27 SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA

Mafikeng, RPA, 17- 31.12.2001 r.

Wystartowało 70 zawodników z 21 państw. Po raz pierwszy mistrzostwa świata zorganizowano w Afryce

Rozegrane konkurencje

Klasa Otwarta

1) 18.12. wygrał; A. Kunoth, Brazylia,175,4 km
2) 20.12. wygrał; R. Gimmey USA, 400,5 km
3) 21.12. wygrał; P. Harvey Wielka Brytania, 461,4 km
4) 22.12. wygrał; H. Karow Niemcy, 533,1 km
5) 24.12. wygrał; O. Goudriaan, RPA, 411,3 km
6) 26.12. wygrał; E. Napoleon Francja, 372,0 km
7) 27.12. wygrał; R. Cheetham, 477,4 km
8) 28.12. wygrał; L. Goudriaan RPA, 630,5 km
9) 29.12. wygrał; I. Renner Australia, 424,0 km
10) 30.12. wygrał; A. Kunath, Brazylia, 414,9 km

Klasa 15 metrowa

1) 19.12. wygrał; G. Ittner, USA, 311,2 km
2) 20.12. wygrał; M. Holliday, RPA, 386,8 km
3) 21.12. wygrał; K. Striedeck USA, 412,3 km
4) 22.12. wygrał; S. Ghiorzo Włochy, 611,2 km
5) 24.12. wygrał; W. Meuser Niemcy, 343,6 km
6) 26.12. wygrał; G. Ittner, USA, 371,6 km
7) 27.12. wygrał; W. Meuser Niemcy, 485,8 km
8) 28.12. wygrał; A. Lehto, Finlandia, 473,9 km
9) 29.12. wygrał; G. Ittner, USA, 460,4 km
10) 30.12. wygrał; E. Johnston Wielka Brytania, 384,5 km

Klasa standard

1) 20.12. wygrał; L. Aboulin Francja, 381,3 km
2) 21.12. wygrał; A. Davis, Wielka Brytania, 357,7 km
3) 22.12. wygrał; L. Aboulin Francja, 461,0 km
4) 23.12. wygrał; M. Young Wielka Brytania, 217,3 km
5) 24.12. wygrał; D. Jacobs USA, 316,2 km
6) 26.12. wygrał; L. Aboulin Francja, 322,4 km
7) 27.12. wygrał; J. Coutts Nowa Zelandia, 421,4 km
8) 28.12. wygrał; A. Davis, Wielka Brytania, 490,4 km
9) 29.12. wygrał; D. Jacobs USA, 402,6 km
10) 30.12. wygrał; J. M. Caillard, Francja, 421,9 km

logo zawodów

Wyniki końcowe - klasa standard - 28 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Laurent ABOULINFrancjaDiscus 28609.0000
2Mike YOUNGWielka BrytaniaLS 88596.0000
3Jean Marc CAILLARDFrancjaDiscus 28592.0000
4John R. P. COUTTSNowa ZelandiaLS 88455.0000
5Andrev John DAVISWielka BrytaniaDiscus 28215.0000
6Riccardo BRIGLIADORIWłochyDiscus 28153.0000
7Makoto ICHIKAWAJaponiaLS 87989.0000
8Baer SELENHolandiaLS 87808.0000
9P. GRABBIrlandiaLS 87793.0000
10Tom CLAFFEYAustraliaLS 87650.0000

Wyniki końcowe - klasa 15 metrowa - 43 zawodników

miejscezawodnikkrajmaszynawynik
1Werner MEUSERNiemcyVentus 28867.0000
2Steven RAIMONDHolandiaASW 278779.0000
3Janusz CENTKAPolskaASW 278619.0000
4Gary ITTNERUSAVentus 2c8599.0000
5Axel HORNNiemcyVentus 28467.0000
6Frederick HOGEAUFrancjaVentus 28405.0000
7Henry REMEIJNHolandiaVentus 28309.0000
8Stefano GHIORZOWłochyVentus 28221.0000
9Henrik BREIDAHLDaniaVentus 28203.0000
10Ed JOHSTONWielka BrytaniaLS 68148.0000
19Jerzy KOLASINSKIPolskaVentus 26824.0000

Wyniki końcowe - klasa otwarta - 20 zawodników

miejscezawodnikzawodnikkrajmaszynawynik
1Oscar GOUDRIAANRPAASW 228625.0000
2Michael SOMMERNiemcyASW 228509.0000
3Alberto KUNATHBrazyliaNimbus 48414.0000
4Laursen Jan GOUDRIAANRPAASW 228341.0000
5Holger KAROWNiemcyNimbus 48325.0000
6T. BADENiemcyASW 228293.0000
7Eric NAPOLEONFrancjaNimbus 48262.0000
8Ingo RENNERAustraliaASH 258209.0000
9Peter HARVEYWielka BrytaniaNimbus 48121.0000
10D. SCHMIDTA. KELLERSzwajcariaASH 257846.0000