29 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA

Eskilstuna, Szwecja, 28.05 - 17.06.2006 r.


W mistrzostwach wystartowało 116 zawodników z 26 państw, Ostatnie mistrzostwa rozegrane w czterech klasach na jednym lotnisku. W 2008 roku dołączyły do programu dwie nowe klasy i zawody rozgrywane są do dzis na dwóch lotniskach.

Rozegrane konkurencje

1 konkurencja 4.06

- klasa 15 metrowa, wygrał; John Coutts, Nowa Zealandia,
- klasa 18 metrowa - trasa 371,3 km wygrał; Wolfgang Janowitsch, Austria
- klasa standard, wygrał; Damián Goldenzweig, Argentina
- klasa otwarta - trasa 410,4 km wygrał; Michael Sommer, Germany

2 konkurencja 5.06

- klasa 15 metrowa, wielobok 428 km, wygrał; Janusz Centka, Poland
- klasa 18 metrowa, wielobok 527,5 km, wygrał; Petr Krejcirik, Czechy
- klasa standard, trasa 388,7 km, wygrał; Damián Goldenzweig, Argentina
- klasa otwarta, wygrał; Tomas Rendla, Czechy

3 konkurencja 8.06

- klasa 15 metrowa, trasa 245,7 km, wygrał; Erik Dřssing Jensen, Denia
- klasa 18 metrowa, trasa 207 km, wygrał; Phil Jones, Wielka Brytania
- klasa standard, tasa 229 km, wygrał; Mariusz Pozniak, Polska
- klasa otwarta, trasa 264,9 km, wygrał; Giorgio Ballarati, Włochy

4 konkurencja 9.06

- klasa 15 metrowa, trasa 228 km, wygrał; John Coutts, Nowa Zelandia
- klasa 18 metrowa, trasa 225,8 km, wygrał; Mogens Hoelgaard, Dania
- klasa standard, trasa 222,4 km, wygrał; Vladimir Foltin, Slowacja
- klasa otwarta, trasa 222,7 km, wygrał; Antti Lehto, Finlandia

5 konkurencja 10.06

- klsasa 15 metrowa, trasa 373,4 km, wygrał; Henrik Breidahl, Dania
- klasa 18 metrowa, wygrał; Mogens Hoelgaard, Dania
- klasa standard, trasa 318,5 km, wygrał; Ronny Lindell, Szwecja
- klasa otwarta, trasa 355,3 km, wygrał Michael Sommer, Niemcy

6 konkurencja 12.06

- klasa 15 metrowa, trasa 236,7 km, wygrał; Janusz Centka, Polska
- klasa 18 metrowa, trasa 260,4 km, wygrał; Stanisław Wujczak, Polska
- klasa standard, trasa 229,7 km, wygrał; Mariusz Pozniak, Polska
- klasa otwarta, trasa 254,7 km, Göran Ax, Szwecja

7 konkurencja 13.06

- klasa 15 metrowa, trasa 213,5 km, wygrał; Gilles Navas, Francja
- klasa 18 metrowa, trasa 187,4 km, wygrał; Steve Jones, Wielka Brytania
- klasa standard, trasa 220,9 km, wygrał; Jan-Ola Nordh, Szwecja
- klasa otwarta, trasa 229,2 km, wygrał; Russell Cheetham, Wielka Brytania

8 konkurencja 15.06

- klasa 15 metrowa, trasa 394,7 km, wygrał; André-Emmanuel Litt, Belgia
- klasa 18 metrowa, wygrał; Phil Jones, Wielka Brytania
- klasa standard, trasa 344,4 km, wygrał; Leigh Wells, Wielka Brytania
- klasa otwarta, wygrał; Michael Sommer, Niemcy, 452,6 km

9 konkurencja 16.06

- klasa 15 metrowa, trasa 405,2 km, wygrał; Hannu Nurmiranta, Finlandia
- klasa 18 metrowa, trasa 431,4 km, wygrał; Juan Vastik, Argentyna
- klasa standard, trasa 417,4 km, wygrał; Olivier Darroze, Francja
- klasa otwarta, trasa 457,2 km, wygrał; Giorgio Ballarati, Włochy

10 konkurencja 17.06

- klsasa 15 metrowa, trasa 395,7 km, wygrał; Janusz Centka, Polska
- klasa 18 metrowa, trasa 417,8 km, wygrał; Mogens Hoelgaard, Dania
- klasa standard, trasa 351,5 km, wygrał; Douglas Jacobs, USA
- klasa otwarta, trasa 414,6 km, wygrał; Tomas Rendla, Czechy

Wyniki końcowe - klasa standard - 35 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Leigh WELLSWielka BrytaniaLS 88244.0000
2Olivier DARROZEFrancjaDiscus 2a8176.0000
3Jez HOODWielka BrytaniaLS 88135.0000
4Viliam KUBOVCIKSłowacjaDiscus 27898.0000
5Douglas JACOBSUSADiscus 2cx7897.0000
6Girard GUILLAUMEFrancjaDiscus 2a7835.0000
7Jelmer WASSENAARHolandiaDiscus7722.0000
8Mariusz POŹNIAKPolskaLS 87588.0000
9Andrev John DAVISWielka BrytaniaDiscus 2a7569.0000
10Thomas GOSTNERWłochyDiscus 2a7534.0000
19Piotr JARYSZPolskaLS 86957.0000

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 23 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Janusz CENTKAPolskaDiana 28160.0000
2György GULYASWęgryVentus 2a8147.0000
3Börje ERIKSSONSzwecjaVentus 2a7559.0000
4Giorgio GALETTOWłochyVentus 2ax7472.0000
5Gary ITTNERUSAVentus 2b7380.0000
6John R. P. COUTTSNowa ZelandiaASW 277302.0000
7Stefano GHIORZOWłochyVentus 2a7301.0000
8Heimo DEMMERERAustriaVentus 27277.0000
9Georg THEISINGERNiemcyASW 277164.0000
10Steven RAIMONDHolandiaASW 276959.0000

Wyniki końcowe - klasa 18 metrowa - 36 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Philip JONESWielka BrytaniaVentus 2cxt7746.0000
2Wolfgang JANOWITSCHAustriaVentus 2cx7544.0000
3Luciano AVANZINIWłochyASG 297468.0000
4Stanisław WUJCZAKPolskaASG 297383.0000
5Alberto SIRONIWłochyVentus 2cx7377.0000
6Petr KREJCIRIKCzechyLS 107315.0000
7Ronald TERMAATHolandiaVentus 2cxt7246.0000
8Stephen JONESWielka BrytaniaVentus 2cxt7198.0000
9Gerard LHERMFrancjaVentus 2cx7157.0000
10Lubor KUVIKSłowacjaVentus 2cxt7097.0000
15Andrzej ŚMIELKIEWICZPolskaVentus c6807.0000

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 22 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Michael SOMMERNiemcyASW 22BLE8491.0000
2Giorgio BALLARATIWłochyETA8205.0000
3Peter HORVEYWielka BrytaniaNimbus 4T8128.0000
4Thomas RENDLACzechyASW 22BLE8064.0000
5Oscar GOUDRIAANRPAASW 22BLE7972.0000
6Holger KAROWNiemcyNimbus 4M7592.0000
7Tomasz RUBAJPolskaASW 22BL8064.0000
8Jean-Marc GAILLARDFrancjaNimbus 4M7486.0000
9Anti LEHKOFinlandiaASW 22BLE7460.0000
10Jean-Loc COLSONBelgiaASH 25E7456.0000