20 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA EUROPY

11 - 25. 05. 2019 Turbia, POLSKA

Pierwsza część Mistrzostwa Europy to zmagania w klasach; 18 metrowa, Open, Dwumiejscowa 20 metrowa. W mistrzostwach wystartowało 59 zawodników z 20 państw

- Niedziela 19 maja, pogoda na wiele nie pozwoliła, w każdej z klas wyznaczono konkurencje przelotowe po prasie wieloboku, klas jednomiejscowych nie wypuszczono w powietrze spodziewając się iż zasieją pola w okolicy. Na konkurencję poleciały dwumiejscowe i najlepszy zawodnik nie doleciał do 150 km stąd też słabe zdobycze punktowe

- Poniedziałek 20 maja pogoda zamknęła szansę na wyłożenie konkurencji, co gorsze tak może być przez najbliższe kilka dni. W sobotę zamknięcie mistrzostw

- Środa 22 maja dzień bez konkurencji zapowiedzi pogodowe na najblizsze dni dają niewielkie szanę na rozegranie konkurencji. W sobote zamkniecie mistrzostw a szczęśliwie udało się rozegrać po cztery konkurencje czyli mistrzostwa będa mogły zostac zaliczone jako rozegrane

- Ostatnie mistrzostwa w tak niekorzystnych warunkach to 5 Mistrzostwa Świata w Camphill Wielka Brytania w 1954 roku wtedy zmagania zakończyły sie po czterech rozegranych konkurencjach a najdłuższy przelot mistrzostw to 153 km

- W dniu zamknięcia poprawa pogody w związku z czym wyznaczono jeszcze jedną konkurencję w każdej z klas

Logo mistrzostw

Aktywna jest strona mistrzostw

Bieżące informacje dotyczące mitrzostw będą trfiały także na forum vratislaviaspotters.pl

Rozegrane konkurencje

KLASA OTWARTA

1) 12.05. konkurencja obszarowa 281.27 km / 461.24 km - wygrał Łukasz WÓJCIK. Polska, 375,53 km, 136,12 km/h, 904 pkt.

2) 16,05 konkurencja obszarowa 202.88 km/352.77 km - wygrał; Riccardo BRIGLIADORI Włochy, 256,21 km, 381 pkt.

3) 17.05 konkurencja obszarowa 191.55 km / 366.11 km - wygrał; Laszlo HALASZ Węgry, 119,21 km/h, 247,00 km, 629 pkt.

4) 18 05 konkurencja obszarowa 273.45 km / 387.81 km - wygrał Petr TICHY Czechy 380,81 km, 122,86 km/h 1000 pkt.

5) 19.05 konkurencja wielobok 302.76 km - konkurencja nie rozegrana

6) 25,905 konkurencja wielobok 396.75 km - Wygrał Petr TICHY Czechy 123.59 km/h, 1000 pkt.

KLASA 18 METROWA

1) 12.05 konkurencja obszarowa 264.96 km / 418.90 km - wygrał; Philip JONES, Wielka Brytania, 400,38 km, 130,39 km/h 1000 pkt.

2) 16.05 konkurencja obszarowa 182.38 km/307.32 km - wygrał; Sebastian KAWA, Polska, 229,60 km, 229 pkt.

3) 17. 05 konkurencja obsarowa 180.25 km / 344.16 km - wygrał;Sebastian KAWA, Polska, 117,14 km/h, 245,38 km, 638 pkt.

4) 18. 05 konkurencja obszarowa 222.44 km / 342.86 km - wygrał; Christophe ABADIE, Francja 124,86, km/h, 315,75 km 816 pkt

5) 19.05 konkurencja wielobok 239.95 km - konkurencja nie rozegrana

6) 25.05 konkurencja wielobok 343.52 km - wygrał; Wolfgang JANOWITZ Austria 134.93 km/h, 818 pkt.

KLASA DWUMIEJSCOWA

1) 12.05 konkurencja obszarowa 252.07 km / 433.81 km - wygrali Tomasz RUBAJ/Christoph MATKOWSKI Polska, 348,43 km, 126,70 km/h, 900 pkt.

2) 16.05 konkurencja obszarowa 179.04 km / 278.96 km - Konkurencja uznana za nierozegraną

3) 17.05 konkurencja obszarowa 186.44 km / 333.91 km - wygrali; LEHTO / SORRI Finlandia, 116,58 km/h, 216,57 km, 543 pkt.

4) 18.05 konkurencja obszarowa 250.89 km / 427.90 km - wygrali RUBAJ / MATKOWSKI Polska 118,14 km/h, 390,97 km, 1000 pkt.

5) 19.05 konkurencja wielobok 302.89 km - wygrali; Steve JONNES / Garry COPPIN Wielka Brytania, 148,03 km, 199 pkt.

6) 25.05 konkurencja wielobok 353.29 km - wygrali; LEHTO / SORRI Finlandia 127.03 km/h, 912 pkt

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 17 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Petr TICHYCzechyEB29 R3748.0000
2Riccardo BRIGLIADORIWłochyJS1C-213720.0000
3Markus FRANKNiemcyEB293629.0000
4Philippe De PECHYFrancjaJS1C-213490.0000
5Eric BERNARDFrancjaJS1C-213487.0000
6Łukasz WÓJCIKPolskaJS1C-213472.0000
7Russell A. CHEETHAMWielka BrytaniaEB29 DR3470.0000
8Pierre de BROQUEVILLEBelgiaEB29 DR3379.0000
9Petr KREJCIRIKCzechyJS1C-213250.0000
10Oliver BINDERNiemcyEB29 DR3238.0000
11Zdzisław BEDNARCZUKPolskaJS1C-213173.0000

Wyniki koncowe - klasa 18 metrowa - 28 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Sebastian KAWAPolskaDiana 33359.0000
2Karol STARYSZAKPolskaASG 29E3327.0000
3Wolfgang JANOWITSCHAustriaVentus 3T3285.0000
4Roman MRACEKCzechyJS3-183279.0000
5Peter HARVEYWielka BrytaniaVentus 3T3275.0000
6Christophe ABADIEFrancjaJS3-183204.0000
7Jean Denis BARROISFrancjaJS3-183183.0000
8Philip JONESWielka BrytaniaVentus 3T3179.0000
9Peter MILLENAARHolandiaVentus 3T3029.0000
10Claus TRIEBELNiemcyJS3-182825.0000

Wyniki końcowe - szybowce wielomiejscowe - 14 załóg

miejscezawodnikzawodnikkrajmaszynawynik
1Tomasz RUBAJChristoph MATKOWSKIPolskaASG 32 Mi3443.0000
2Stephen JONESGarry COPPINWielka BrytaniaArkus T3399.0000
3Uli GMELINChristine GROTENiemcyArcus T3357.0000
4Stefano GHIORZOYuri PRODORUTTIWłochyArcus M3355.0000
5Antti LEHTOJuha SORRIFinlandiaArcus M3310.0000
6Meric MORELFlorian LABATUTFrancjaArcus T3301.0000
7Michael RASSGuido ACHLEITNERAustriaASG 32 Mi3095.0000
8Andreas KESSLERNorbert Alin SCARLATRumuniaArcus M3039.0000
9Vladas MOTÜZAIgor VOLKOVLitwaASG 31 Mi2881.0000
10Michal LEŠINGERMACHCzechyTwin SHARK2714.0000

Wyniki drużynowo - punktowano 14 reprezentacji

miejscekrajwynik
1Francja940.7000
2Polska938.7800
3Wielka Brytania925.8400
4Niemcy908.7900
5Czechy904.3000
6Włochy899.3200
7Holandia874.8000
8Austria871.1700
9Litwa857.9200
10Rumunia845.1700