32 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA

Adolfo Gonzalez Chavez, Argentyna, 29.12.2012 - 20.01.2013 r.

Dokończenie 32 Mistrzostw Świata zorganizowano w Adolfo Gonzalez Chavez, Argentyna w klasach standard, club i światowej.

W Argentynie wystartowało 89 pilotów z 23 państw a łącznie podczas 32 Mistrzostw Świata rywalizowało 187 pilotów z 30 państw

Rozegrane konkurencje

klasa standard

1) 6.01. wielobok 352,7 km, wygrał; Levin Felipe, Niemcy, 132,3 km, 309 pkt.
2) 7.01. konkurencja obszarowa - 189,0 - 322,5 km, wygrał; Liaugaudas Darius, Litwa, 205,3 km 102,6 km/h, 601 pkt.
3) 8.01. konkurencja obszarowa - 159,5 - 305,3 km, wygrał; Mario Kiessling, Niemcy, 213,2 km, 85,1 km/h, 802 pkt.
4) 9.01. wielobok 366,0 km, wygrał; Mario Kiessling, Niemcy, 317,3 km, 1000 pkt.
5) 10.01. konkurencja obszarowa - 128,0 - 385,8 km, wygrał; Vittorio Pinni, Włochy, 156,4 km, 701 km/h, 532 pkt.
6) 11.01. konkurencja obszarowa - 131,1 - 291,7 km, wygrał; Sebastian Kawa, Polska, 162,1 km, 62,4 km/h, 593 pkt.
7) 15.01. wielobok 338,5 km, wygrał; Christophe COUSSEAU, FRANCJA, 116,9 km/h, 958 pkt.
8) 18.01. konkurencja obszarowa - 149,2 - 336,4 km, wygrał; Sebastian KAWA, POLSKA, 228,7 km, 88,6 km/h, 833 pkt.
9) 19.01. konkurencja obszarowa - 176,1 - 343,2 km, wygrał; Jan LOUDA, CZECHY, 323,6 km 112,4 km/h, 951 pkt

klasa club

1) 7.01. konkurencja obszarowa - 110,4 - 263,3 km, wygrał; Tim Kuijpers, Holandia, 218,5 km 84,5 km/h, 832 pkt.
2) 8.01. wielobok 248,5 km, wygrał; Branko Stojkovic, Serbia, 245,1 km, 963 pkt.
3) 9.01. konkurencja obszarowa - 162,8 - 287,0 km, wygrał; Santiago Berca, Argentyna, 233,1 km 84,8 km, 900 pkt.
4) 10.01. konkurencja obszarowa - 152,8 - 339,2 km, wygrał; Branko Stojkovic, Serbia, 192,2 km, 65,6 km/h, 701 pkt.
5) 11.01. konkurencja obszarowa - 126,2 - 269,7 km, wygrał; Louis Bouderlique, Francja, 167,4 km 57,8 km/h, 680 pkt.
6) 15.01. wielobok 319,0 km, wygrał; Louis BOUDERLIQUE, FRANCJA, 98,1 km/h, 1000 pkt.
7) 18.01. konkurencja obszarowa - 158,9 - 380,8 km, wygrał; Roman MRACEK, CZECHY, 193,4 km, 75,9 km/h, 819 pkt.
8) 19.01. konkurencja obszarowa - 163,8 - 373,8 km, wygrał; Santiago BERCA, ARGENTYNA, 311,2 km, 97,1 km/h, 1000 pkt.

Klasa światowa

1) 7.01. wielobok 116,4 km, wygrał; Crego Eduardo, Argentyna, 116,3 km, 75,0 km/h, 332 pkt.
2) 8.01. konkurencja obszarowa - 85,5 - 208,7 km, wygrał; Petr Svoboda, Czechy, 142,2 km, 55,2 km/h, 401 pkt.
3) 9.01. konkurencja obszarowa - 146,8 - 233,0 km, wygrał; Jędrzej Skłodowski, Polska, 153,7 km, 55,1 km/h, 472 pkt.
4) 10.01. konkurencja obszarowa - 114,4 - 275,7 km, wygrał; Petr Svoboda, Czechy, 147,6 km, 48,6 km/h, 496 pkt.
5) 15.01. wielobok 201,3 km, wygrał; Jędrzej SKŁODOWSKI, POLSKA, 83,0 km/h, 757 pkt.
6) 18,01. wielobok 172,6 km, wygrał; Eric SOUBRIER, FRANCJA, 60,9 km/h, 613 pkt.
7) 19.01. obszarowa - 117,6 - 227,4 km, wygrał; Eduardo CREGOI, ARGENTYNA, 200,8 km, 80,0 km/h, 803 pkt.

logo zawodów

Dzień trzeci

Dzień czwarty

Dzień piąty

Dzień ósmy

Dzień trzynasty

Dzień czternasty

Wyniki końcowe - klasa standard - 25 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Sebastian KAWAPolskaDiscus 2a6102.0000
2Mario KIESSLINGNiemcyDiscus 2a6038.0000
3Felipe LEVINNiemcyDiscus 2a5955.0000
4Christophe COUSSEAUFrancjaDiscus 25825.0000
5Damian GOLDENZWEIGArgentynaLS 85759.0000
6Gonzalo RIVERAArgentynaLS 85721.0000
7Patrick PUSKEILERNiemcyDiscus 2ax5693.0000
8Jaroslav TOMANACzechyLS 85553.0000
9Vittorio SQUARCIAFICOWłochyDiscus 2a5505.0000
10Alfred Paul ALFERSHolandiaLS 85385.0000
12Tomasz RUBAJPolskaDiscus 2a5329.0000
23Michał LEWCZUKPolskaLS 84536.0000

Wyniki końcowe - klasa club - 41 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Santiago BERCAArgentynaJantar Std. 26415.0000
2Tobias GEIERAustraliaLS 46316.0000
3Roman MRACEKCzechyCirrus Std.6300.0000
4Tim KUIJPERSHolandiaCirrus Std.6097.0000
5Javier GAUDEArgentynaJantar Std. 26086.0000
6Sean FRANKEUSAASW 206068.0000
7Erkki HEINONENFinlandiaASW 206005.0000
8Miroslav CINKCzechyCirrus Std.5978.0000
9Craig COLLINGSAustraliaLS 45951.0000
10Jeroen VERKUIJLHolandiaCirrus Std.5939.0000
21Paweł WOJCIECHOWSKIPolskaBrawo5424.0000
24Tomasz KROKPolskaBrawo5313.0000

Wyniki końcowe - klasa światowa - 23 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Sebastian RIERAArgentynaPW 53505.0000
2Jorge TARTARAArgentynaPW 53492.0000
3Jędrzej SKŁODOWSKIPolskaPW 53424.0000
4Matias PASZTORWęgryPW 53388.0000
5Eduardo CRECOArgentynaPW 53385.0000
6Allan BARNESAustraliaPW 53382.0000
7Jakub BARSZCZPolskaPW 53329.0000
8Luciano AVANZINIWłochyPW 53293.0000
9Petr SVOBODACzechyPW 53241.0000
10Laurent COUTUREFrancjaPW 53224.0000