15 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA EUROPY

Puciunai, Litwa, 26.07 - 8.08.2009 r.

Dokończenie 15 Mistrzostw Europy rozegrano w Pociunai na Litwie. W klasach club, standard, światowej i dwumiejscowej wystartowało 79 pilotów z 24 państw. Łącznie w 15 Mistrzostwach Europy wystartowało 163 pilotów z 28 państw

Rozegrane konkurencje

Tym razem udało się rozegrać rekordowo po trzynascie konkurencji w kazdej z klas

KLASA ŚWIATOWA

1) 26.07 - konkurencja obszarowa, wygrał; Piskaty, Czechy, 161,7 km 59,5 km/h
2) 27.07 - trasa 214,4 km, wygrał; Denis Guerin, Francja 45,4 km/h
3) 28.07 - trasa 231,8 km, wygrał; Mikołaj Zdun, Polska, 73,8 km/h
4) 29.07 - konkurencja obszarowa, wygrał; Mikołaj Zdun, Polska, 164,7 km, 81,7 km/h
5) 30.07 - trasa 301,1 km, wygrał; Donata Povilionis, Litwa 53,5 km/h
6) 1.08 - trasa 295,0 km, wygrał; Mikołaj Zdun, Polska 71,9 km/h
7) 2.08 - konkurencja obszarowa, wygrał; Mikołaj Zdun, Polska, 206,7 km/h 81,5 km/h
8) 3.08 - trasa 316,0 km, wygrał; Jerzy Skłodowski, Polska, 54,3 km/h
9) 4.08 - trasa 256,9 km, wygrał; Denis Guerin, Francja, 70,2 km/h
10) 5.08 - konkurencja obszarowa, wygrał; Jeremie Badaroux, Francja, 164,6 km, 52,7 km/h
11) 6.08 - konkurencja obszarowa, wygrał; Denis Guerin, Francja, 225,6 km, 73,5 km/h
12) 7.08 - trasa 336,6 km, wygrał; Jindrich Svorc, Czechy, 71,4 km/h
13) 8.08 - konkurencja obszarowa, wygrał; Jeremie Badaroux, Francja, 246,1 km, 74,8 km/h

KLASA CLUB

1) 26.07 - konkurencja obszarowa, wygrał; Sergey Kluyev, Rosja, 192,3 km, 75,8 km/h
2) 27.07 - trasa 294,0 km, wygrał; Helge Liebertz, Niemcy, 75,2 km/h
3) 28.07 - trasa 345,1 km, wygrał; Kenneth Barker, Wielka Brytania, 328,5 km
4) 29.07 - trasa 204,6 km, wygrał; Helge Liebertz, Niemcy, 94,7 km/h
5) 30.07 - trasa 399,9 km, wygrał; Helge Liebertz, Niemcy, 70,3 km/h
6) 1.08 - trasa 399,1 km, wygrał; Sergey Kluyev, Rosja, 89,2 km/h
7) 2.08 - konkurencja obszarowa, wygrał; Helge Liebertz, Niemcy, 255,8 km, 102,3 km/h
8) 3.08 - trasa 363,7 km, wygrał; Sergey Kluyev, Rosja, 78,9 km/h
9) 4.08 - trasa 302,4 km, wygrał; Christian Mallick, Francja, 89,4 km/h
10) 5.08 - konkurencja obszarowa, wygrał; Kestutis Miliunas, Litwa, 226,2 km, 61,3 km/h
11) 6.08 - konkurencja obszarowa, wygrał; Sergey Kluyev, Rosja, 298,8 km, 88,8 km/h
12) 7.08 - trasa 441,0 km, wygrał; Sergey Kluyev, Rosja, 94,3 km/h
13) 8.08 - konkurencja obszarowa, wygrał; Christian Mallick, Francja, 332,5 km, 95,0 km/h

KLASA STANDARD

1) 26.07 - konkurencja obszarowa, wygrał; Mario Kiessling, Niemcy, 229,0 km 88,1 km/h
2) 27.07 - trasa 339,1 km, wygrał; Jan Brandt Jorgensen, Dania, 92,9 km/h
3) 28.07 - trasa 417,6 km, Wygrał; Tomasz Rubaj, Polska, 412,7 km
4) 29.07 - trasa 252,8 km, wygrał; Marc Seretti, Francja, 102,5 km/h
5) 30.07 - trasa 505,2 km, wygrał; Mario Kiessling, Niemcy, 83,6 km/h
6) 1.08 - trasa 457,0 km, wygrał; Jasak Selen, Holandia, 114,4 km/h
7) 2.08 - konkurencja obszarowa, wygrał; Mario Kiessling, Niemcy, 317,6 km, 119,7 km/h
8) 3.08 - trasa 425,3 km, Wygrał; Tomas Suchanek, Czechy, 94,3 km/h
9) 4.08 - trasa 353,6 km, wygrał; Mario Kiessling, Niemcy, 93,6 km/h
10) 5.08 - konkurencja obszarowa, wygrał; Jan Olaf Nordh, Szwecja, 244,1 km, 78,4 km/h
11) 6.08 - konkurencja obszarowa, wygrał; Mario Kiessling, Niemcy, 353,2 km, 108,6 km/h
12) 7.08 - trasa 503,6 km, wygrał; Marc Seretti, Francja, 114,1 km/h
13) 8.08 - konkurencja obszarowa, wygrał; Dariusz Liaugadas, Litwa, 373,3 km 110,0 km/h

KLASA DWUMIEJSCOWA

1) 26.07 - konkurencja obszarowa, wygrał; Janusz Centka, Polska, 239,8 km, 91,7 km/h
2) 27.07 - trasa 346,4 km, wygrał; D Timoszenko, Rosja, 89,7 km/h
3) 28.07 - trasa 425,8 km, wygrał; R Lindell, Szwecja, 75,6 km/h
4) 29.07 - trasa 255,2 km, wygrał; P Koutny, Czechy, 103,9 km/h
5) 30.07 - trasa 530,2 km, wygrał; T Gostner, Włochy, 81,0 km/h
6) 1.08 - trasa 501,9 km, wygrał; Janusz Centka, Polska, 118,7 km/h
7) 2.08 - konkurencja obszarowa, wygrał; G Drevinskas, Litwa, 327,2 km, 117,8 km/h
8) 3.08 - trasa 462,9 km, wygrał; S Baumgartl, Niemcy, 94,5 km/h
9) 4.08 - trasa 383,3 km, wygrał; T Gostner, Włochy, 108,2 km/h
10) 5.08 - konkurencja obszarowa, wygrał; R Lindel, Szwecja, 240,0 km, 70,6 km/h
11) 6.08 - konkurencja obszarowa, wygrał; G Butnoris, Litwa, 358,0 km, 105,0 km/h
12) 7.08 - trasa 520,9 km, wygrał; Janusz Centka, Polska, 104,5 km/h
13) 8.08 - konkurencja obszarowa, wygrał; G Drevinskas, Litwa, 377,6 km, 113,8 km/h

Logo mistrzostw

Migawki z zawodów

Wyniki końcowe - klasa światowa - 10 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Jędrzej SKŁODOWSKIPolskaPW 510540.0000
2Mikołaj ZDUNPolskaPW 510465.0000
3Denis GUERINFrancjaPW 59834.0000
4Slavomir PISKATYCzechyPW 59227.0000
5Jeremie BADAROUXFrancjaPW 59102.0000
6Donatas POVILIONISLitwaPW 58653.0000
7Jindrich SVORCCzechyPW 58543.0000
8Romualdas KONTEIKISLitwaPW 57823.0000
9Kostutis JURKTASLitwaPW 57343.0000
10Aleksander BABKEVICHBiałoruśPW 54610.0000

Wyniki koncowe - klasa club - 29 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Rene de DREUHolandiaLS 1f11034.0000
2Tim KUIJPERSHolandiaASW 19b11000.0000
3Helge LIEBERTZNiemcyLS 1f10766.0000
4Tomasz KROKPolskaBrawo10744.0000
5Vladas MOTÜZALitwaJasntar Std.10298.0000
6Christian MALLICKFrancjaASW 1910225.0000
7Andreas KRUSENiemcyLS 4a10172.0000
8Sergey KLYUEVRosjaJantar Str. 310160.0000
9Ian Mac ARTHURWielka BrytaniaLS 49824.0000
10Christian WISTISENDaniaLS 79637.0000
13Maciej ADAMSKIPolskaBrawo9199.0000

Wyniki końcowe - klasa standard - 25 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Mario KIESSLINGNiemcyDiscus 2a12027.0000
2Roman MRACEKCzechyLS 8a11410.0000
3Tomas SUCHANEKCzechyDiscus 2a11054.0000
4Tomasz RUBAJPolskaDiscus 210973.0000
5Leszek DUDAPolskaLS 810886.0000
6Bert SCHMELZERBelgiaDiscus 2ax10546.0000
7Gerd Peter LAUERNiemcyLS 810417.0000
8Tijl SCHMELZERBelgiaDiscus 2B10412.0000
9Jan Ola NORDHSzwecjaDiscus 2T10392.0000
10Darius LIAUGAUDASLitwaLS 8a10331.0000

Wyniki końcowe - klasa dwu miejscowa - 15 załóg

miejscezawodnikzawodnikkrajmaszynawynik
1Janusz CENTKAMarek SZUMSKIPolskaDuo Discus11826.0000
2Vitautas SABECKISViktoras KUKCIKAITISLitwaLAK 12R11826.0000
3Ronny LINDELLGunilla LINDELLSzwecjaDuo Discus T11128.0000
4Gintautas BUTNORISVytautas RASIMAVICIUSLitwaDG 1000/2010898.0000
5Gintaras DREVINSKASLinas MIEZLAISKISLitwaDuo Discus10732.0000
6Christof GEISSLERMartin HAUGNiemcyDuo Discus10674.0000
7Thomas GOSTNERStefano GHIORZOWłochyDuo Discus10589.0000
8Siegfried BAUMGARTLB. BRUNZINGNiemcyDuo Discus T10277.0000
9Petr KOUTNYM. VITCzechyDuo Discus10110.0000
10K. MAGNUSSONT. JOBSSzwecjaDuo Discus9552.0000