4 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA EUROPY

Räyskälä, Finlandia 12 - 26.06.1988 r.

W mistrzostwach wystartowało 71 zawodników z 16 państw

Rozegrane konkurencje

Klasa standard

1) wielobok 298,6 km, wygrał Christian HANSEN, Dania, 76 km/h, 1000 pkt.

2) 312,1 km

3) 302,7 km, wygrał; Jacques ABOULIN Francja

4) 367,9 km, wygrał TRZECIAK Polska, 112,8 km/h, 1000 pkt.

5) 205,9 km, wygrał; KUITTINEN, Finlandia

6) 329,7 km, wygrał ABOULIN Francja

7) 287,6 km

8) 351,8 km

9) 272,8 km

10) 319,4 km

11) 324,9 km, wygrało czterech zawodników ex aequo w tym Trzeciak Polska

Klasa 15 metrowa

1) wielobok - 314,9 km, wygrał Peter Ernst GERNOT, RFN, 78 km/h 1000 pkt

2) wielobok - 361,3 km, wygrał; Giles NAVAS, Francja, 1000 pkt.

3) wielobok - 325,4 km, wygrał CENTKA 77,4 km/h, 1000 pkt.

4) wielobok - 382,4 km wygrał Peter Ernst GERNOT RFN

5) wielobok - 234,5 km, wygrał; PETER RFN

6) wielobok - 373,7 km, wygrał CENTKA 109 km/h, 1000 pkt.

7) wielobok - 310,3 km

8) wielobok - 342,4 km

9) skok kota, wygrał CENTKA 395 km, 1000 pkt.

10) wielobok - 352 km, wygrał Peter Ernst GERNOT RFN

Klasa otwarta

1) wielobok 328,0 km, wygrał; Jan ANDERSEN Dania, 1000 pkt.

2) 400,7 km

3) 435,8 km, wygrał; Klaus Holighaus RFN

4) 489,5 km, wygrał; Schroeder

5) 240,8 km, wygrał KURTJENS, Holandia

6) 525,1 km, wygrał; CHENEVOY Francja

7) 326,5 km

8) 487,7 km

9) 400 km, wygral Tilo HOLIGHAUS RFN

10) 468 km

Wyniki końcowe - klasa standard - 28 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Janusz TRZECIAKPolskaDiscus8725.0000
2Jean Claude LOPITEAUXFrancjaDiscus8474.0000
3Jacques ABOULINFrancjaDiscus8430.0000
4Reinhard SCHRAMMERFNDiscus8389.0000
5Sikko VERMEERHolandiaASW 198239.0000
6Mats OLSSONSzwecjaLS 47872.0000
7Roberto MONTIWłochyb. d.7636.0000
8Urban HANSONSzwecjab. d.7552.0000
9Kristian HANSENDaniab. d.7343.0000
10Frantiśek MATOUŚEKCzechosłowacjab. d.7330.0000
20Franciszek KĘPKAPolskaBrawo6646.0000

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - startowało 30 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Gerard LHERMFrancjaLS 6B8581.0000
2Gilles S. NAVASFrancjaLS 6B8358.0000
3Janusz CENTKAPolskaLS 6B8340.0000
4Patrick STOUFFSFrancjaLS 6B8168.0000
5Ake PATTERSSONSzwecjaLS 67921.0000
6Pavel CERNYCzechosłowacjaVentus B7879.0000
7Simo KUUSISTOFinlandiab. d.7804.0000
8Werner MEUSERRFNb. d.7796.0000
9Daniel M. PAREHolandiab. d.7772.0000
10George SCHUITHolandiab. d.7575.0000
25Mariusz RACHWAŁPolskaGlasflügel 3046065.0000

Wyniki końcowe - klasa otwarta - startowało 13 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Klaus HOLIGHAUSRFNNimbus 38826.0000
2Jan Walter ANDERSENDaniaNimbus 38808.0000
3Marc SCHROEDERFrancjaASW 22B8621.0000
4Gabriel CHENEVOYFrancjaASW 22B8475.0000
5Holger BACKRFNASH 257975.0000
6Gerrit KURSTJENSHolandiaNimbus 37947.0000
7Hans Jorgen SCHMACHTRFNb. d.7918.0000
8Robin MAYWielka Brytaniab. d.7525.0000
9Asko PANKKAFinlandiab. d.7157.0000
10Mikko ASIKAINENFinlandiab. d.6859.0000