard - trasa 297,7 km, wygrał; Pavel Louzecky, Czechy, 102,2 km/h
- klasa dwumiejscowa - trasa 305,6 km, wygrał; Gitautas Butnoris, Litwa 96,3 km/h

2) 5.08

- klasa światowa - trasa 186,0 km, wygrał; Krzysztof Herczyński, Polska, 55,8 km/h
- klasa club - trasa 261,9 km, wygrał; Roman Mercek, Czechy, 76,6 km/h
- klasa standard - trasa 294,6 km, wygrał; Darius Liaugaudas, Litwa, 82,2 km/h
- klasa dwumiejscowa - trasa 299,1 km, Siegfried Baumgartl, Niemcy 78,4 km/h

3) 6.08

- klasa światowa - trasa 120,1 km, wygrał; Krzysztof Herczyński, Polska, 49,1 km/h
- klasa club - trasa 201,4 km, wygrał; Gintaras Drevinskas, Litwa, 80,5 km/h
- klasa standard - trasa 224,9 km, wygrał; Edslev Uffe, Dania, 73,7 km/h
- klasa dwumiejscowa - trasa 224,2 km, wygrał; Vladimir Foltin, Słowacja 67,2 km/h

4) 7.08

- klasa światowa - obszarówka 144,1-289,8 km, wygrał; Tomas Kuzmickas, Litwa, 189,5 km
- klasa club - obszarówka 178,0 - 360,0 km, wygrał; Sebastian KAWA, Polska, 75,8 km/h, 257,6 km
- klasa standard - obszarówka 174,4-340,3 km, wygrał; Frederick Hoyeau, Francja, 86,0 km/h, 297,8 km
- klasa dwumiejscowa - obszarówka 166,3 - 426,7 km, wygrał; Gintautas Butnoris, Litwa 80,8 km/h, 270,3 km

5) 10.08

- klasa światowa - obszarówka 107,6-274,4 km, wygrał; Laurent Lejeune, Francja, 132,8 km
- klasa club - obszarówka 154,8 - 345,8 km, wygrał; Sebastian Kawa, Polska, 182,4 km
- klasa standard - obszarówka 154,5-335,1 km, wygrał; Olivier Darroze, Francja, 171,5 km
- klasa dwumiejscowa - obszarówka 162,3 - 309,5 km, wygrał; Romualdas Knepa, Litwa 166,1 km

Wyniki końcowe - klasa światowa - 10 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Krzysztof HERCZYŃSKIPolskaPW 52388.0000
2Przemysław BARTCZAKPolskaPW 52367.0000
3Laurent LEJEUNEFrancjaPW 52247.0000
4Harri TUVIALAFinlandiaPW 51987.0000
5Kestutis MILIUNASLitwaPW 51857.0000
6Tomas KUZMICKASLitwaPW 51720.0000
7Philippe De PECHYFrancjaPW 51618.0000
8Vladymir FEDOROVRosjaPW 51616.0000
9Alexandr MASYUKOWRosjaPW 51511.0000
10Timo KALEVA PANKKAFinlandiaPW 5784.0000

Wyniki końcowe - klasa standard - 35 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Frederic HOYEAUFrancjaLS 84136.0000
2Olivier DARROZEFrancjaDiscus 2A4017.0000
3Peter SZABOWęgryDiscus 2A3801.0000
4Mariusz POŹNIAKPolskaLS 83783.0000
5Gunnar AXELSSONSzwecjaLS 83781.0000
6Viliam KUBOVCIKSłowacjaLS 83679.0000
7Reinhard SCHRAMMENiemcyDiscus 23650.0000
8Michael BUCHTHALNiemcyDiscus 23637.0000
9Juha SORRIFinlandiaDiscus 23624.0000
10Darius LIAUGAUDASLitwaLS 8A3587.0000
25Henryk MUSZCZYŃSKIPolskaLAK 19/152518.0000

Wyniki końcowe - klasa club -29 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Sebastian KAWAPolskaBrawo3919.0000
2Roman MRACEKCzechyCirrus Std.3650.0000
3Tomas SUCHANEKCzechyCirrus Std.3585.0000
4Yuri PRODORUTTIWłochyLS 1F3563.0000
5Tomasz KROKPolskaBrawo3561.0000
5Helge LIEBERTZNiemcyLS 2F3561.0000
7Dawe DRAPERWielka BrytaniaCirrus Std.3548.0000
8Herbert ZIEGERHOFFERAustriaASW 19B3538.0000
9Gintaras DREVINSKASLitwaJantar Std.33521.0000
10Mark LEEUWENBURGHHolandiaCirrus Std.3494.0000
18Łukasz WÓJCIKPolskaJantar Std. 23134.0000

Wyniki końcowe - klasa dwumiejscowa - 11 załóg

miejscezawodnikzawodnikkrajmaszynawynik
1Gintautas BUTNORISVytautas RASIMAVICIUSLitwaDuo Discus4268.0000
2Dirk REICHArmin ULRICHSzwajcariaDuo Discus4059.0000
3Martin HRIVNAMartin VNOUCEKCzechyDuo Discus3636.0000
4Siegfried BAUMGARTLBrigitte BRUENINGNiemcyDuo Discus3591.0000
5Vladimir FOLTINIvan ZEMANOVICSłowacjaDG 1000T3569.0000
6Romualdys KNEPAAdomas GRABSKISLitwaLAK 123372.0000
7Josef BUSEKOldrich BARTOMIKCzechyDuo Discus3194.0000
8Jan KROMKALubomir JAKUBCAKSłowacjaDuo Discus3170.0000
9Dmitriy TIMOSHENKOTamara SVIRIDOVARosjaDuo Discus3154.0000
10Richard HACHLERJustin MATTHIASSzwajcariaDuo Discus3124.0000